Vzpomínky na TOP zápasy – Matěj Genzer z pohledu táty Aleše

publikováno v: Informace

Matěj Genzer – roč.2005, obránce – 5 sezón, 170 zápasů, 73 gólů + 55 asistencí = 128 bodů

Na synův TOP zápas vzpomíná táta Aleš

2.11. 2019  MSL dorostenců, Krnov   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Orca Krnov  2 : 1

Psal se rok 2019 a podzim byl v plném rozjezdu, jelikož už bylo druhého listopadu. Opět jsme cestovali do naší skoro domácí haly v Krnově. Je to krásná hala, která skýtá spoustu prostoru pro sportovní vyžití jak pro hráče, tak pro rodiče, jelikož je tam funkční bufet s dobrou kávou a něco na zub, ale bohužel tak daleko.

Pro Genzyho to byla teprve druhá sezóna v ligových soutěžích, a proto stále teprve získával zkušenosti a prakticky i celá druhá lajna v které hrál.

Ale teď už k zápasu. Ke stolečku zapisovatele se posadil Fňukal a my jsme nastoupili s 12 hráči a v brance jim kryl záda Mikuláš Kalina. Už od začátku to byla nervy drásající bitva kdy se hra přelívala z jedné strany na druhou a gólmani ukazovali, že jsou opravdu jedničky v brance.

Tak asi pro rodiče bylo největší zpestření, že Kuky senior se marně snažil gestikulovat, aby si syn natáhl štulpny od kotníků po kolena, ale nakonec díky Davidovi Svobodovi seniorovi se i to zdařilo.

Druhá třetina už konečně přinesla i změnu skóre kdy při přesilovce po krásné přihrávce od Benyho vybombil Davča a tak jsme se dostali do vedení 1:0. I když jsme se snažili zvýšit vedení, tak se nám to bohužel nedařilo a naštěstí ani soupeři srovnat.

Třetí třetina pro nás začala nemile. Měli jsme vyloučeného hráče a kluci se snažili bránit všemi orgány, aby zabránili gólu až to Alan schytal do nejcitlivějších míst a když střídal, tak za něj bohužel naskočili 2 obránci a my jsme šli do třech za příliš mnoho hráčů na hřišti. A to už bohužel Orca po 20 sekundách potrestala a srovnala na 1:1. A aby to nebylo málo, tak po faulu bylo proti nám nařízeno trestné střílení, ale naštěstí v naší bráně byl Miky a soupeř neměl žádnou šanci proměnit. A v 32 minutě bylo zase veselo. Genzy nabral míček potáhl ho a zdálky vybombil a našel mezírku u tyče a byl z toho první ligový gól a konečně ho po dlouhé době čekal i sobotní oběd 😊. Po 4 minutách a 2 neurolech, 2 kávách, párku v rohlíku a málem i totálního vyčerpání rodičů na tribuně se ukázalo, že to byl i vítězný gól.

Hlavně bych chtěl poděkovat za vše trenérovi, Dušanovi a všem co se starají, aby kluci něco dělali a měli vše potřebné pro svou vášeň, kterou je florbal, a hlavně Sokol Frenštát!!!!!!!!!!!

PS: netrvalo to dlouho a z táty Aleše je skvělý vedoucí družstva, který se spolu s ostatními vzorně stará, aby kluci něco dělali a měli vše potřebné pro svou vášeň, kterou je florbal, a hlavně Sokol Frenštát!!!!!!!!!!!