Starší žáci se třemi body

publikováno v: PFL

Třetí turnaj měli na programu rovněž starší žáci a dorostenci. Do tabulky si připsali jedno vítězství ale také dvě porážky.

Nicméně, jak se dozvíme z reportu speciálního trenéra pro tento turnaj, nebyl to vůbec špatný výkon. Bohužel rozhodla stejná bolest jako na předchozím turnaji. Laxní přístup k obsazování hráčů. Na tom tedy musíme zapracovat. Bohužel jsme také museli šachovat se sestavou, neboť jsme se až v sobotu dopoledne dozvěděli o absenci dvou hráčů a posily z mladších už tak nebylo možno oslovit. Velká škoda, nemuseli sedět doma a mohli se něco přiučit… Jelikož Trener se potil na palubovce v Kopřivnici, postavil se na střídačku trenér našich dívek, Zdena a vedl si výborně a zde je jeho report k zápasům:

Na první zápas jsem přišel až v jeho polovině, kdy už bylo skóre jasně na naší straně a dohrávalo se v klidu. Jak se dalo čekat za podobného stavu a obrazu hry, myslelo se především na další góly a tak jsme v obraně několikrát propadli, ale s ojedinělými šancemi soupeře si výborně poradil náš gólman. V závěru zápasu jsme pak hlavně šetřili síly do dalších bojů.

Do zápasu s Příborem jsme šli s jasnými pokyny a taktikou, a dokud se nám je dařilo plnit a držet se stanoveného plánu, začali jsme soupeře dokonce i přehrávat. Ten byl nervózní a upadat do skepse, bohužel jsme na některé jejich hráče individuálně nestačili, a ti se tak prosazovali především po soubojích jeden na jednoho, jelikož byli rychlejší, mohutnější a silnější na míčku. Kdo ví, kdybychom dnes měli plánované tři lajny, myslím, že by to na body stačilo. Za odvedenou práci a disciplinovaný výkon bychom si je zasloužili, vložili jsme totiž do tohoto zápasu všechno.

V posledním dějství dnešního turnaje se naplno projevily dvě bolístky, které o sobě dávaly tušit už v předešlých zápasech – neschopnost vstřelit gól i z naprostého tlaku a laxní přistupování k hráčům. Dvakrát jsme vedli, dvakrát dostali gól z nepohlídaného hráče na brankovišti (!!! pozn. Trenera…to jako fakt?!!!). I přes naprosto drtivou dominanci a totální přestřílení soupeře jsme už ale naši impotenci nedokázali prolomit a dali jsme tak vyniknout brankáři soupeře. Nakonec se protihráčům podařilo zápas strhnout na svou stranu a ani pokusy o změnu stylu hry a šachování se složením lajn s tím nemohly nic udělat.

I přes ztrátu důležitého posledního zápasu jsem spokojený s předvedenou hrou, především, co se koncentrace na výkon a disciplinovanosti týče. Oba zápasy mohly snadno skončit úplně opačně body z nich by byly naprosto zasloužené.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O. B    13 : 0   (5:0,8:0)

  • G: V.Syrovatka – 3, D.Svoboda – 3, D.Kutěj – 2, O.Kytka – 2, J.Zeman, T.Dolák, J.Jančálek
  • A: D.Kutěj – 2, V.Syrovatka – 2, J.Zeman – 2, J.Jančálek – 2, A.Hovorič, D.Svoboda, T.Dolák

S: D.Tkadleček
A.Hovorič, V.Syrovatka, D.Kutěj, T.Dolák, J.Zeman, D.Svoboda, O.Kytka, J.Jančálek

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Luna Příbor      6 : 7   (3:5,3:2)

  • G: A.Hovorič – 2, V.Syrovatka, D.Svoboda, T.Dolák, J.Jančálek
  • A: V.Syrovatka, D.Kutěj, T.Dolák, O.Kytka

S: D.Tkadleček
A.Hovorič, V.Syrovatka, D.Kutěj, T.Dolák, J.Zeman, D.Svoboda, O.Kytka, J.Jančálek

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O. A    2 : 4   (2:3,0:1)

  • G: A.Hovorič, J.Zeman
  • A: V.Syrovatka, O.Kytka

S: D.Tkadleček
A.Hovorič, V.Syrovatka, D.Kutěj, T.Dolák, J.Zeman, D.Svoboda, O.Kytka, J.Jančálek