Známe program ligových zápasů

publikováno v: Informace

Prázdniny jsou teprve ( už ) v polovině a my známe jízdní řád ligových zápasů. Nebude to dlouho trvat a znovu nasedneme na kolotoč turnajů a zápasů.

A to samozřejmě ještě musíme připočítat desítky termínů PFLky, Sokolskou ligu žen i přebory a další a další aktivity. Onen pomyslný kolotoč se začne roztáčet tradičně už v srpnu, kdy v termínech 24.8 – 25.8. se muži budou na ligu připravovat v 1. kole poháru, které se uskuteční v Rožnově a našimi soupeři kromě domácích budou ještě týmy Vsetína, Valašského Meziříčí a Ostravského Pivingu. Jestli bude příprava pokračovat i druhým pohárovým kolem o víkendu 31.8 – 1.9. se rozhodne až podle výsledků na hřišti…
V posledním prázdninovém víkendu, tedy 30.8. – 1.9. je již jistá účast našich starších žáků na turnaji Karviná open air a po loňských zkušenostech se máme na co těšit. Navíc tam naši žáci budou obhajovat krásnou bronzovou pozici z loňska!
V sobotu 7.9. pokračuje příprava mužů účastí na turnaji Summer Ending, který pořádají naši kolegové z Gufuně Nový Jičín. Uskuteční se v Brušperku a soupeřem nám kromě pořádajícího týmu bude ještě tým Litovle a znovu Valašského Meziříčí.
Víkend 7.9. – 8.9. bude ještě patřit juniorům a již tradiční účasti na Moravian Cupu v Olomouci. Doposud jsme nevynechali jediný ročník tohoto pro nás jednoznačně nejúspěšnějšího turnaje, ve kterém jsme se už 2x dokázali probojovat až do finále! V roce 2016 podlehli až ve finále naši dorostenci Ostravskému FBC a jistě máme všichni ještě v dobré paměti spanilou jízdu našich juniorů loňským play off, ve kterém jsme dokráčeli až do večerního finále a nestihli poslední vlak a museli narychlo řešit, jak se s pohárem za 2. místo dostaneme domů 🙂 .

No a budou to právě junioři, kteří následující sobotu, 14.9. jako první vyběhnou na palubovku k ligovým zápasům. Bude to ve sportovní hale v Horní Suché a prvními soupeři nám budou týmy Petrovic a Paskova. Již následující turnaj bude pro juniory domácím a v sobotu 12.10. se představí na Čeladné proti Frýdku Místku a novému ligovému týmu, Polance n.Odrou. Další domácí turnaj nás čeká 29.2. a našimi soupeři budou Paskov a Orlová. Ovšem na Čeladné se junioři představí hned 3x, neboť ještě 21.12. pořádají turnaj kolegové z Frýdku Místku. Dále naši junioři navštíví haly v Orlové, Dopravku v Ostravě, Paskově, Stars v Třinci, halu TJ Ostrava a soutěž ukončí tam, kde ji začnou, tedy v Horní Suché.

Druhým našim týmem, který okusí ligové boje v nové sezóně, budou muži z Áčka. A premiéru v Regionální lize, tedy páté nejvyšší soutěži si odbudou doma na Čeladné!!! V neděli 22.9. tak můžeme na vlastní oči spatřit, co nás v sezóně čeká… V zápasech proti Kostelci na Hané a Šternberku se budou naši hráči pokoušet navázat na cestu vedoucí z PFlky, Sokolských přeborů, deváté, osmé a sedmé ligy až do nejvyšší regionální. A já věřím, že si to pořádně užijeme! I když je jasné, že to bude pekelně těžké… Další příležitost vidět Áčko doma budeme mít až na konci soutěže, v předposledním turnaji 4.4. přivítáme týmy Staré Vsi a Přerova. Jinak na nás čekají nové haly (a pěkné) na Olomoucku, konkrétně v Kostelci a Litovli (tam pořádá Šternberk). No a kromě toho ještě 2x Krnov, Brušperk, Smilovice (pořádají Domaslavice, pamětníci pamatují z přípravného zápasu před pár lety) ale také 2x pro nás zatím neznámá hala v Českém Těšíně, kde také soutěž uzavřeme.

V sobotu 28.9. přijdou na řadu dorostenci, kteří to budou mít letos na dopravu extrémně náročné a budeme se moc spoléhat na pomoc ochotných rodičů, bez kterých to prostě nepůjde. Začínáme v Opavě proti našim loňským přemožitelům z Tigers. Oni nás 2x porazili, my je dostali pod sebe v tabulce a oba týmy, ještě i s devátým Krnovem nakonec skončily o soutěž níže. Druhým soupeřem bude tým SFK Havířov. Osobně bych řekl, že nejprogresivněji se vyvíjející mládežnický klub na Moravě… „Doma“ na Čeladné se dorostenci poprvé představí 16.11. v zápasech proti Českému Těšínu a Krnovu. Letos to budou pravě dorostenci, kteří soutěž uzavřou na domácí půdě a to turnajem na Čeladné v sobotu 25.4. Jinak je ale tedy čekají výjezdy do Krnova (3x!), Bystřice n.O. (2x) a Horní Suché, což je jediná hala takřka za rohem…

Záloha mužů dostala v prvním ligovém termínu volno a tak do soutěže vstoupí až v sobotu 5.10. turnajem v Bílovci, kde se na hřišti utkají s týmy Domaslavic (což bude zajímavá novinka mezi soupeři) a starými známými  Porubskými žraloky. Domácí turnaj je na programu v neděli 17.11. a utkáme se s Bílovcem a kolegy z SKP. Druhý domácí turnaj nás čeká 29.2. a v něm Ostravský dvojboj s Rafany a Piráty. Stejně jako junioři se letos i záloha mužů představí na Čeladné 3x, jednou totiž za pořadatelství SKP. Dále na nás čekají haly jako ČPP (2x), Dopravka, Smilovice, Petrovice ale také jednou nezapomenutelné Bolatice…

Bude toho hodně a čeká nás i pár „špeků“. Ten největší asi v sobotu 29.2. kdy v jeden den hrají muži A, muži B i junioři… Béčko a junioři navíc na Čeladné… no nic no, slovy klasika: byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm… Tolik tedy letní návnada na zimní zábavu 🙂