Starší žáci úspěšní na dalším turnaji PFlky.

publikováno v: PFL

Dva naše týmy dnes absolvovaly druhý turnaj PFlky v kategorii starších žáků a dorostenců. A přestože nás reprezentují velmi mladé týmy, vedly si úspěšně!
Událostí dne byly dvě vstřelené branky našim golmanem Mikim!!!

Áčko, ve kterém hrají naši „starší“ starší žáci, bylo dnes posíleno o Kulichův gang, který jinak PFLku vynechává ale po dlouhé pauze přišla tato herní příležitost velmi vhod. Samozřejmě v týmu zůstali i ti hráči, kteří si jinde nezahrají. Dnes to stačilo na velmi těsnou porážku od jednoho z favoritů, Frýdlantu a vysoké vítězství nad dosud nebodujícím Suchdolem.
Béčko, složené z „mladších“ starších žáků dnes absolvovalo skvělý turnaj. Dva velmi dramatické zápasy se šťastným koncem pro nás a jedno vysoké vítězství nad domácí zálohou. Máme za sebou třetinu soutěže a náš tým, složený z hráčů ročníků 05 – 06 vede tabulku soutěže, ve které hrají hráči od ročníků 02! Museli si to kluci tvrdě vybojovat… ale do konce soutěže je ještě daleko a bodů ve hře ještě mraky! Každopádně ale tahle soutěž je pro nás to, co prostě potřebujeme k tomu, abychom výkonnostně rostli.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – TJ Sokol Frýdlant n.O. A     6 : 7   (4:6,2:1)

  • G: D.Svoboda – 3, J.Jančálek – 2, J.Zeman
  • A: A.Hovorič – 2, J.Zeman – 2, B.Rašovský

S: M.Strnadel
J.Zeman – B.Rašovský – D.Svoboda
A.Hovorič – J.Jančálek – O.Kytka
P.Kostelník – K.Konečný – A.Strnadel

Až do posledních vteřin se kluci rvali alespoň o bod, nevyšlo to. Utekl nám hlavně začátek, kdy jsme inkasovali hlavně po střelách z dálky. První lajny měla problémy hlavně s tím, že chtěli hrát hodně útočně a v defenzivě někdy nestíhala. Ve druhé lajně zase naše útočné křídla ne a ne pochopit význam slov „obsadit hráče“. No a třetí, nejméně zkušená, ve které chybějícího Toma nahradil mladičký Alda, mohla soupeři konkurovat jen bojovností. Ale určitě hodně dobrá zkušenost.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – FBC Sharks Suchdol n.O.     12 : 2   (7:1,5:1)

  • G: D.Svoboda – 6, J.Jančálek, J.Zeman, A.Hovorič, O.Kytka, P.Kostelník, A.Strnadel
  • A: J.Zeman – 6, B.Rašovský, D.Svoboda, A.Hovorič, J.Jančálek, K.Konečný, P.Kostelník

S: M.Strnadel
J.Zeman – B.Rašovský – D.Svoboda
A.Hovorič – J.Jančálek – O.Kytka
P.Kostelník – K.Konečný – A.Strnadel

Po vlažnějším začátku jsme proti soupeři, v jehož týmu nastupují i hodně agilní slečny, využili dostatek prostoru k pěkným akcím i gólům. Konečně se také mohla prosadit i třetí trojka a bylo z toho vysoké vítězství…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – TJ Sokol Frýdlant n.O. A     5 : 4   (2:2,3:2)

  • G: P.Klepáč – 2, V.Hlista, M.Genzer, M.Kalina(!!!)
  • A: V.Hlista, Š.Motyka

S: M.Kalina
Š.Motyka – M.Genzer – M.Křenek
V.Stráník – V.Hlista – P.Klepáč
P.Pícha – O.Pícha – T.Pátek

Neuvěřitelné drama s krásným koncem. Starší, vyšší a rychlejší hráči soupeře se dlouho nemohli vyrovnat s bojovností a nasazením našich hráčů a po pěkných akcích jsme se dostali do dvougólového vedení. Jenže soupeř postupně pochopil, že to s naším Béčkem nebude mít jednoduché a zabral naplno. Fantastický Miki v bráně dělal možné i nemožné, přesto soupeř postupně otočil skóre ve svůj prospěch. I my jsme ale dokázali 2x srovnat stav a jednou se o to postaral přímo náš golman! Jeho výhoz se sice snažil tečovat Matty ale s tečí golmana skončil míček přímo v síti soupeře! V závěru se pak podruhé krásně trefil Kuky a tlaku soupeře i při hře bez golmana jsme už dokázali odolat a skvělý výsledek byl na světě!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – TJ Sokol Frýdlant n.O. B     9 : 3   (5:1,4:2)

  • G: P.Klepáč – 2, V.Hlista – 2, Š.Motyka – 2, M.Křenek, O.Pícha, M.Genzer
  • A: M.Křenek – 2, V.Hlista – 2, V.Stráník, P.Klepáč, M.Genzer, T.Pátek

S: A.Závodný
Š.Motyka – M.Genzer – M.Křenek
V.Stráník – V.Hlista – P.Klepáč
P.Pícha – O.Pícha – T.Pátek

Kluci pochopili, že když porazí Áčko, neznamená to automaticky, že mají jisté vítězství i nad Béčkem. Od začátku šlapali naplno. První trojka začala více spolupracovat (Matty s Genzym by měli poděkovat Šímovi, že jim kryl záda při jejich útočných eskapádách), druhá trojka postupně začala chápat pojem obsadit hráče a trojka nejmladších bojovala s obrovským úsilím jako vždy. Jistý výkon podal i Adam v brance a tak jsme předchozí vítězství dokázali potvrdit.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FK Radvanice    7 : 5   (3:4,4:1)

  • G: M.Genzer – 4, M.Křenek, P.Klepáč, M.Kalina(!!!)
  • A: M.Křenek – 3, Š.Motyka

S: A.Závodný (15´M.Kalina)
Š.Motyka – M.Genzer – M.Křenek
V.Stráník – V.Hlista – P.Klepáč
P.Pícha – O.Pícha – T.Pátek

Další zápas jako řemen! Určitě hodně emotivní pro Vášu, naši posilu právě z Radvanic. Myslím si, že do našeho týmu krásně zapadl a určitě budeme rádi i za ligovou perspektivu. Nicméně ani Radvaničtí hráči nejsou žádná ořezávátka a tak se od začátku hrálo ve velkém tempu na obě strany. Zatímco my se dlouho nemohli trefit, soupeř snadno překonával naši obranu i golmana. Naštěstí se nám ještě do přestávky podařilo snížit. O přestávce jsme učinili i nelehké rozhodnutí a do branky putoval Miki. Chtěli jsme dát týmu novou injekci. Povedlo se. Z obrovského tlaku se nám podařilo vyrovnat a v samotném závěru se dnešní hrotový útočník Genzy trefil v zápase počtvrté a poslal nás do vedení. A aby toho nebylo málo tak definitivní tečku za výsledkem učinil opět náš golman Miki, který svým výhozem prostřelil vše co mu stálo v cestě a opět o soupeřova golmana vstřelil dnes už svůj druhý gól!!! Samozřejmě víme, že v oficiálních soutěžích se toto vede jako vlastní branka, nicméně s kolegou pořadatelem jsme se shodli, že my nejsme oficiální a připsat gól golmanovi si můžeme dovolit 🙂 . No a my máme stejně tak radost i z toho, že Matty zaznamenal tři asistence. Pro soupeře určitě krutý výsledek ale tak to chodí, příště může být ten šťastnějí on. Byl to super zápas…