Starší žáci zažívají nová dramata, dnes jedno se šťastným koncem.

publikováno v: ČFbU

Zatímco junioři mířili do Petrovic, o hodinu později startovali žáci do Horní Suché ke svému druhému ligovému turnaji.

K dispozici nemáme ani široký kádr ani dostatek rodičů a tak musel vedoucí David s jedním hráčem vyrazit na cestu vlakem. Problém byl i s trenérským vedením, při mém angažování u juniorů. Dušan, připravující se na svůj divizní zápas tak stihl pouze úvodní zápas a abychom kluky nenechali napospas dravým soupeřům, postavilo se ve druhém zápase na střídačku v roli kouče mé mladší já. A jeho ligový debut dopadl na výbornou. Ze všech stran jsem slyšel jen samou chválu, možná by mohl uvažovat o prodloužení kariéry. Stratég a kombinátor je to výborný, však večer před zápasem připravil mým anglosaským vojskům se svými Vikingy smutnou porážku až v té úplně poslední bitvě… stejně jako se rozhodlo až v posledních vteřinách druhého zápasu o našem těsném ale zaslouženém vítězství…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R.    2 : 6   (0:3,1:0,1:3)

• G+A: 6´ vlastní, 25´ P.Pícha (Š.Motyka)

S: P.Krpec (32´ J.Pícha)
P.Pícha – Š.Motyka, O.Pícha – P.Svoboda – Š.Řezníček
T.Křenek – D.Ťulák, A.Strnadel – A.Zlý – J.Ivan

V první třetině soupeř až velmi snadno přišel ke třem brankám, zatímco my útočili „do plných“. Moc jsme se o kombinaci nepokoušeli a to samozřejmě na zkušenějšího soupeře nestačilo. Nějaké kličky do třech hráčů už ani tady nemají šanci. Po vlastním gólu soupeře (i když zásadní podíl na něm měl svou střelou Alda) a Pepém využité přesilovce jsme se dostali zpět do zápasu ale jen na chvíli. Další snadné branky umožnily soupeři dohrát v klidu a my jsme mohli na poslední čtyři minuty poslat do branky asi nejmenšího golmana mezi staršími žáky 🙂 . Po Járovi tak dnes v lize debutoval i James.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Z.F.K Petrovice    4 : 3   (0:1,2:0,2:2)

• G+A: 18´ O.Pícha (Š.Řezníček), 21´ J.Ivan (A.Strnadel), 32´ Š.Motyka (D.Kubala), 36´ P.Svoboda (O.Pícha)

S: D.Kubala

Neskutečné drama nejen na hřišti ale i při sledování onlajnu na Čeladné. Nejdříve dlouhé čekání na vyrovnávací branku, která přišla až přesně v polovině zápasu. Poté soupeř dvakrát odpověděl na naše vedení. Druhému vyrovnání předcházel náš gól na 4:2, který rozhodčí nejdříve uznali, aby jej posléze na naléhání soupeřova trenéra odvolali. I s tím se ale kluci vyrovnali a v poslední minutě využili naplno Zdenovo výtvarné umění a do puntíku přesně provedli jím naplánovanou akci a radost ze druhého vítězství v soutěži zavládla od Suché po Čeladnou… kluky by to mělo hlavně motivovat do další práce, pokud tedy na ni bude příležitost…