Žáci v přípravě s Radvanicemi

publikováno v: Ostatní turnaje

Podařilo se nám elegantně využít tréninkového času na Čeladné a zítřejšího svátku k tomu, aby za námi přijeli kamarádi z Radvanic a naše žákovské týmy si tak mohly zpestřit sezónu zápasy ve „velkém“ florbale.

Hlavní dík samozřejmě míří za našimi soupeři, kteří si udělali celoodpolední výlet s pozdně večerním návratem do svých domovů. Cestovali vlakem, přijeli s velmi mladým týmem a ještě zahráli na výbornou. Mají můj velký obdiv, tomu říkám nadšení, hlavně od obou mladých trenérů! V Radvanicích mají velké štěstí, že je mají…

Na naší straně se k zápasu dostavili úplně všichni, které florbal ještě baví. Dali jsme tedy dohromady tři pětice a také tři golmany. I když Miki gentlemantsky přenechal své minuty svým méně vytěžovaným kolegům. V poli se představil mix žákovského Áčka, Béčka ale také přípravky.

Postavili jsme hřiště o rozměrech 36×18 metrů, naštelovali časomíru a šli na to…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice   1 : 2  po SN  (1:1,0:0)

  • G: T.Pátek
  • A: P.Svoboda

SN: J.Ivan 0, T.Pátek 1, P.Svoboda 1

S: A.Závodný
P.Klepáč – O.Pícha, Š.Motyka – P.Pícha – M.Křenek
V.Stráník – T.Pátek, K.Konečný – P.Svoboda -Š.Řezníček
J.Bambuch – D.Ťulák, T.Křenek – A.Strnadel – J.Ivan

Šli jsme na to… jako mistři světa… hlavně tedy první pětice a ti nejzkušenější hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám, že stačí vzít míček a běžet tak dlouho, až ho dovezu do branky a budu za hvězdu. Výsledek? Jedna jediná střela na branku za 30 minut hry. Navíc jakoby kluci uzavřeli sázku, kdo dá nejvíc „bekendových“ přihrávek a ta jednou rukou je za dva body. Druhá a třetí lajna samozřejmě neměla moc s čím frajeřit, tak se alespoň snažila a hlavně Krtek se snažil tvořit hru, jejímž výsledkem byla také naše jediná branka. Soupeř s nadšením a s radostí školil naše hráče v kombinační hře a za odměnu pak po remízovém výsledku rozhodl o vítězství v nájezdech, když s přehledem proměnil všechny tři nájezdy, zatímco u nás Jára minul branku a góly Krtka a Arnošta už nic na výsledku nezměnily.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice   7 : 1    (2:1,5:0)   SN 4:3

  • G: M.Křenek – 3, P.Klepáč, Š.Motyka, Š.Řezníček, K.Konečný
  • A: Š.Motyka – 2, P.Pícha

SN: T.Křenek – 0, A.Strnadel – 1, P.Klepáč – 1, Š.Motyka – 0, P.Pícha – 0, P.Klepáč – 0, M.Křenek – 1, A.Strnadel – 1

S: M.Strnadel
P.Klepáč – O.Pícha, Š.Motyka – P.Pícha – M.Křenek
V.Stráník – T.Pátek, K.Konečný – P.Svoboda -Š.Řezníček
J.Bambuch – D.Ťulák, T.Křenek – A.Strnadel – J.Ivan

V šatně jsme klukům museli vysvětlit, jak se věci mají a že ještě nikdy se žádný soupeř dobrovolně sám neporazil a už vůbec ne soupeř nadšený a odhodlaný, jako dnešní Radvanice. Naši kluci se ale taky teprve učí a tak to dnes byla dobrá škola. Druhý zápas byl už o něčem jiném. Byli jsme více v pohybu a více jsme si dokázali vyhovět… i když festival bekendových přihrávek pokračoval a ještě byl vyšperkován snahou střílet na branku zásadně tímto způsobem… Nicméně kluci si vzali slova trenérů k srdci a nakonec se dokázali několikrát prosadit. Odveta se podařila včetně vítězství na nájezdy.

Celkově to byla moooc povedená akce ve fajn přátelské atmosféře proti sympatickému týmu.