Cena SKVK ukončila 1. ročník FF v pohybu

Posledním závodem seriálu FF v pohybu byl další závod běžeckého seriálu 🙂 FBP. Je to tak, seriály jsou prostě populární…Pro nás to znamená, že je u konce tříměsíční zápolení, do kterého se zapojilo 90 našich členů a příznivců!

I na poslední akci jsme mohli být s naší účastí spokojeni, objevilo se totiž 37 aktivních účastníků a několik „dohližitelů“. Už na ranním srazu u Hrušky se sešla podstatná část výpravy a opět nešlo přehlédnout početnou účast našich dlouhonohých děvčat! Na místě prezentace se pak postupně připojovali další a další naši borci, až se konečné číslo zastavilo těsně pod čtyřicítkou.

Čtyřicítka naštěstí nebyla na teploměru, panovalo příjemné letní počasí a tak nic nebránilo úspěšnému proběhnutí se.
Mládež měla na programu téměř 500 metrů dlouhý okruh, vedený z podstatné části po Trojanovických loukách, tedy náročný terén na odraz, navíc tento okruh nuseli běžci absolvovat 3x. Naši členové opět vytvořili nejpočetnější skupinu a ze 45 startujících jich 24 bylo v našem dresu. Nejen že jsme se zúčastnili, ale deset našich borců vystoupalo i na stupně vítězů v jednotlivých kategoriích. Všichni do jednoho, nejen medailisté, zaslouží naše uznání!

Časy, dosažené našimi běžci:

5:55 Soudy
5:59 Pítrs
6:03 Peťan
6:13 Pates
6:15 Márty
6:22 Syrda
6:23 Sony
6:28 Davča
6:32 Ondra
7:16 Matty
7:23 Mája
7:36 Terka
7:41 Krtek
7:45 Týna
8:00 Bobeš
8:06 Adél
8:11 Barča
8:19 Tobi
8:20 Pepé
8:45 Kuliš
9:04 Jenda
11:10 James
11:10 Bára
11:47 Adam Z
DNF Denis

 

Na účastníky závodu čekala 6,8 km dlouhá trať s nelehkým profilem. Je to těžký závod hlavně v tom, že začátek je po rovince či dlouhý seběh, je třeba tedy běžet rychle. No a pak se vám postaví do cesty výběh ke Zvoníkovi, ne úplně rovný výběh na Marek, hrbolatý seběh a pak táhlé stoupání až do cíle, včetně závěrečného „mládežnického“ travnatého okruhu.
K jedenácti běhu chtivým našim borcům se ještě přidali Márty s Peťanem, kteří si po mládežnickém závodě ještě připlatili za možnost zaběhat si delší trať…
Nejlépe si opět v našem dresu vedl mistr Zumba, který pláchl nám všem a bojoval o čelní příčky v 57 členném startovním poli, nakonec z toho bylo celkové deváté místo, třetí mezi veterány a další bedna pro náš oddíl! Gratulujeme. Za tímto běžcem se na trati pohybovala trojice, která začala někde kolem 30 místa aby se v cíli po dobře takticky zvládnutém závodu objevila v cíli kolem dvacítky. Za Marou a Hondou se celkem překvapivě udržel Trener, stačil jim až po onen výstup ke Zvoníkovi, kde mladá krev přece jen výběh zvládala mnohem lehčeji. Trener onen výběh dobře zná, v minulosti jich absolvoval třeba deset za sebou, tentokrát mu ovšem i jeden výběh naháněl hrůzu. A tak, aby neměl nohy tvrdé jak „štolverk“, vyběhl si kopec na pohodu, dá li se to tak říct, když na vrcholu nebyl schopen mávnout ani na povzbuzujícího sekretáře. Nicméně jako znovu zrozený se opět vrátil ke svému tempu a pod seběhem z Marku doběhl znovu Maru 🙂 a krizí si procházejícího Hondu. Asi dvoukilometrový zbytek trati pak už zvládli společně, i díky Marovi, který mohl s přehledem a v klidu utéct, sil měl dost, ale dnes se dal na charitu a pomohl svým dvěma spoluběžcům a všichni tři pak společně proběhli cílem. Od třicítky dále byla v pořadí na konci závodu další naše trojice. Nejdříve proťal cílovou pásku Ufy a o deset vteřinek později společně běžící Peťan s Honzou. No a aby těch trojiček nebylo málo, do čtyřicítky se vešla další naše trojička! Márty, pronásledován mocně finišujícím Dušanem, který byl pronásledován Sonym. Na trati pak už zbývala jen trojice 🙂 dalších našich borců. S dobrým pocitem z běhu si 45 místo vyběhal Zdena a do padesátky se vešli ještě Skýpalovi. Syn v závěru porazil svého otce a tak věřmě, že nezůstal bez oběda 🙂

Časy, dosažené našimi běžci:

26:39 Zumba
29:16 Mara
29:16 Honda
29:16 Trener
31:21 Ufy
31:31 Peťan
31:32 Honza
33:07 Márty
33:19 Dušan
33:31 Sony
35:04 Zdena
36:20 Skypy Jak.
36:53 Skypy K.

 

Díky všem za opět perfektní účast a akci! Fakt mě to s vámi baví 🙂