Velikonoční turnaj dívek se vydařil!

publikováno v: Nezařazené, Ostatní turnaje

Premiérový ročník florbalového turnaje pro ženy a dívky se určitě setkal s úspěchem! Pět (!) dívčích týmů se utkalo systémem každý s každým a jelikož kromě vítězné Třebíče nikdo výrazněji nevyčníval, byli jsme svědky nervydrásajících bojů, kdy každý mohl porazit každého, s vyjímkou vítězné Třebíče, samozřejmě…

Nejprve hodíme očkem po našich soupeřích.

Sokol Třebíč jednoznačně kvalitou hry i děvčaty v nejlepším florbalovém věku převýšila soupeře a tak jedině občasné polevení jim mohlo zkomplikovat cestu za jednoznačným vítězstvím. Nestalo se a vítězství tohoto týmu bylo zcela jednoznačné.

Další nový a daleký soupeř ze Sokola Dubicko (jednalo se prý o dva týmy sloučené do jednoho) skončil sice na opačném konci výsledkové tabulky než Třebíč, ovšem mladá děvčata z tohoto týmu rozhodně nebyla za otloukánky, dokázali porazit tým Koček a s Třebíčí i Frýdlantem dokázaly sehrát vyrovnané zápasy. O to víc je cennější naše vítězství nad tímto týmem.

Další dva týmy už patřily k našim tradičním soupeřům. jednak to byly Sokolky z Frýdlantu, které předváděly svou hru tak jak ji známe z průběhu celé sezóny a nakonec jen lepší skóre je poslalo o stupínek nad náš tým.

Posledním soupeřem byly Frenštátské kolegyně z Koček. Těm se ovšem před turnajem rozpadl tým a aby mohly turnaj odehrát, doplnilo je několik hráček z La Comtesse. Což určitě bylo dobré řešení problému a pro Kočky z toho nakonec bylo pěkné druhé místo.

 

Náš tým…no, neubráním se povzdechu. Víme o tom dva měsíce, na PFLce se nás tísní dvacet, já řeším, jak to udělám, abychom si všechny zahrály…a v konečném důsledku jsem rád, že dorazilo alespoň 9 hráček do pole! Furt dokola…chybělo hlavně několik těch zkušenějších hráček, chyběly některé zraněné. Pochválit musím golmanky, jako jediný tým jsme se mohli pochlubit luxusem tří brankářek.
Ale to je poslední povzdech. Všech dvanáct hráček dnes předvedlo parádní podívanou! Jedno vítězství, jedna remíza a dvě porážky. Čtvrté místo. To je číselný výsledek. Nicméně za nasazení, přístup, snahu, bojovnost a občas i krásné akce musím holky pochválit. Jasně, herně máme na čem pracovat, ale já mám z tohohle turnaje skvělý pocit 🙂 Fantasticky se předvedly dvě nové tváře, pro které to byla vlastně pořádná premiéra v našem dresu a jak Lada, tak Julča zvládly svou úlohu fascinujícím způsobem a až se naučí i pracovat s míčkem 🙂 vyhrajeme fšecko 🙂 . O kvalitách Ley není pochyb a dnes v roli kapitánky opět neúnavně dřela a potila krev za naše barvy! S ní v týmu vyhrajeme fšecko 🙂 Životní výkon dnes předvedla Týna, nejlepší hráčka, pohyb, technika, průniky, kličky…ještě ji naučíme střílet a vyhrajeme fšecko 🙂 . Tinka se Zuzkou opět buldozery v akci, obě vstřelily po jednom výstavním gólu, s takovými výkony těchto dvou vyhrajeme fšecko 🙂 . Barča dnes třemi góly určitě pochopila, že je nám platnější v útoku než obraně, když bude takto střílet, vyhrajeme fšecko 🙂 . Míša s denčou neúnavné bojovnice a dobré duše týmu, s nimi musíme vyhrát fšecko 🙂 ! Eliška potvrdila roli golmanské dvojky za Annie. Silvie s Marťou v prvním zápase chytly tak leda rýmu, ve druhém předvedly heroické vzepětí a čapaly jako… jako… jako golmanky!
Jedno vítězství jsme dnes určitě zaznamenali! A to na tribunách! Na poslední dva zápasy dorazilo tvrdé jádro našich ultras a našim slečnám připravili neskutečnou atmosféru! Díky za to!!!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Dubicko   3 : 1   (2:0,1:1)

  • G+A: B.Slezáková (M.Čierniková), Z.Hillová (L.Gracová), B.Slezáková (E.Tvarůžková)

S: E.Tvarůžková
L.Gracová – J.Jančálková, T.Šelepová – Z.Hillová
K.Marková – L.Tůmová, M.Čierniková – B.Slezáková, D.Petrová

