Ženy vstoupily do Frenštátské ženské ligy vítězně

publikováno v: Ostatní turnaje

Dnes slaví naše republika svůj velký svátek a v tento sváteční den se rozhodly slavit i naše děvčata. V prvních dvou zápasech Frenštátské ženské ligy se jim podařilo ve dvou vyrovnaných zápasech převážit misky vah na svou stranu a 2x zvítězit.

Vítězství a nějaké body za ně však nejsou ten hlavní důvod k oslavám. Naše děvčata dnes měly vyjímečnou příležitost nastoupit po boku reprezentantky České republiky. Zuzany Halfarové. Na vlastní oči, uši, ruce i nohy tak měly možnost učit se od té nejlepší! Učit se nejen hře, ale i přístupu k zápasu. Zuzka je momentálně ze zdravotních důvodů na nějakou dobu mimo velký florbal, letos nenastoupila v lize za žádný tým, nemá aktivní hráčskou licenci a dává se zdravotně do pořádku. Nicméně po florbale je jí samozřejmě smutno a tak využila možnosti a kontaktů se svou bývalou Vítkovickou spoluhráčkou Šárkou a společně s další společnou kamáradkou Luckou Hrubou, jež hraje 2. ligu jako naše dnešní soupeřky, přijela předat zkušenosti. To je to, proč toto dělám. Proč u nás hraje Lea, Vendy, Annie. My se chceme ten florbal naučit a tyhle holky, které jsou nějakým způsobem spjaty s našim klubem, nám v tom neskutečně pomáhají. Hlavně proto, že naše hráčky začínají se sportem v 15 – 16 letech (s vyjimkou Silvie v brance, ta začíná v pětatřiceti 🙂 ) Nejen s florbalem, ale se sportem. O to je to vše složitější a těžší. A není lepšího učitele, než když vše můžu vidět přímo na hřišti. A nejen tam. Obě holky byly skvělé, nepřijely se předvádět, do puntíku splnily moje představy o výuce na hřišti ale také na pozápasovém posezení v Gardenu dokázaly předat své postřehy ze zápasů, pohovořit o svých zkušenostech, zážitcích… bylo to moc fajn a teď je na našich holkách, co si z tohoto školení vezmou.

Dnes jsme tedy i při několika absencích mohli nasadit tři kompletní čtveřice, což nám při naší fyzické kondici nebo spíš nekondici velmi pomohlo. Oba dva zápasy byly nesmírně vyrovnané a o výsledku rozhodovaly jen maličkosti. Pro nás je největším pozitivem, že jsme opravdu místy dokázali hrát florbal. Tedy ne hru na honěnou, ale florbal, s pokusem o rozehrávku, kombinaci i povedené zakončení. A to všechny tři formace. Když jsme viděli, co třeba dnes dokázaly předvést Mája s Denčou ve třetím útoku… ale nechci jmenovat, všechny hráčky nám ukázaly, že když máme klid a jistotu vzadu, dokážeme něco vytvořit. A ještě jedna věc přinesla pozitivní změnu do naší hry. Golmanka. Konečně máme v brance golmanku, která je součástí týmu. Její práce v brankovišti a kolem, to jsme dosud nezažili (nepočítám li občasnou výpomoc zkušené Annie). No a její zákroky. Po měsíci a půl tréninků. Poté, co na „středněvěká“ kolena 🙂 zahajuje svou golmanskou kariéru. je to prostě o jedné věci. Ona chce. Ne že může, ona chce, ona se učí, ona pracuje a má samozřejmě skvělou pomoc v trenérské práci Šárky. Prostě a jednoznačně Silvie na hrad!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – La Comtesse   3 : 1   (0:0,2:1,1:0)  

  • G+A: M.Čierniková (Š.Vávrová), M.Kleckerová (Š.Vávrová), Z.Halfarová (Š.Vávrová)

S: S.Klementová
Š.Vávrová – Z.Halfarová,S.Čeladníková – M.Čierniková
K.Cahliková – L.Hrubá, T.Šelepová – Z.Hillová
E.Žáčková – L.Zemanová, D.Petrová – M.Kleckerová

