Silvestrovská štafeta měla úspěch i na blátě!

publikováno v: Ostatní akce

Druhý ročník silvestrovské štafety je za námi. Znamená to, že můžeme říct, že se z této akce stala tradice? Vzhledem k nadšeným ohlasům dnešních účastníků si dovolím tvrdit, že ano!

Ani zbytky ledu na trati, ani bláto všude kolem, ani 5 stupňů nad nulou nezabránily dnes tomu, abychom si tuto akci užili. Třináct tříčlenných štafet s minimálně jednou účastnicí ženského rodu se sešlo na startu. A některé štafety byly opravdu velmi zajímavé. Nechyběly „nabušené“ štafety plné běžeckých hvězd…nechyběly rodinné štafety jako třeba Píchovy, Štěpánovy či Trenérovy…rodiče Tinky zase adoptovali Tonyho, neboť jeho rodinná štafeta doma marodí…a stejně jako loni v podobě paní Petry i letos jsme angažovali nový objev, paní Soňu (doufejme, že ji nadšení vydrží i do dalších akcí 🙂 ) … Nejvzdálenějšími účastnicemi se staly Zdenovy spolužačky, které na tuto několikaminutovou akci neváhaly dorazit až ze Zubřího či ze samoty u lesa z vesničky za Val Mezem! Irma s Kájou na hrad!!!…Určitě velkým oživením byla Zbyňova štafeta s Nikčou, které se v botech na podpatcích zdál kilometr málo a tak si trať prodloužila…nechyběli zástupci přípravky, žáků, dorostenců, juniorů, juniorek, mužů z Béčka i z Áčka. Nechyběli ani nejvěrnější fanoušci v podobě p.Mildy, Davida, p. Vašendy či Houště, který se navíc zhostil role fotografa, z pozice dohlížeče vše jistil Olí řka, že je na běhání už stár… 🙂 , nemohla samozřejmě chybět ani Leontýnka u které je velká šance, že příští rok už bude aktivní účastnicí 🙂 …občerstvení v podobě čerstvého čaje zajistil a s organizací pomohl Miky!!! Všem patří obrovský dík!

Přestože se při značení trati zdálo, že dnes prostě není možno vzhledem k podmínkám na trati běžet, po startovním výstřelu bylo vše jinak. Kupředu vyrazil jako střela Zbyňa, který Vánoční svátky zasvětil zřejmě poctivému tréninku, za ním se hnali Mira, Peťan, Filda a Trener, který narozdíl od Zbyňka o Vánočních svátcích snídal Tokaj a večeřel Bohemku…a za nimi další početné pole běžců…po předávce se pořadí promíchalo a začali se rýsovat favorité…zajímavé bylo, že jako první tři předávaly děvčata, Pančo, Petra, Káča a teprve jako čtvrtý první chlap, Ondra. Došlo i ke zmiňovaným experimentům, kdy si Tinka a Nikča dobrovolně prodloužily trať a jelikož Ríša je pravý gentleman, nenechal dívky v lese u vody samotné a osobně dohlížel na jejich bezpečí! Navíc ve finiši pak galantně proťal cílovou pásku společně s Nikčou. Samozřejmě při takovéhle akci nejde až tak úplně o vítězství…přesto oslavujme vítěze Maroše, Barču a Muryho. Časy se s loňskem samozřejmě nedají srovnat, jedno je však po dnešku jisté…chcete li při silvestrovské štafetě zvítězit, musíte být členy Muryho týmu, jinak nemáte šanci…stejně tak je jisté, že místa na pomyslných stupních vítězů mají jistá Márty, Peťan a Skypy…a největší jistotou je to, že chcete li si příjemně ukrátit čekání na večerní silvestrovskou zábavu, přijďte na silvestrovskou štafetu………

pořadí složení čas
1. Maroš – Barča(Pančo) – Mury 10:50
2. Peťan – Káča – Márty 11:08
3. Mira – Petra – Skypy 11:32
4. Irma – Kája – Zdena 12:34
5. Filda – Lucka – Bart 13:13
6. Míša – Šárka – Davča 13:53
7. Mája – Jenda – Barča 14:02
8. Barča/James – Pepé – Dušan 14:45
9. Trener – Ondra – Tinka 14:54
10. Iva – Tony – Roudy 14:58
11. Soňa – Krtek – Milda 15:16
12.-13. Renča/Luigi – Mara – Ríša 16:27
12.-13. Zbyňa – Miloš – Nikča 16:27

 

Tak šťastný Nový rok všem, přátelé…