Soupeřky už měly za sebou vyrovnaný zápas s Frýdlantem a my se teprve chystali k prvnímu souboji a trošku jsme se toho obávali. Ke dvěma nejzkušenějším hráčkám, Lee a Týně jsme přiřadili dvě nové hráčky a útočné dvojice jsme poskládali podle plánu. Začátek byl z naší strany až nečekaně luxusní. Nejprve se po spolupráci s Míšou prosadila přesnou střelou Barča aby poté druhý gól po krásném pasu Leontýny neuvěřitelně florbalově zúročila Zuzka. Ovšem soupeř hru vyrovnal, my byli dost statičtí, děvčatům se moc hýbat nechtělo a soupeř snížil a tlačil se za vyrovnáním. Jeho snahy utnula druhým gólem Barča, kdy její dalekonosná „pumelice“ proklouzla golmance mezi nohou a tyčkou branky. Cenné vítězství jsme už udrželi a začátek byl tedy velmi povedený i díky jisté Elišce v brance.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč   1 : 12   (0:7,1:5)

  • G+A: L.Gracová

S: S.Klementová (14´ M.Vašková)
L.Gracová – J.Jančálková, T.Šelepová – Z.Hillová
K.Marková – L.Tůmová, M.Čierniková – B.Slezáková, D.Petrová

Jediné, co se nám v tomto zápase povedlo, byl skvělý průnik Leontýny přes celé hřiště, zakončený parádním blafákem. Ovšem z 15 střel na branku jsme inkasovali 12 branek. Co šlo na branku, skončilo v ní… obě golmanky tentokrát nechytily vůbec nic a hráčky v poli jim nepomohly a nechávaly je často na holičkách. Ovšem inkasovaly jsme příliš jednoduše… budiž, stane se a je třeba se z toho poučit…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát   1 : 4   (0:4,1:0)

  • G+A: L.Gracová (J.Jančálková)

S: E.Tvarůžková
L.Gracová – J.Jančálková, T.Šelepová – Z.Hillová
K.Marková – L.Tůmová, M.Čierniková – B.Slezáková, D.Petrová

Zápas trval 26 minut herního času. Dvacet minut jsme hráli opravdu dobře. Jenže v prvních šesti minutách jsme 4x inkasovali (ani Eliška v brance nedokázala eliminovat sílu útočné dvojice Hutníková – Kozová) a bylo po výsledku. Nikoli však po hře! Holky bojovaly, dřely, Julča s Ladou hýřily pohybem, udivovaly přehledem a i my se dostávali do šancí. Bohužel vystřelit zatím umí jen Lea a Tinka, což není moc…nakonec se nám soupeřovu golmanku podařilo překonat jen jednou, když si první bod za asistenci připsala Julča a gólem přispěla Lea. Dobrý zápas…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.   3 : 3   (0:2,3:1)

  • G+A: T.Šelepová (L.Gracová), B.Slezáková, L.Gracová (K.Marková)

S: S.Klementová (14´ M.Vašková)
L.Gracová – J.Jančálková, T.Šelepová – Z.Hillová
K.Marková – L.Tůmová, M.Čierniková – B.Slezáková, D.Petrová

Do branky putovaly obě „rýmovnice“ a my se s chutí pustili do tradičního soupeře. A měli jsme více ze hry! A když šance soupeře i střely vlastních spoluhráček likvidovala neuvěřitelným způsobem Silvie, byli jsme svědky krásného „mače“, zvlášť, když naše dívky byly hnány hlasivkami našich fandů! Bohužel se soupeřkám přece jen 2x podařilo najít cestu za záda naší golmanky, druhý gól padl dokonce se sirénou končící první poločas. ve druhém poločase pokračovala i Marťa v dobrém výkonu a naše hráčky se vzepjaly k heroickému výkonu! Nejdříve krásnou florbalovou akci po ose Julča – Lea – Tinka zúročila posledně jmenovaná ve výstavní trefu z první! To byla paráda! Jo radujeme se z toho, nestává se nám to zatím často… Soupeřky znovu po ojedinělé akci odskočily ale dnešní super výkon korunovala Barča, která vybojovala za brankou soupeře souboj, vyhrála v něm i míček 🙂 a perfektní otočkou kolem branky snížila na rozdíl jediné branky. Konec se blížil, minutu a půl před koncem přišel čas na oddechový čas, po něm na hrací plochu nastoupila speciální čtveřice Týna – Zuzka, Tinka – Lea. Obrovský tlak a dvacet vteřin před koncem standartka, Týna nabíjí Leontýně a ta dělovkou pod víko srovnává! Radost jako na spartakiádě, standing ovation na tribunách a řev na střídačce. Nic to na konečném pořadí neměnilo, ale radost ze zasloužené neprohry byla na místě!

Na turnaj jsem odjížděl zklamán malou účastí našich hráček ale odjížděl jsem nabitý energií, protože zúčastněné holky byly DOBRÉ JAK CYP!!! 🙂 🙂 🙂 (Holky vědí, proč takovýto slogan 🙂 )