V hale nás přivítala docela zima a zimomřivý byl i začátek zápasu. Oba týmy se jen pomalu rozehřívaly a první třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Ukázala však, že dnešní zápasy mohou být vyrovnané. Samozřejmě respektujeme sílu a umění soupeřek, víme, že dnes nenastoupily v nejsilnějším složení, protože pro potřebu této soutěže se rozdělily do dvou týmů a je nám jasné, že v kompletním složení by se zápas vyvíjel jinak. Takhle jsme měli šanci držet se soupeřem krok a přestože jsme inkasovali jako první, dokázali jsme na vedoucí gól soupeřek reagovat a nejen dnes velmi agilní Šárka rozjela svou asistenční šou, když nejdříve vybídla Míšu k vyrovnání. Tu Míšu, která hraje přes velké zdravotní obtíže, tu Míšu, která to trpělivou prací dotáhla až do první formace a tu Míšu, o které nevíme, jak dlouho ještě bude moci hrát 🙁 . Je to velmi smutné, když ten, kdo chce, opravdu nemůže… Druhou branku po Šárčině přihrávce přidala neuvěřitelná Mája. Ta Mája, kterou jsme rok učili, co to znamená naběhnout si před branku. Dnes tam naběhla bez ovladače ze střídačky a byla odměněna. Comtessy se samozřejmě nevzdávaly, ale my dnes měly jistou defenzivu a skvělou golmanku.  To samé ale platí i o ochránkyni svatyně na druhé straně. Podle zápisu byl poměr střel na branku 26:23 v náš prospěch, ale i golmanka na druhé straně předváděla jisté zákroky. Nestačila už na jedinou spolupráci Šárka – Halfi, kdy se druhá jmenovaná dočkala i první branky v našem dresu 🙂 . Po přesné střele k tyči. Soupeřky se nadechly k obrovskému náporu, posledních pět minut i díky výhodě přesilové hry nás zatlačily před naši branku ale na výsledku se již nic nezměnilo.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – La Comtesse   4 : 2   (0:1,2:0,2:1)  

  • G+A: S.Čeladníková (Š.Vávrová), Š.Vávrová, M.Kleckerová (Š.Vávrová), Z.Hillová

S: S.Klementová
Š.Vávrová – Z.Halfarová,S.Čeladníková – M.Čierniková
K.Cahliková – L.Hrubá, T.Šelepová – Z.Hillová
E.Žáčková – L.Zemanová, D.Petrová – M.Kleckerová

Do druhého zápasu udělal soupeř několik změn v sestavě a zejména nově složená útočná dvojice J.Strnadlová – Závadová nám díky své rychlosti nám zle zatápěla. Prostě soupeřky hrály a my byli ještě v šatně. Takovým obrazem o situaci byl první gól v naší síti. Když pecku Jany Strnadlové golmanka v pádu zachytila, napadaly na ni další dvě naše hráčky a nešťastně si míček srazily do vlastní branky. Pro nás bylo velkým štěstím, že soupeřky z velkého tlaku už nedokázaly znovu skórovat. My jsme se postupně dostávali do tempa a i díky zapojení ovladačů na střídačce se podařilo holky rozhýbat. Svou další gólovou přihrávku adresovala Šárka našemu novému střeleckému objevu, Simči. Ta několikrát v dnešních zápasech ukázala, že ona by mohla být ten chybějící článek v naší sestavě. Střelec. A to se už těšíme na Monču, snad se dá zdravotně brzy do pořádku a stejně jako Simča rozvíří naše vody… Z role asistenta se Šárka přeměnila na střelce, když skákavý míček dokázala zblízka dorazit do soupeřovy branky. Vzhledem k průběhu zápasu až nečekaný obrat. Poslední třetina už byla z naší strany výraznější. Soupeřky jsme přestříleli 10:4 i když vlastně padla jediná branka po pěkné kombinaci. To když Šárka pěkně zatáhla míček před branku soupeře, vystřelila a Mája byla opět tam, kde měla být a krásnou střelou pod víko zvýšila na 3:1. Pro soupeřky to byl povel k velkému náporu, kdy se jim podařilo po střele ze střední vzdálenosti překonat skvělou Silvii. Rozuzlení nakonec přinesl štastný gól, když Zuzka vyslala z dálky lehký míček na branku soupeřek a po nedorozumění golmanky a hráčky skončil míček v síti.

Když to vezmu kolem a kolem, průřezem a náhledem, z půdorysu i bokorysu, jednalo se o dva nejlepší zápasy v naší krátké historii. Ne kvůli výsledkům, ale kvůli předvedené hře. Samozřejmě velký podíl na tom mají i soupeřky, když se hrál dramatický, vyrovnaný ale pohodový florbal bez zbytečných emocí navíc. Naše hra měla hlavu a občas i patu. Dalo se na to dívat. Samozřejmě, chyb je ještě asi 1 500 000, slovy milion pět set tisíc, ale tak to víme. Otázka je, jestli víme, že bez tréninku ty chyby neodstraníme. I o tom jsme si se Zuzkou v Gardenu povídali, tak jsem zvědav na úterý… a na čtvrtek… a na další týdny 🙂