V neděli na Čeladné premiéra mužů v Regionální lize!

publikováno v: Informace

V neděli 22.9. se v hale na Čeladné představí naši muži poprvé v Regionální lize. Což je pátá nejvyšší soutěž v republice a zároveň nejvyšší soutěž pro Moravskoslezský a Olomoucký region.

Neděle 22.9.  Regionální liga mužů – SH Čeladná – pořádáme!!!
9:00  FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Kostelec na Hané
13:30  FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Fbc Šternberk

Když se na to podíváme realisticky, je to asi nejvíc, co jme mohli v našich podmínkách a možnostech dosáhnout. O to cennější ale zároveň těžší ale také současně pro naši mládež motivující je to, že i tuto soutěž budeme hrát s vlastními odchovanci. Vždyť nejméně odehraných sezón ze členů širšího kádru v našem dresu má osmnáctiletý Hrnec, který v našem dresu začíná pátou sezónu… Co to pro nás znamená? Velkou výzvu. Nové soupeře. A také hlavně prodloužení herního času na 3 x 15 minut. Konečně 🙂 . Konečně budeme mít stejný herní čas jako třeba juniorky ve 2. lize, kde týmy povětšinou jezdí na zápasy tak v osmi lidech… No a v neposlední řadě výhodou je to, že se v programu zápasů na stránkách unie najdeme v sekci OLaMS na prvním místě 🙂 . Každopádně máme před sebou jeden velký cíl. Zahrát si Regionální ligu i v dalších letech. Jestli je to reálné, napoví už první zápasy tuto neděli na Čeladné.
Něco málo k našim soupeřům. Oba týmy pro nás zcela neznámé. Kostelec bude začínat již šestou sezónu v Regionální lize. Což samo o sobě dost vypovídá. Přesto to nebude první tým z Kostelce, se kterým se utkáme. Předminulou sezónu se naší PFLky účastnil tým přípravky právě z tohoto města.
Ani s druhým týmem mužů ze Šternberku jsme se doposud neutkali. Pouze jsme na letních turnajích několikrát narazili na mládežnické týmy z tohoto města. A třeba nedávná účast tohoto klubu na Karvinském turnaji jasně svědčila o kvalitní práci v tomto oddíle. Muži Šternberku budou otevírat svou třetí sezónu v Regionální lize a opět jde tedy o zkušeného soupeře. No, máme se na co těšit.
Bohužel při premiéře nebudeme kompletní, přesto je pozitivní a potěšující, že i přes několik absencí dáme dohromady tři kompletní pětky a dva brankáře… V našem týmu budou například čtyři členové, kteří se 28.12. 2005 zúčastnili vůbec prvního florbalového zápasu našeho oddílu. Budou tam i čtyři junioři. Budou tam i členové Béčka. Budou tam i tři z pěti nejproduktivnějších hráčů v ligových soutěžích. Prostě tam bude náš tým a vy byste tam neměli chybět taky…

info pro hráče:
sraz v 8:15 na hale
Honda, Čompa
Skypy, Miloš, Bart, Adam, Fíla
Hrnec, Syrda, Danek, Peťan, Zbyňa
Filda, Morty, Dušan, Ondra, Emča
Márty