Starší žáci bojovali v PFLce

publikováno v: PFL

Přes velké obtíže se skládáním sestavy udrželo naše „Béčko“ i po tomto turnaji průběžné vedení v soutěži!

I když se tato kategorie jmenuje starší žáci a dorostenci, pro nás dnes platilo spíše starší a mladší žáci… Nemohli jsme využít dorostenců, kteří hráli ligu za juniory, k tomu pár nemocí a také to, že několik starších, kteří měli táhnout Áčko, neměli čas. Museli jsme tedy síly přerozdělit a několik hráčů Béčka vypomáhalo Áčku. Máme to letos tak, že v Áčku by měli nastupovat starší kluci a v Béčku mladší… Pro dnešní Áčko to dnes v této sestavě bylo velmi těžké. Jsou prostě nějaké limity, za které jít nelze. Přesto si myslím, že musíme klukům přes tři porážky poděkovat. Přišli, bojovali a že to na body nestačilo? Nevadí. Jedeme dál… Béčko naproti očekávání navzdory udrželo neporazitelnost a zejména remíza v posledním zápase je vskutku neuvěřitelným počinem. I tyto kluky musíme tedy chválit! Také samozřejmě oba dnešní trenéry. „Starého“ Dušana a „mladého“ Aleše. Myslím si, že se dnes jasně ukázalo, že jak je škoda Dušana pro hokej tak je škoda Aleše pro fotbal 🙂 .
Statistiky zatím nemám k dispozici, takže prozatím jen výsledky a Dušanův report…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – 1.Fbk Rožnov p.R.    3 : 7

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – FK Radvanice    6 : 8

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B   1 : 15

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – Sokol Frýdlant B   6 : 2

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – 1.Fbk Rožnov p.R.    4 : 4

 

Report by Dušan:

Další turnaj starších žáků a dorostenců byl dnes na programu v PFL. Letos máme v soutěži dva týmy a někdy není jednoduché naplnit oba týmy hráči. Dnes jsme horko těžko dali dohromady dvanáct florbalu chtivých jedinců, protože dorostenci pomáhali v lize juniorům. Trenér také plnil povinnosti u juniorů, a tak si dnes svou premiéru na pozici florbalového trenéra odbyl Genzy st. Svého úkolu se zhostil dokonale a je vidět, že když tě sport baví a jsi ochoten mu něco obětovat, tak to jde. 

Naše „Áčko“ to nemělo jednoduché, hned v prvním zápase s Rožnovem se ukázalo, kde nás tlačí bota. Pokud hrajeme proti starším a technicky vyspělejším hráčům, je potřeba je důsledně obsazovat a nedat jim ani kousek prostoru. Překvapivě dobře se nám dařilo ohrožovat soupeřova gólmana a hned třikrát musel lovit míček za svými zády. Bohužel to ale nestačilo a soupeř vyhrál. V druhém utkání jsme změřili síly s týmem z Radvanic. Tento zápas měl zvláštní náboj pro Vašinu, protože hrál proti „vlastním“. Asi proto, že je dobře zná, se mu podařilo nastřílet i tři góly (nemám statistiky). Bohužel i přes obrovskou snahu všech se nám náskok nepodařilo udržet a byla z toho prohra. V posledním zápase se nám do cesty postavil lídr soutěže – naše „Béčko“ a ukázal, kdo je na hřišti pánem. I přes vysokou porážku 1:15 se kluci nemají za co stydět. Prostě někdy je den, kdy ti není souzeno vyhrát, ale pokud vydržíš a budeš trpělivě sbírat zkušenosti, přijdou i ty výhry.

„Béčko“ hned na úvod ukázalo svůj potenciál a přehrálo frýdlantské „Bečko“. Pokud by si naši kluci byli ochotní více nahrávat, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. A přesně tohle předvedla pozměněná druhá lajna v zápase proti „Áčku“. Míček putoval z čepele na čepel a soupeř se nestačil otáčet a vytahovat míček ze své sítě. A přesně o tom to je, pokud mi to soupeř dovolí, tak si to můžu zkusit a získat praxi. Celý zápas se nesl v přátelské atmosféře, a to bylo moc dobře. Vím, že pro hráče „Áčka“ to nebylo jednoduché, ale kluci to zvládli. V posledním zápase jsme se utkali v přímém souboji o první místo v tabulce s týmem Rožnova. Už z prvního zápasu Rožnova s „Béčkem“ jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Hrát proti starším, technickým hráčům, kteří jsou zvyklí hrát mezi muži není jednoduché a souboj se odehrával nejen na hřišti, ale také v hlavách našich kluků. V první části se nám moc nedařilo Rožnováky zastavit a prohráli jsme 1:4. O přestávce jsme si sedli, řekli si, že se potřebujeme uklidnit, soustředit se na hru a začít zase od začátku. Snadněji se nám dařilo vytahovat míček na polovinu soupeře, zaslouženě došlo i ke srovnání skóre. Asi minutu před koncem, po zkratu jednoho „hráče“ se nám nabídla možnost hrát v početní převaze. Gól už jsme sice nepřidali, ale remíza má pro nás cenu zlata, protože znamená naše udržení na prvním místě.