Zakončení sezóny ve Veřovicích odstartovalo novou …

publikováno v: Ostatní turnaje

Tradice je třeba dodržovat a jednou z nejstarších tradicí v našem klubu je společné zakončení sezóny s fotbalovým zápasem, dobrým jídlem a zlatavým mokem.

Letos po druhé se akce konala zcela v režii našeho finančního guru Ríši a jeho pomocníků na fotbalovém hřišti AFC Veřovice. A jako tradičně jsme se dobře najedli, napili, pobavili se a měli možnost sledovat zajímavý fotbalový zápas, který přinesl velký počet brankových situací. Nicméně jasným vítězem dne byl Ríša a jeho gulášový tým, neboť podle názorů několika odborníků by se svým gulášem na souběžně probíhajícím guláš festu ve Frenštátském kempu jasně zvítězili! Jak s cenou, tak s chutí! Já s tím musím jen souhlasit, vždyť nejmladší z naší familíe si byla 3x přidat!!! Samozřejmě ani Miloš se svými stejky nezaostával a i když letos jeho oheň nebyl tak zapálen, zkušenosti byly znát.

Nejen jídlo a pití, ale i různé soutěže pro nejmladší účastníky doprovázely program zakončení a mládež se bavila, běhala, trefovala a soutěžila.
Samozřejmě vše směřovalo k velkému fotbalovému zápasu mezi rudými ďábly v červeném a bílým baletem, překvapivě v bílém. Od začátku utkání se ukazovalo, že větší fotbalová praxe je na straně červených, ovšem větší nadšení a nasazení na straně bílých. Byli to oni, kteří šli do vedení proměněným pokutovým kopem v podání Zbyňka. Je třeba říct, že rozhodčí Robin „Ardeleanu“ dostál svému jménu a byl zcela nekompromisní… červení svou herní převahu ale brzy zúročili vyrovnávací brankou po krásné akci, na jejímž konci byl Davča. Skvělou kopací technikou se poté 2x prezentoval Hrnec a zdálo se, že o vítězi je za stavu 3:1 pro červené jasno. Jenže bojovníci v bílém využili zaváhání gólmana červených a střelou mezi nohy se poprvé prosadil Mara. No a v závěru poločasu parádní trefou z přímého volného kopu srovnal Zbyňa. Už tady bylo zřejmé, kdo chce více vyhrát a druhý poločas to potvrdil. Leckdy na šest útočících hráčů v bílém zbyli tak max. 3 červení, zato mocně povzbuzováni svými spoluhráči stojícími za půlkou… a Ufy sám na vše nestačil. Ani Honza Karius v brance červených se nestačil divit co se děje. A i když inkasoval stejný gól jako jeho slavný jmenovec, flákal sebou o zem ze strany na stranu, jenže bílý balet a jeho dva hroty mu tam sázely jednu branku za druhou… červení se už zmohli na jedinouu trefu, když se po čtyřech zahozených šancích prosadil Syrda. Stalo se i to, co se muselo stát. Prokletí Baníkovců pokračuje a už se natáhlo na šest neproměněných penalt v řadě. Neboť po Barošovi nevyzrál na soupeřova golmana ani Skypy. Golman Mury si tak připsal jistě životní zážitek a myslím, že i kdyby ukončil svou fotbalovou kariéru, bude navždy slavný jako ten, co chytil Skypymu penaltu… Pokud tedy nejsem jako Franz Straka a pamatuju si všechny vstřelené branky, skončilo utkání vítězstvím 9:4 pro hráče v bílém…

Takže tak, něco skončilo a něco nového začíná a věřme, že po té další sezóně bude důvod se zase znovu sejít a pobavit se…