Rozpis zápasů ligových týmů

Známe termíny a programy turnajů všech čtyř našich ligových týmů. Sezóna bude mít nabitý program a užijí si ji jak hráči, tak fanoušci a příznivci našeho klubu. Hned 11x budou mít možnost zavítat na Čeladnou. 7x v rámci domácích turnajů a 4x v rámci pořadatelství jiných oddílů. Bohužel jeden domácí turnaj juniorů se musí uskutečnit v Brušperku. Dokud bude mít vedení našeho města pocit, že několik mini tělocvičen pro sportovní vyžití frenštátské mládeže bohatě stačí, do té doby budeme pracně hledat volná místa na Čeladné. V případě jednoho domácího turnaje juniorů se to nepovedlo a když jsme ostatním týmům nabídli několik náhradních termínů, přišlo ze Šumperku vždy zamítavé stanovisko…

Tabulka s termíny turnajů všech našich týmů:

 

pořadatel
24.9. sobota Muži A Torpedo Havířov
25.9. neděle Dorostenci FM/Čeladná
1.10. sobota Muži B Bílovec
1.10. sobota Junioři H.Suchá
15.10. sobota Junioři Brušperk
15.10. sobota Dorostenci Třinec
15.10. sobota Muži B Odry
28.10. pátek Junioři Otrokovice
29.10. sobota Muži B P.Polom
5.11. sobota Muži A Čeladná
6.11. neděle Dorostenci Paskov
19.11 sobota Muži B Čeladná
20.11. neděle Junioři Prostějov
20.11. neděle Muži A Poruba Sharks
26.11. sobota Dorostenci Čeladná
10.12. sobota Muži B Hlučín
11.12. neděle Dorostenci MVIL
11.12. neděle Muži A Rožnov p.R.
17.12. neděle Junioři Olomouc
7.1. sobota Muži A Čeladná
7.1. neděle Junioři Přerov
15.1. neděle Dorostenci Čeladná
22.1. neděle Muži A Bílovec
28.1. sobota Muži B Fencers Havířov
28.1. sobota Junioři Torpedo Havířov
4.2. sobota Dorostenci FM/Čeladná
4.2. sobota Muži B Bílovec
18.2. sobota Dorostenci Opava
18.2. sobota Junioři Brno
19.2. neděle Muži B Kopřivnice
26.2. neděle Muži A Rožnov p.R.
4.3. sobota Muži A FM/Čeladná
5.3. neděle Junioři Čeladná
5.3. neděle Dorostenci Paskov
12.3. neděle Muži B Čeladná
18.3. sobota Junioři Šumperk
19.3. neděle Muži A Letka Ostrava
25.3. sobota Muži B Petrovice
8.4. sobota Muži A SKP/Čeladná
9.4. neděle Dorostenci MVIL
29.4. sobota Muži B P.Polom

 

Očekáváme náročnou a velmi těžkou sezónu. Nebude jednoduché navázat na úspěchy z tří předcházejících sezón. Nicméně základní a prvotní úkol, bavit se tímto skvělým sportem, není z kategorie nesplnitelných a je jen na nás, jestli to dokážeme….

Dorostenci
Po druhém místě z první sezóny přilo loňské vítězství v MS lize a premiérový postup do 2. ligy. Což znamená nejen velký úspěch, ale i náročnou zkoušku proti daleko zkušenějším, kvalitnějším a těžkým soupeřům. Pět hráčů z loňského kádru dovršilo juniorský věk, nicméně soupiska po doplnění několika nováčky zůstává slušně zaplněná. Ne všichni ale zatím přesvědčili…Na studia do Prahy odchází i asistent trenéra M.Štěpán a novým asistentem se stává O.Rusev. Sezónu otevře tým účastí na Moravian Cupu (10.9. Olomouc), kde se v základní skupině utká s týmy FBC Ostrava a FBS Olomouc.
Kádr:
brankáři:
O.Žingor, M.Vávra, J.Adamec
hráči:
A.Soudil, P.Koutný, P.Pícha, P.Káňa (A), J.Ondryáš, O.Polách (C), V.Zemánek, V.Syrovatka, M.Adamec, P.Hrňa, J.Thurnvald, J.Stráník, M.Golas, J.Fuciman, D.Zeman, J.Plevák, D.Kutěj

