Rekordní desítka

publikováno v: Letní příprava | 0

Všechny akce FF v pohybu má Trener rád, týmový maraton a desítku má ale nejraděj! Maratón byl vskutku epochální a dnes se nadmíru vydařila i desítka!

Počasí: neskutečné. Po minulých a nadcházejících vedrech se na dnešek ochladilo, bezvětří … prostě ideální podmínky.
Účast: rekordní! 19 statečných se vydalo na desetikilometrovou trať, z toho byly čtyři příslušnice hezčí poloviny lidstva!
Výkony: parádní, řada osobáků, i ustavujících, pro některé to totiž byla první desítka v životě. Navíc nový traťový rekord v kategorii žen.
Trener: spokojený jak sviňa. O minutu sice horší čas než loni, to ale ještě nebyl starý 🙂 , zato o více než dvě minuty vylepšený nejlepší letošní výkon. Dobře vyladil, nezapomněl na nudle ani na Pítrsovy ionťáky a běželo se mu fajn. Strašně si přál dostat se pod 45 minut. První kolo neuvěřitelné, druhé podle plánu pomalejší ale přesto v tempu a čas nakonec pod 44 🙂 . Teď už může začít sezóna…. 🙂

Nejdříve se na kilometrovou trať vydali mládežníci a ti, co si na desítku ještě netroufají. I když třeba takový Denis už by mohl uvažovat… Mezi mládeží neměl konkurenci a kilák zvládl za pěkných 3:13.  Pro stříbro si doběhl Frenštátský Hodboď 🙂 Kulich, který pod dohledem otce vylepšil svůj čas na 3:25. Na bronzové pozici dobíhal Miky v čase 3:27. Ale všech 12 borců se s tratí vypořádalo perfektním způsobem. Včetně dvou děvčat. Silvie, v poslední době zvyklá stát na stupních vítězů, tentokrát jasně zvítězila v čase 4:19, když porazila svou dceru, čertíka Káju, která v čase 5:45 doběhla druhá 🙂 🙂 🙂 .

12. Kája – 5:45

Mezitím se již na desetikilometrovou trať scházeli zájemci o prověření vlastních schopností. Snad i díky parádnímu počasí se podařilo nasbírat 19 členné startovní pole. Složením velmi různorodé. Jeden dorostenec, tři junioři, dva muži z Áčka, čtyři z Béčka, tři členky dívčího týmu, jeden vedoucí družstva, dva trenéři mládeže, dva z rodičů a Trener. Přesně v 17:00 vyslala trojice rozhodčích ve složení Pepé, Krtek a Syrda divou smečku na trať.
Od začátku diktovala tempo dvojice favoritů, Davča s Bartem. S nimi se držela dvojice zkušenějších borců Honza s Dušanem. S malým odstupem je pronásledovala trojice Trener, Ondra a Ufy. Pak už následovaly jednotlivé korálky dalších běhu chtivých  postav. Po kilometru se Trener rozběhl a dotáhl se na Dušana s Honzou. Ondra s Ufym vše sledovali z povzdálí. Dušan držel pěkné tempo, rozběhl to opravdu na rychlý čas, Trener ale přece jen tu tempovou vytrvalost kdysi trénoval a tak se při seběhu dotáhl až těsně za dvojici favoritů. Ovšem ti mladí kluci pokračovali ve stejném tempu i po obrátce, naopak Trener podle očekávání zvolnil a tak nějak čekal, až ho zezadu minimálně za ním běžící Ufy doběhne. Nestalo se a tak přes pomalejší úvod druhého kola si doběhl pro svoje endorfiny z dosaženého času. To už ovšem byl dávno v cíli nejrychlejí běžec Davča. Samá nej, nejmladší a nejrychlejší 🙂 . Pro druhé místo si s prstem v nose doběhl Bart, párkrát se ohlédl a jak má letos natrénováno, tak si na pohodu doběhl pro pěkný čas. a to přitom ještě nedávno plánoval, že desítku nepoběží… Za Trenerem si pro čtvrté místo doběhl Ufy, který si vylepšil o 13 vteřin osobák. pro pátou pozici si doběhl Letos skvěle běhající Honza, i on si vylepšil osobák a to rovnou o 50 vteřin. Šestou pozici obsadil nejstarší účastník, pro kterého však pohyb a běhání není cizí a Roudy, jako zástupce rodičů ukázal, že běhat se dá furt 🙂 . Na sedmém místě finišoval Dušan, který z nějakého důvodu změnil strategii, pořídil si hodinky a příští rok se máme na co těšit 🙂 .
Pro osmé místo si v ustavujícím osobáku doběhl neposeda Tony a je jasné, že jeho časy už budou jen a jen lepší. Za ním do cíle dorazil Ondra, kterému ve druhém kole došly síly, ale přesto na pohodu celou trať zvládl. Desátý se v cíli na všechny smál Peťan a hned za ním dorazil Filda. No a pak už přišla chvíle pro známého Sport Truckera Georgeho, který s písní na rtech pokořil další z řady desítek. za ním se umístil velký bojovník Márty, následován čerstvě jmenovaným vedoucím družstva dorostenců, David. Startovní pole mužské části pak uzavřel Zdena. Docela by mě zajímalo, kdo je větší astmatik, jestli on, nebo Froome. No a přišly velké chvíle našich neohrožených děvčat. jako první dorazila do cíle do formy se vracející Šárka a jen 12 vteřin scházelo k tomu, aby překonala hranici jedné hodiny. i tak ale vytvořila nový traťový rekord. S úsměvem a překvapivě lehce si s tratí poradila i Lucka i nejmladší z děvčat Tinka. No a na trati samozřejmě nemohla chybět velká bojovnice Bára. I když ji schody minulé úterý totálně zbouraly nohy tak, že týden ani nemohla chodit, dnes to rozběhla a navíc si vylepšila osobák! Nezastavilo ji ani naštorc postavené auto těsně před cílem, njn, počkat deset vteřin prostě nešlo…a to nemyslím Báru 🙂 .

Prostě dnes na desítku 19 startujících a 19 vítězů. Parádní odpoledne…