Třetí turnaj přeborů přinesl další tři vítězství našich žen!

publikováno v: Ostatní turnaje

Hodně náročný a až nečekaně úspěšný víkend mají za sebou naše ženy. Ve dvou turnajích přeborů ČOS odehrály osm (!) zápasů a šestkrát odešly ze hřiště jako vítězky!

Dvakrát nestačily pouze na florbalistky Třebíče, což ale není nic překvapivého. Ty doposud ve 12 zápasech neztratily ani bod. Budiž lehkou útěchou, že „nejtěsnější“ výsledky s nimi má na svědomí náš tým 🙂 . I dnes jsme tedy zbývající tři soupeře dokázali zdolat i když to nebylo vůbec jednoduché a všechny zápasy byly vyrovnané a dramatické až do konce. O to cennější ty vítězství jsou. Ono je lehké vyhrávat, když se všechno daří, do branky spadne každý náznak střely, to jde tak nějak samo. Vyhrát ale zápas, ve kterém nic nevychází a nedaří se, to je umění. Holky prostě i dnes zabojovaly, nedostatky ve hře nahradily bojovností a nakonec byly odměněny. Po třech turnajích máme tedy na kontě 12 odehraných zápasů. Na vítězství v základním hracím čase jsme si sáhli 7x. Jednou jsme zvítězili po nájezdech. Jednou jsme prohráli po prodloužení a na kontě máme také tři porážky od Třebíče. Nyní nás čekají hlavně zápasy v PFlce a také ve Frenštátě, ve kterých se budeme připravovat na finálový turnaj přeborů, který se uskuteční v Brně.
Chtěl bych poděkovat všem bojovnicím za jejich snahu a nasazení a jako vždy věřím, že to vše má smysl…

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Syrovice    2 : 0   (2:0,0:0)

  • G: S.Čeladníková, J.Strnadlová
  • A: M.Polášková, Z.Křenková

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Jančálková – E.Žáčková
J.Strnadlová – Z.Křenková, D.Petrová – J.Šablaturová, S.Čeladníková – M.Polášková

Včerejšek jsme uzavírali nájezdovým dramatem proti Syrovicím. Dnes jsme zápasem s nimi do turnaje vstupovali. Oproti včerejšku dorazily navíc Simča s Mončou (byť tedy připravily pěkné nervy, když přišly 5 minut před začátkem zápasu) a my tak mohli do hry poslat dvě obrany a tři útoky. Před početnou diváckou kulisou 🙂 jsme do zápasu vstoupili velmi divoce. Estel nějakým omylem u mantinelu faulovala a rozhodčí ji poslal na trestnou. Ovšem nováček Zita zatím netuší, co to znamená a tak když zjistila, že na hřišti pobíhají pouze tři naše hráčky, jala se sestavu doplnit 🙂 … což se však nelíbilo rozhodčím a na trestnou putovala i ona. Soupeřky tak hrály 4 minuty přesilovou hru. V té jsme si však více příležitostí připravili my. Ovšem prosadili jsme se až v plném počtu, když nejprve Simča dorazila do branky Mončinu střelu, která se odrazila od zadního mantinelu. Při druhé naší brance si svůj první bod v našem dresu zapsala Zita, která nabila naší nejlepší střelkyni Janče. Bohužel jsme i přes množství šancí (soupeřky jsme přestříleli v poměru 23:10) žádnou další branku nepřidali. Naopak, díky dobré defenzivě a dobrému a jistému výkonu si zapsala Silvie třetí vychytanou nulu v soutěži.

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč    1 : 6   (0:5,1:1)

  • G: S.Čeladníková
  • A: E.Žáčková

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Strnadlová- S.Čeladníková
J.Jančálková – E.Žáčková, D.Petrová – M.Polášková
Z.Křenková, J.Šablaturová

Proti Třebíči jsme vyrukovali se dvěma čtveřicemi ve snaze pozlobit co nejvíce soupeřky. No, nepovedlo se. První lajna už po pár vteřinách inkasuje, následuje střídání a inkasuje i druhá lajna. Za chvíli přibyly i další branky a vypadalo to na ručník. Nějak jsme nebyly schopny dodržet stanovenou taktiku a poslouchali překřikování z lavičky i rady z tribuny 🙂 . po první půli to vypadalo na ručník, nicméně o přestávce jsme si znovu řekli co chceme a proč to chceme hrát a světe div se, ono to fungovalo a přes velký tlak (soupeřky nás přestřílely 24:8) vstřelil Třebíč už jen jedinou branku v úvodu třetiny, víc jsme mu nepovolili a nakonec jsme i tu nulu na našem kontě vymazali, když se opět dnes trefila Simča.

