Ženy dnes vybojovaly tři vítězství ze čtyř zápasů!

publikováno v: Ostatní turnaje

Druhý turnaj přeborů ČOS se nesl v duchu velmi vyrovnaných soubojů velmi vyrovnaných týmů. Samozřejmě kromě Třebíče, ten je herně i početně někde úplně jinde.

V jedné disciplíně jsme však s ostatními týmy prohráli na celé čáře. A to v zodpovědnosti k týmu. Když jsem viděl plné střídačky Třebíče, Syrovic, Komína a Frýdlantu, mohl jsem jen závidět. Všude více než tři čtveřice. Termín jsme znali více než tři měsíce dopředu, věděli jsme, že jde o náš vrchol sezóny a přesto jsme horko těžko dali dohromady dvě čtveřice, ze kterých ještě postupně odjížděly děvčata za jinými povinnostmi… Na druhou stranu klobouk dolů před Silvií, Jančou, Míšou, Anet, Zitou i Jojo, které dnes odbojovaly 101 minut herního času a že si tedy mákly. V prvních třech zápasech se o úspěch ještě rvala Julča, ve dvou Estel a v jednom Mája… Holky dnes kromě tří vítězství předvedly hlavně dobrý výkon, kdy jsme snad dokázali zúročit poznatky z přípravy z Frenštátských zápasů a také posledních kvalitních tréninků. Po zásluze se tedy nakonec děvčata mohly radovat a za svou dřinu si jistě odměnu zaslouží!

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    1 : 0   (0:0,1:0)

  • G: M.Strnadlová
  • A: J.Strnadlová

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Strnadlová – Z.Křenková
J.Jančálková – E.Žáčková, D.Petrová – J.Šablaturová

Na úvod hned souboj proti tradičnímu rivalovi z Frýdlantu, nad kterým se vyhrává jen velmi zřídka a velmi těžce. To jsme ještě ale hráli v osmi. Když šestici „zkušenějších“ hráček doplňovalo mládí v podobě Zity a Jojo.Tedy těch, které měly získávat zkušenosti. Místo toho doplnila Zita první lajnu a Jojo druhou. Od začátku to byl vyrovnaný boj ve kterém jsme si ale dokázali pohlídat nebezpečné střelkyně soupeře a nepouštěli jsme je do větších šancí. Díky tomu měla více klidu i naše golmanka, která potom lapila úplně všechno, co na ní přece jen prošlo. My jsme si vypracovali více šancí, o čemž svědčí i statistika našeho neúnavného zapisovatele Klemči. Nakonec rozhodla jediná branka, kterou vymyslela Janča pro svou sestru Míšu, která si krásně naběhla na střelu z pozice obránce. Nečekané o to radostnější vítězství…

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Komín    2 : 0   (0:0,2:0)

  • G: J.Strnadlová, D.Petrová
  • A: M.Strnadlová

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová, J.Strnadlová – Z.Křenková
J.Jančálková – E.Žáčková, D.Petrová – J.Šablaturová

Holky Komíňačky dokázaly dát na dlouhý výjezd 12 hráček a jednu skvělou golmanku. Mladé maminy, které jistě ve většině případů nechaly doma nějaké ty děti. Nadšení a radost ze hry, to je jejich znakem. A také bojovnost. Co na tom, že ne všechny jsou na míčku jako Messi na balóně… Nebyl to vůbec jednoduchý zápas i když jsme soupeřky jasně přestříleli 19 ku 6 střelám. Skvělá golmanka však dlouho držela svůj tým, až recept na ní našly opět naše sestry, když si tentokrát role prohodily a zakončovala Janča. Druhý gól se štěstím vstřelila Denča a jelikož naše defenziva opět fungovala výborně a protože Silvie v brance podruhé za sebou udržela čisté konto (!), bylo druhé vítězství na světě!

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč   1 : 5   (1:0,0:5)

  • G: J.Strnadlová
  • A: A.Šturalová

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová – J.Jančálková
J.Strnadlová – Z.Křenková,
D.Petrová – J.Šablaturová

Od týmu se odpojila Estel a my na jisté vítězky celé soutěže, na jejichž střídačce se tísnilo dvacet hráček, vyrukovali v sedmi… Se třemi obránci. Fakt hustý… ale pozor! Co se děje? Zlobíme a dobře si pokrýváme soupeřky a když Janča, která dnes toho naběhala ze všech zúčastněných hráček daleko nejvíc, využívá svůj brejk, jdeme do vedení a to držíme až do konce poločasu! Silvie 60 minut drží čisté konto! Holky si daly říct, Denča s Jančou dobře zvládly roli „centra“ a tak i když nás soupeřky tlačí a v zápase měly o 15 střel více než my, poločasový výsledek je z říše snů. Jenže stalo se to, co se muselo stát. Došly síly a soupeřky svůj drtivý tlak ve druhé půli proměnily v pět branek. I tak ale před výkonem holek nelze jinak než smeknout pomyslný klobouk!!!

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Syrovice   3 : 2   (2:1,0:1) po SN

  • G: J.Strnadlová, A.Šturalová, J.Strnadlová (SN)
  • A: A.Šturalová, J.Strnadlová

S: S.Klementová
M.Strnadlová – A.Šturalová – J.Strnadlová
M.Kleckerová – Z.Křenková,
D.Petrová – J.Šablaturová

Po Třebíči upalovala dencovat i Julča… a tak jsme byli rádi, že volání o pomoc vyslyšela Mája (skvělá práce vedoucího týmu) a my tak mohli opět nastoupit alespoň v sedmi. Síly ubývaly rapidně a byl to spíše už jen boj. Boj, ve kterém opět své kvality ukázala Janča, když nás poslala do vedení. Vyrovnávací gól padl v situaci, která by, kdyby nás bylo osm, nenastala. Unavená obránkyně posílá míček na útočnice a jde střídat mimo vhodnou dobu, míček se ale odráží zpět a volná soupeřka se štěstím skóruje… Naštěstí se parádní střelou z dálky prosazuje Anet a znovu nás posílá do vedení. Bojujeme, dřeme ale čerstvějším soupeřkám se daří vyrovnat. Nezměrným úsilím v závěru udržíme remízový stav, i když námaz přímo na střed a přímo na čepel soupeřek způsobuje téměř srdeční zástavu. Zápas končí nerozhodně a holky si tak za odměnu střihnou ještě pětiminutové prodloužení. No, opět smekám před holkama… Ani prodloužení nerozhodne a ke slovu přichází nájezdy. Jako první jede Janča a perfektním blafákem dává. Soupeřka netrefuje branku a k míčku se staví Anet. Ani ona však na golmanku nevyzraje. Další nájezd soupeřek likviduje dnes v životní formě chytající Silvie a nastává čas pro Míšu. Jako golmanka ví co na golmany platí a dává! No a protože i další nájezd soupeřek likviduje Silvie, máme tu druhý bod za vítězství po nájezdech!

 

Klobouk dolů před dnešním výkonem. Vyrovnané zápasy, vyrovnané tým, rozhodují maličkosti. Dnes jsme to zvládli na výbornou. Musím pochválit nejen zkušené plejerky… ale také naše mládí. Až Zitu rozběháme, bude školit soupeřky! No a je mi ctí oznámit, že i Jojo se pomaličku přibližuje tomu,jak se hraje florbal. Dnes od ní určitě nejlepší představení v našem dresu, což ovšem neznamená, že ji čeká ještě obrovský kus práce! Za dnešek holky tedy velké díky!!!