Vydařená příprava ve Frýdlantě.

publikováno v: Ostatní turnaje

V pěkné tělocvičně tamního gymnázia se na hřišti 31 x 15 m poprvé představil nový tým přípravky. I když tedy spíše jen jeho základ, neboť v poli se představilo pouze šest hráčů. Tristní byl pohled na tým juniorek…abychom mohli vůbec zápasy odehrát, musel Trener vynaložit velké manažerské úsilí. A tak jen v kategorii mužů praskala střídačka ve švech. I když je pravda, že název muži není zrovna ten nejpřesnější. Byli dva a zbytek tvořili dorostenci s jedním juniorem.

Postupně si tedy pojďme přiblížit vystoupení našich zástupců v jednotlivých kategoriích.

Přípravka.

Loňská početně silná sestava značně prořídla. Hlavní část týmu se přesunula do mladších žáků a v přípravce tak zbyli pouze tři hráči, kteří se už něco málo stačili naučit. Jeden z nich, Jára, však dnes kvůli nemoci chyběl. další dva se loni představovali spíše v roli náhradníků a no a ostatní jsou nováčky úplnými. Dnes se k nemocnému Járovi přidal ještě zraněný Ťulda, ten se na své kamarády přijel alespoň podívat. Změna nenastala v brance. Tam nám zůstali naši malošci James s Klemčou, kterým ještě na trénincích kryjí záda nováčci Štěpa s Hokejkou. Dnes jsme tedy při šesti hráčích v poli točili tři obránce a tři útočníky.
Bylo to docela náročné, soupeř točil tři kompletní čtveřice. Nicméně u soupeře bylo znatelné, že většina hráčů teprve s florbalem začíná. Naši kluci dokázali využít dostatek prostoru na hřišti a zejména díky skvělému režisérovi Krtkovi, který v prvním duelu krásně přihrál na čtyři branky a poslední vstřelil sám a podílel se tak na vysokém vítězství. Ve druhém zápase se soupeř zlepšil, hráči se otrkali a nebýt Krtka, nevyhráli bychom. Sám vstřelil dvě branky a na třetí přihrával. Tady kluci malinko usnuli na vavřínech. Do třetího zápasu se však stihli probudit a ukázali lepší výkon. Ovšem je zcela jasné, že na silnější spoupeře to ještě nebude stačit. Ale kluci si dnes dobře zahráli a do soupeřovy branky se trefili všichni, včetně obou úplných nováčků Pešiho s Majkem. Golmani moc práce neměli ale i oni přiložili v důležitých momentech ruku k dílu. Takže trénujem a makáme dál…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.   7 : 0  (4:0,3:0)

  • G+A: V.Pešák (P.Svoboda), T.Křenek, M.Hanus (P.Svoboda), J.Bambuch (P.Svoboda), M.Tkáč (P.Svoboda), V.Pešák (J.Bambuch), P.Svoboda

S: J.Pícha
P.Svoboda, T.Křenek, M.Hanus, J.Bambuch, V.Pešák, M.Tkáč

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    3 : 2  (2:1,1:1)

  • G+A: P.Svoboda, M.Hanus (P.Svoboda), P.Svoboda

S: J.Pícha (10´ J.Klement)
P.Svoboda, T.Křenek, M.Hanus, J.Bambuch, V.Pešák, M.Tkáč

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    4 : 0  (1:0,3:0)

  • G+A: T.Křenek, M.Hanus, M.Hanus (J.Bambuch), P.Svoboda (V.Pešák)

S: J.Klement
P.Svoboda, T.Křenek, M.Hanus, J.Bambuch, V.Pešák, M.Tkáč

 

ŽENY

Dneska v žádném případě nemůžu napsat juniorky. Protože tady pohár trpělivosti pomalu přetéká. Ještě v pátek ráno jsem počítal s 11 děvčaty…v pátek večer už jsem mohl počítat při dobrém větru tak se šesti. V sobotu ráno jedna napsala, že hrát nejde, protože má horečku, ale v neděli už bude ok…to mi hlava nebere. Jen opravdu velká manažerská práce nakonec umožnila děvčatům zápasy odehrát. Protože zatím mám pořád holky rád a nechtěl jsem vidět, jak se trápí v pěti hráčkách. A to ještě obětavá Barča dorazila ne zcela fit. a tak jsem přesvědčil Šárku, ať zanechá balení kufrů na cestu do Ameriky, kam pracovně odlétá v pondělí, na krátkodobé hostování 🙂 jsem získal „jejich naši“ Báru a hvězdou dne se stala Silvie! proč hvězdou? Protože ženy, dívky se většinou při nabídce sportování kroutí, vymlouvají, bojí se…ne tak naše novodobá Xena! Co na tom, že dres si pořídila jen na fandění…co na tom, že florbalku držela poprvé až dnes na zápase…neřekla ne, a rvala se jako o život! Tlesk, tlesk, tlesk. Soupeřkami nám dnes byly dívky z místního sokola, jednoznačně zvítězily nad nám v přístupu k zápasům, když jich dorazilo asi 15… Šikovné, rychlé, dravé…jen těma ku… a pi… mohly trošku šetřit, to jim fakt nesluší, i diváci a rodiče na tribuně se nestačili divit, co se to z hřiště ozývá. V prvním zápase nám daly lekci, přehrály nás prakticky ve všem, my jsme se dostali tak ke třem střelám na branku a ani Eliška v brance neměla svůj den (on pohled na naše obě golmanky nevěstil nic dobrého…). Do druhého zápasu jsme malinko překopali sestavu, hlavně jsme ale zapracovali na přístupu a odehráli skvělý zápas. Musím se podívat do historie, jestli jsme někdy odehráli zápas bez inkasované branky! Jo, „vyblutá“ Marťa pochytala všechno! A protože všech osm hráček v poli předvedlo neskutečný výkon a protože Anet 2x parádně našla Šárku, která zase našla skulinku v brance soupeře, mohli jsme slavit nečekané vítězství! A navíc se na naši hru podle ohlasu diváků dalo dívat a navíc jsme ukázali, že i bez ku a pi se dá vyhrát! Díky Xeno, Báro a Šárko a díky zbylým statečným, potěšující výhra 🙂 .