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Komín    3 : 2   (2:1,1:1)

  • G: A.Šturalová, J.Strnadlová, M.Polášková
  • A: M.Strnadlová – 2, S.Čeladníková

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Strnadlová- S.Čeladníková
J.Jančálková – E.Žáčková, D.Petrová – M.Polášková
Z.Křenková, J.Šablaturová

Sympaťačkám Komíňačkám nejde nefandit. Tedy jen s vyjímkou vzájemného zápasu. Dneska holky v bílém zaznamenaly první vítězství v soutěži a i nás pekelně potrápily. Mají fantastickou golmanku, jejíž výhozy by měli závidět všichni naši mužští golmani. To je až neuvěřitelné. Na ni neúčinkují ani střely či náhozy z dálky, ji musíte prostě vykombinovat… A nám se to vůbec nedařilo. Bohužel pokus se Simčou v první lajně nezafungoval, ono v podstatě jiná varianta než Simča – Monča spolu, neexistuje, což je škoda, ale budiž. Jsou to holky, které umí vystřelit, a to my potřebujeme jako sůl, o tom žádná… jen je třeba pracovat na jejich pohybu a hře po celém hřišti. Jako první se svou ďábelskou taktikou prosadily Komíňačky a jako vždy každou branku oslavily plamenně 🙂 . Měli jsme tlak i převahu ale do vyložených šancí jsme se nedostávali a s ostatním si poradila skvělá golmanka a bojovnice v bílém. Až do chvíle, kdy se do míčku opřela Anet a bombou pod víko srovnala. I druhou naši branku vymyslela přihrávkou Míša, tentokrát přesně zakončovala Janča. Po trochu energičtější diskuzi na lavičce šly do sebe i Simča s Mončou. A že jsem nemluvil z hladu, byť jsem po celý víkend byl bez obědů, potvrdila jejich akce před třetím gólem. Simča se vrátila do obrany, na hranici našeho velkého brankoviště vybojovala souboj i míček, vyrazila vpřed, našla nabíhající Monču a ta se trefila přesně. Prostě když budou holky hrát po celém hřišti, budou velkým přínosem. Komíňačky to nevzdaly a po závaru před naší brankou se míček nějakým záhadným způsobem ocitl v naší brance po druhé. Víc jsme už však soupeřkám nedovolili a těsné vítězství po urputném boji uhájili….

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant    1 : 0   (1:0,0:0)

  • G: D.Petrová
  • A: J.Jančálková

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Jančálková – E.Žáčková
J.Strnadlová – Z.Křenková, D.Petrová – J.Šablaturová, S.Čeladníková – M.Polášková

Pro poslední zápas víkendového Frýdlantského tripu jsme se vrátili ke hře na dvě obrany a tři útoky, tak, ať si pořádně zahrají všechny hráčky. Upřímně, po našich dnešních výkonech jsem moc v úspěšný výsledek nevěřil. Síly docházely a početnější soupeř vypadal nabuzeně. Nicméně i v tomto zápase jsme dlouho dokázali držet střelkyně soupeře daleko od naší branky a když v polovině první půle našla Julča nabíhající (ano, čtete dobře, nabíhající!!!, nikoli stojící a čekající) Denču, která se konečně, po dnešním mohutném ostřelování soupeřových branek, trefila přesně a poslala nás do vedení! Soupeřky stupňovaly tlak a bylo to opět o vůli a velké bojovnosti. A tentokrát také o skvělém výkonu Silvie v brance, podle mě životní výkon. Po osmi náročných zápasech! Pochytala všechny šance Frýdlantu a o zbytek se postaraly bojovnice v našich dresech. Kapitánka Janča ukázala, proč je z nás nejlepší…v posledních 30 vteřinách jela na krev, vzala si míček a nikomu jej už nepůjčila 🙂 . Opět nečekané ale o to cennější vítězství. Ani zvláštní vzájemné podávání rukou v podání jedné soupeřky nám už radost nemohla zkazit.

 

Máme tedy za sebou náročný dvojturnaj, první velký vrchol sezóny. Zvládli jsme jej na výbornou a všem bych chtěl poděkovat. Zejména však těm, kteří odbojovali všech osm náročných, vyrovnaných a dramatických zápasů. O vyrovnanosti svědčí například fakt, že podle informací našeho statistika Klemči, jsme na branky soupeřek vyslali 108 střel, zatímco na branku, kterou střežila Silvie, jich směřovalo 107…
Kdo se tedy na víkendovém florbalování podílel:

Silvie 8 zápasů 197 minut / 15 gólů 4x vychytaná 0

Janča 8 zápasů 6g + 2a = 8 b
Anet 8z / 2 + 2 = 4
Míša 8z / 1 + 3 = 4
Denča 8z / 2 + 0 = 2
Zita 8z / 0 + 1 = 1
Jojo 8z / 0 + 0 = 0
Julča 7z / 0 + 1 = 1
Estel 6z / 0 + 1 = 1
Simča 4z / 2 + 1 = 3
Monča 4z / 1 + 1 = 2
Mája 1z / 0 + 0 = 0

PS: povšimněte si, že z pěti našich děvčat na úvodní fotce z loňské sezóny, hájí náš dres už jen golmanka…