FrenFlorbal v pohybu

Florbalová sezóna vrcholí, stále máme ve hře o medaile několik týmů, přesto už pomalu začínáme myslet na léto. Protože nejen děravým míčkem živ je ten, kdo chce být aktivním po celý rok.

Samozřejmostí zůstává letní příprava i soustředění na Bečvách. Tyto akce budou zaměřeny především na sílu, rychlost, výbušnost…prostě florbalově. Nicméně i v minulých letech jsme se účastnili či sami pořádali akce zaměřené i na vytrvalost či překonávání vlastní lenosti. Po loňské odmlce, kdy jsem léto zasvětil vyhlížení posily týmu jsem se rozhodl dát těmto akcím jednotný kabát s názvem FrenFlorbal v pohybu…

Od dubna do srpna se uskuteční minimálně 12 akcí, které budou přístupné všem kategoriím. Z části půjde o akce zařazené do Frenštátského běžeckého poháru, z části půjde o speciální opakované úseky tak, aby se jich mohli zúčastnit všichni, i ti nejmladší,  a zároveň aby zabrat dostali všichni, i ti velcí a z další části půjde o akce typu týmového maratónu. A abychom této „hře“, neboť opět o nic jiného nejde, dali náboj soutěžení, půjde na jednotlivých akcích i o body. No a protože vím, že ne každý běh miluje a že ne každý může běhat jako Vojta 🙂 dostanou body (konkrétně 5) VŠICHNI aktivní účastníci akce.

No a abychom přece jen ocenili ty nejlepší, tak tito si rozdělí mezi sebe bonusové body 3b – 2b – 1b. Samozřejmě budeme hodnotit výsledky po kategoriích. Na poslední prázdninové akci, zakončení letní sezóny (předběžně opět na hřišti TJ Bystré) pak vyhlásíme vítěze v jednotlivých kategoriích. Všichni účastníci, kteří nasbírají minimálně 50 bodů pak budou zařazeni do slosování o (jak pevně doufám) hodnotné ceny 🙂 Naopak, kdo bude mít méně bodů než Leontýnka, bude exemplárně potrestán… 🙂

Komu ja akce určena? Všem členům a příznivcům klubu, kteří mají zájem společně se bavit pohybem. Z minulosti víme, že na podobných akcích panuje fajn atmosféra, takže neváhejte.

Seznam akcí FrenFlorbal v pohybu:

(akce s otazníkem u termínu jsou orientační, datum se může měnit v závislosti na možnostech pořadatele, tedy mně 🙂 akce bez otazníku jsou jasně dané a nelze je měnit ani kdybych chtěl…))

neděle  3.4.  Běh Papratnou
(1. závod FBP  dospělí 5 km, mládež 800 m)

sobota 7.5. (???)  3 x Rekovice
(náročný, 1500 m dlouhý okruh, mezi jednotlivými úseky pauza, časy se sčítají, je možno si zvolit, kolikrát chci běžet, pokud by někdo chtěl přecenit své schopnosti, bude mu počet okruhů direktivně nařízen 🙂 )

úterý 10.5.  Přes mosty
(2. závod FBP  dospělí 3,6 km, mládež 1,2 km)

sobota 28.5. (???)  3 x 2 km
(okruh za Střelnicí, mezi jednotlivými úseky pauza, časy se sčítají, je možno si zvolit, kolikrát chci běžet, pokud by někdo chtěl přecenit své schopnosti, bude mu počet okruhů direktivně nařízen 🙂 )

úterý 25.6. (???)  3 x Janík
(náročný, cca 2 min výběh po serpentinách k Janíkovi, mezi jednotlivými úseky pauza, časy se sčítají, je možno si zvolit, kolikrát chci běžet, pokud by někdo chtěl přecenit své schopnosti, bude mu počet výběhů direktivně nařízen 🙂 )

středa 29.6. Letní test – 23 let pořádám tenhle závod, tak zkuste nepřijít… !
(3. závod FBP  dospělí 4,8 km, mládež 2 km)

středa 13.7. Tichavská tůňka
(4. závod FBP  dospělí 3 km, mládež 1 km)

sobota 16.7. (???)  3 x schody
(kolik že těch schodů u můstku je, nevím, i když jsem je x krát běžel a počítal, bude to maso pro otrlé, Miloš by mohl povídat a nejen on… mezi jednotlivými úseky pauza, časy se sčítají, je možno si zvolit, kolikrát chci běžet, pokud by někdo chtěl přecenit své schopnosti, bude mu počet výběhů direktivně nařízen 🙂 )

čtvrtek 21.7. (???) sprinterský trojboj
(50m – 100m  – 200 m)

neděle 7.8.  Cena SKVK
(2. závod FBP  dospělí 6,8, km, mládež 1,5 km)

úterý 9.8. (???)  Cooperův test
(12 minut běžíš na dráze a snažíš se uběhnout co nejvíc…jsou na to tabulky, kde zjistíš, jak jsi na tom 🙂

sobota 13.8.   Team Maraton !!!
(nejlepší letní akce za poslední roky, moc se těším)

Kategorie:
přípravka – 2006 a mladší
mladší žáci – 2005 a 2004
starší žáci – 2003 a 2002
dorostenci – 2001 a 2000
junioři – 1999 a 1998
muži – 1997 až 1977
veteráni – 1976 a starší
ženy – všeho věku