Ženy a přestřelka v Městské hale

publikováno v: Ostatní turnaje

24 gólů za 40 minut hry. To je výsledek souboje našich děvčat s tradičním soupeřem s kočičíma ušima na míčku. Podstatnou informací je také to, že více přesných zásahů měly naše soupeřky a po zásluze tak slaví vítězství.

My však také můžeme slavit. Když už nic jiného, tak alespoň to, že poprvé za ta léta dívčího snažení se na zápase sešel celý kompletní tým! Prioritním cílem dnešní akce bylo to, aby si zahrály úplně všechny naše hráčky, včetně začínajících Vali s Jojo a úplného debutanta Zity. a to se povedlo. Pro nás je také důležité, že si před Sokolskými přebory můžeme zahrát ve čtyřech, takže je to ideální příprava…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát    10 : 14    (0:2,1:6,5:5,4:3)

• G: M.Polášková – 3, M.Strnadlová – 2, J.Strnadlová – 2, S.Čeladníková, D.Petrová
  • A: J.Strnadlová – 3, S.Čeladníková – 2, M.Polášková

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Strnadlová – D.Petrová
E.Žáčková – J.Jančálková, S.Čeladníková – M.Polášková
M.Kleckerová – Z.Křenková, D.Valová – J.Šablaturová

Přestože o výsledek dnes až tak úplně nešlo, přesto nabízí několik zajímavostí. Stav v poločase zápasu? 1:8 !!! Hustej nářez. Výsledek druhé poloviny? 9:6 . A proč? Protože první půlku jsme nehráli, jen stáli. Ve druhé jsme se malinko začali hýbat a ono to hned probíhalo lépe. Výhoda Koček je jednoznačně v jejich pohybu. Ale s tím se pereme od našich začátků. Rychlost, dravost, nasazení… Dokud budeme jen stát a čekat, až nám někdo donese míček, bude to stejné…
Ale je moc dobře, že jsme ten zápas odehráli. První lajna krásné kombinace, ťukec na jaký nejsme zvyklí 🙂 jen pomalý přechod do útoku… druhá pětka se dvěma ostrostřelkyněma. Bohužel zatím hraje jen po dvojicích. Obránci spolu, útočníci spolu. Obránci pozdě rozehrávají, útočníci bekům nepomáhají. První půli tahle řada neznamenala nebezpečí, ve druhé si holky daly říct, zlepšily pohyb a ono to šlo! Ve třetí lajně to samozřejmě měla těžké Mája, hrála něco, na co není zvyklá a měla to těžké, ale poprala se s tím. Zita ukázala, že v ní dřímá obrovský potenciál! První zápas a hned se hlásí o základní sestavu. Dnes musím pochválit i Vali s Jojem. Dostaly dost herních příležitostí a o tom to je, jen tak se budou zlepšovat. A ještě obecně si musíme více všímat soupeřek, jsme moc zaujatí míčkem a nestíháme hlídat pohyb pohyblivých soupeřek. Potom to má golmanka hodně těžké. I Silvie ale ví, že ani před noční si nesmí tolik a tak brzy lehat na zem… Ale jsem rád, že jsme se na to nevykašlali a i za stavu 1:9 zabojovali. Musela nám sice poradit jak na soupeřovu golmanku jedna její spoluhráčka, která krásně z otočky našla mezírku u tyčky 🙂 (samozřejmě, nic ve zlém, stát se to v zápalu boje může) a teprve potom jsme se rozstříleli i my. takže za mně super trénink!