Silvestrovská štafeta s rekordní účastí!

publikováno v: Ostatní akce

Oslavit příchod Nového roku pohybem přišlo dnes neuvěřitelných 12 štafet. To dohromady s doprovodem, fanoušky a příznivci jednotlivých běžců dává dohromady šedesátičlenné pole skvělých lidí!

Ani náledí a vlastně jedno velké kluziště nemohlo běhuchtivé účastníky zastavit. Když se chce, není nic překážkou. Samozřejmě dnes nešlo o dostihy a nahánění sekund, což také všichni velmi správně pochopili. Do cíle se nakonec dostali ve zdraví úplně všichni a všichni se tak mohou vrhnout do víru silvestrovských oslav bez ztráty kytičky. Na tomto místě si ještě dovolím připomenout, že tradiční půlnoční společný (zcela dobrovolný 🙂 ) přípitek a sledování ohňostroje se přesouvá společně s oním ohňostrojem na 1. ledna, kdy se v 16:30 sejdeme u Sokolovny a poté budeme společně sledovat, co si pro nás naše město připravilo.
Zpět ale k dnešnímu závodu, který zároveň otevřel další ročník seriálu Frenflorbal v pohybu. Velmi různorodé štafety se dnes sešly na startu. Tradiční favorit alá Mury company, Bart v obklopení krásných dívek, vyloženě golmanská štafeta, ale také štafeta s názvem „sen všech studentů“ neboť se v ní sešli dvě učitelky, jeden učitel a jedna paní ředitelka 🙂 , dvě štafety nadějného a talentovaného dorosteneckého mládí, piškoťácká štafeta těch našich nejmladších nebojácných reprezentantů z přípravky, rodičovsko – trenérská kompanie, s radostí jsme rovněž v rodinné štafetě přívitali poslední členku Strnadlovic klanu 🙂 paní Mirku, i Zumba si povolal na pomoc rodinné příslušníky, jen paní Zumbová stále odolává 🙁 , letos poprvé se představila i ryze mužská štafeta pod vedením Novozélandského průzkumníka s Kanadskými kořeny. V neposlední řadě jsme dnes na startu s radostí v srdci přivítali i nejmladší účastnici, lvici z Cintry a za bouře zrozenou (to jako fakt) Leontýnku, která ve společnosti Ondry, Roudyho a Petra absolvovala svůj první závod v životě!
Přestože, jak již bylo řečeno, dnes nešlo v prvé řadě o výkony, byli jsme i tak svědky fantastických výkonů. Zejména o pomyslné medaile se sváděl tuhý boj, ve kterém nakonec odhady sázkařů plně potvrdila mužská štafeta ve složení Adam, Zdena, Tvary a Emča. Pro Muryho a jeho běžecký tým to tedy letos znamenalo posun na druhé místo ale vyjma případného špičkování s Tvarym to snad neznamená žádnou životní komplikaci 🙂 . Pro bronz si nakonec doběhl jako finišman Beny a společně se svými mladými spoluběžci naznačil, kdo by v budoucnu mohl vyhrávat… no a postupně dobíhaly další a další štafety a největšího aplausu se dočkal Ríša, coby nezdolný a nezlomný finišmen učitelské štafety, která dnešní moc povedenou akci uzavřela. Tedy úplně ji uzavřel až závěrečný společný přípitek a Tvaryho novoroční přání…

Díky lidi za celý rok, díky za vaší účast dnes ale také na ostatních akcích, které má nejjasnější rozmařilost pro Vás vymýšlí a pořádá. Bez Vás by totiž nebylo nic… tak ještě jednou… zdravý, šťastný, pohodový a úspěšný rok 2020 Vám všem!!!

Ø 1km
1. Adam Zdena Tvary Emča 14:42 3:41
2. Maroš Pančo Keryn Mury 14:58 3:45
3. David S Kulich Davča Beny 15:24 3:51
4. Genzy Mikeš Pepé Řízek 15:46 3:57
5. Janča Bart Míša Barča Sl 15:51 3:58
6. Alda Mirka S Jiří S Filda 16:16 4:04
7. Kryštof K Miki Jirka K Zumba 16:27 4:07
8. Bára Aleš Dušan Honza 16:58 4:15
9. Silvie Klemča Šárka Tony 19:24 4:51
10. Leontýnka Roudy Petr Š Ondra 19:48 4:57
11. Gendy Krtek James Hugo 20:38 5:10
12. Renata Š Markéta Ky Lucie P Ríša 21:50 5:28