 

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    0 : 5  (1:0,3:0)

  • G+A:

S: E.Tvarůžková
A.Šturalová – B.Slezáková, Z.Hillová – K.Marková
Š.Vávrová – B.Píchová, M.Čierniková – S.Klementová
M.Brháčková

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    2 : 0  (0:0,2:0)

  • G+A: Š.Vávrová (A.Šturalová), Š.Vávrová (A.Šturalová)

S: M.Vašková
A.Šturalová – T.Marková, Z.Hillová – Š.Vávrová
B.Slezáková – B.Píchová, M.Čierniková – S.Klementová

 

Muži

My, domácí, Motyčky a Radvanice (neplést s Radvanicemi jak je známe, parta kluků z Ostravy, kteří se ukázali v perfektním světle, jak po herní, tak po lidské stránce), to byla sestava týmů v dnešních zápasech. Tak nějak podle očekávání mou nabídku na mimoligové zahrání si muži vesměs ignorovali a tak další prostor k prezentaci dostali naši dorostenci. Narozdíl od předchozích dvou kategorií se naši borci na střídačce tísnili a my vyrazili do boje hned se třemi čtveřicemi a dvěma golmany. A v úvodu je hned třeba říct, že jak Čompa tak Domino zachytali výborně, přesně tohle ti dva potřebujou, aby na té své cestě došli někam dál, než třeba Vacy se Žingym. V prvním zápase jsme sice nestačili o gól na domácí borce a ani výsledek zápasu nějak nevybočil z řady. Ve druhém zápase, poměrně vyhecovaném, se nám podařilo prokletí stavu 2:3 zlomit a úspěšně jsme vykročili za jinými výsledky. V obou zápasech měl střelecký zápis podobný vývoj. Nejdříve se trefil Kecka a po něm Dušan (ten ve druhém zápase prošel celým hřištěm jako nůž máslem). V tom druhém přidal vítěznou trefu Márty. V posledním zápase jsme se utkali s Radvanicemi, které předtím porazily domácí Frýdlant 4:1! Bohužel právě v tomto zápase došlo ke zranění, když po souboji zůstal na zemi ležet s bolestivou grimasou v obličeji Denis. V nemocnici pak dostal sádru…ale snad by to nemělo být nic vážného. Tady bych se zastavil u chování soupeře, který zranění nezaviněně způsobil. Okamžitě se snažil Denisovi pomoct a i když se už pak hrálo, stále byl za mantinelem u Denise a když Denis odkulhal, několikrát se všem omlouval, i po zápase. Tak nějak by to mělo vypadat, hrej, chtěj vyhrát…ale zůstaň člověkem! A to platí pro všechny, i pro naše hráče.  Soupeř se ujal vedení ale do přestávky Márty vyrovnal. Druhý poločas režíroval Ondra, který se gólem a dvěma asistencemi podílel na vítězství. Až tedy na Denisovo zranění určitě kvalitní příprava!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    2 : 3  (1:2,1:1)

  • G+A: M.Adamec (J.Polášek), D.Pícha

S: D.Tkadleček (16´ M.Rusev)
P.Hrňa – M.Bolek, O.Polách – J.Ondryáš
M.Adamec – J.Polášek, D.Kutěj – T.Dolák
D.Pícha – M.Vašenda, M.Ondryáš – D.Zeman

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Motyčky Frýdlant   3 : 2  (2:0,1:2)

  • G+A: M.Adamec, D.Pícha (M.Rusev), M.Vašenda (D.Zeman)

S:  M.Rusev
P.Hrňa – M.Bolek, O.Polách – J.Ondryáš
M.Adamec – J.Polášek, D.Kutěj – T.Dolák
D.Pícha – M.Vašenda, M.Ondryáš – D.Zeman

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Radvanice Bartovice   4 : 2  (1:1,3:1)

  • G+A: M.Vašenda (M.Ondryáš), O.Polách (P.Hrňa), M.Adamec (O.Polách), P.Hrňa (O.Polách)

S: D.Tkadleček
P.Hrňa – M.Bolek, O.Polách – J.Ondryáš
M.Adamec – J.Polášek, D.Kutěj – T.Dolák
D.Pícha – M.Vašenda, M.Ondryáš – D.Zeman