Junioři
Velmi úspěšná tříletka našich juniorů, zakončená loňským 4. místem ve druhé lize je za námi a před námi nová výzva. Udržet si i po odchodu téměř kompletní první pětky do mužů slušnou výkonnost. A nebude to jednoduché. Čeká nás poslední rok ve druhé lize. Ta se totiž po skončení nadcházejícího ročníku ruší a nadále se má hrát pouze jediná celostátní soutěž, čítající 24 týmů. Doposud v první a druhé celostátní lize hrálo přes 50 týmů. Je jasné, co to pro nás do budoucna znamená. Ale ještě jeden rok nás čeká. A budeme v něm sázet nejen na „zbylé“ juniory, ale také zejména na ty nejšikovnější z našich dorostenců.Nejzkušenějším hráčem bude A.Polách, který absolvoval všechny tři juniorské sezóny. Novou tváří v týmu je J.Kratochvíl, který přichází na roční hostování z týmu P.E.M.A Opava. Sezónu otevře tým 11.9. účastí na Moravian Cupu v Olomouci, kde se v základní skupině utká s týmem Sportcentrum Prostějov a Bulldogs Brno…U týmu budou v roli asistentů působit M.Karban a Jak.Skýpala.
Kádr:
brankáři:
M.Vávra, O.Žingor, L.Vaculín
hráči
A.Polách (A), A.Soudil, P.Káňa, P.Pícha (C), J.Fuciman, M.Vašenda, P.Koutný, D.Žniva, R.Lacina, M.Marek, J.Kratochvíl, O.Polách, M.Ondryáš, F.Wilczek

Muži A
Při loňské premiéře, po 18 vítězstvích a dvou porážkách, po druhém místě a postupu do vyšší soutěže bude třeba potvrdit získané zkušenosti. A taky vyrovnat se s odchodem J.Tvarůžka do Kanady a M.Štěpána do Prahy. Tým naopak doplnili loňští úspěšní junioři…jenže ti v něm byli i loni, jen letos budou mít jinou roli. Jestli budou schopni doplnit tým i někteří další junioři zaleží jen na nich samotných, na jejich přístupu a výkonnosti. Jestliže loni dostával šanci širší kádr, letos by i z důvodů odchodů měla hra stát na užším kádru.
Sezónu zahájí tým účastí v Českém poháru, kde nás 27 a 28.8. (Holešov) čekají čtyři velmi těžké prověrky proti soupeřům z vyšších soutěží.
Kádr:
brankáři.
Z.Polách, J.Eliáš
hráči
Jak.Skýpala (A), D.Schneiderka, O.Rusev (C), A.Polách, F.Karban, F.Nádvorník, M.Karban, L.Bartík, R.Pavelka, Z.Zejda, V.Graf, L.Morys, J.Klecker.

Muži B
Letošní novinka na trhu práce. Chceme, aby šanci hrát dostali všichni, kteří mají zájem. Neznamená to však, že by mužské Béčko mělo být „do počtu“. Naopak, očekávám i z jejich strany nadšení a nasazení jako u všech ostatních. Počáteční nezkušenost některých se bude jistě rychle zlepšovat a v týmu najdeme i několik zkušených tahounů, kteří by měli být oporami. Přínosem by měl být i příchod D.Kotrse, který by mohl zabojovat i o A tým. Stejně jako všichni ostatní. Samozřejmostí by měl být i start juniorů, pokud to ovšem rozpis dovolí.
Kádr:
brankáři:
L.Vaculín, M.Chudý
hráči:
J.Rosinský, A.Nádvorník, M.Hříva, D.Kotrs, J.Novotný, E.Milata, M.Golas, D.Boháč, D.Pícha, L.Muras (C), junioři