Béčko mužů si připsalo dvě vítězství!

Na výbornou tak zvládlo velmi důležité duely se sousedy v tabulce a k dosavadnímu zisku jednoho bodu si jich ve Smilovicích připsalo rovnou šest!

Nicméně při skládání týmu na sobotní duely jsem si připadal jako Bastian, který si čte poutavý příběh s názvem Neverending story. A nejhorší je to, že od pondělí bude ještě hůř… Jednu chvíli to vypadalo, že poprvé v historii klubu se vůbec nebudeme moci dostavit k zápasům. Naštěstí obětavost a nasazení některých členů situaci zachránila. Pětice Dušan, Ondra, Beny, Ufy a Davča totiž investovala 14 hodin ve službách klubu a absolvovala tři těžké zápasy. Když jsem nakonec obětoval i sám sebe, zůstal trčet další čtyři hodiny s dorostenci v Ostravě a za sebe poslal do Smilovic Genzyho staršího (jemuž velmi děkuji za jeho  an example to be followed), který byl týmu na hřišti platnější než sedící trenér, sešlo se nás nakonec neuvěřitelných 11 hráčů do pole a jeden brankář…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FbK Horní Suchá B     6 : 4   (1:2,1:0,4:2)

  • G+A: 5´ D.Svoboda (O.Polách), 22´ J.Jančálek (V.Zemánek), 26´ O.Polách (A.Genzer), 29´ J.Jančálek (V.Zemánek), 31´ D.Pícha (O.Polách), 35´ J.Jančálek (L.Muras)

S: M.Rusev
J.Novotný – A.Genzer, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
M.Ondryáš – A.Nádvorník, V.Zemánek – L.Muras – J.Jančálek, B.Rašovský

Hodně zajímavá sestava. Ve druhé pětce čtyři praváci, kluci co se často nevidí a k tomu Zemy, který přišel pomoci vytrhnout trn z paty. Prví obrana složená z Béčkařů co chodí na tréninky a v útoku kluci, co ve třetí lajně Áčka nabírají zkušenosti, byť někteří hodně mladí a někteří již v pokročilém věku 🙂 . A já jsem rád, že i takto se ukázalo, že ty zkušenosti lze zúročit! Dnes to určitě bylo na hřišti znát. Myslím, že to byl hodně zajímavý mix, který krásně fungoval, viz i zápis o tkání. Na dálku u onlajnu to vypadalo takto: ježíšmária co tam vyvádějí, první minuta trestné střílení, druhá minuta a další gól v naší síti…ahá, už se rozehráli a v páté minutě po ose Ondra – Davča sníženo…co je sakra, onlajn se sekl nebo co, jak to že se nic neděje a není srovnáno, vždyť už musí končit druhá třetina… jo, je to tam! Zemy – Jony a srovnáno! … ježíš to je zase začátek, už zase prohráváme… ale pecka, hned srovnáno a Aleš střílí premiérovou branku v lize!!! (jak se ovšem později ukázalo, autorem bomby pod víko byl Ondra, Aleš si připsal asistenci, ale zřejmě mu to i ti rozhodčí přáli)… a jízda nekončí, Zemy – Jony repete a jdeme do vedení!… aktualizace onlajnu a co to, už to není 4:3 ale 5:4, co se stalo? Zápis ukazuje, že nejdříve Ondra zkompletoval bodový hattrich když nabil Dušanovi a ten zvyšuje na 5:3, jenže soupeř se nevzdává a prakticky vzápětí snižuje. Jenže společně s podzimními hony se našel i náš myslivec a minutu před koncem po Muryho přihrávce kompletuje hattrick a dává tečku tomuto hezkému onlajnovému zápisu…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Spartak Bílovec B     3 : 2   (2:1,0:1,1:0)

  • G+A: 9´ D.Pícha (D.Svoboda), 11´ B.Rašovský (D.Svoboda), 35´ J.Jančálek

S: M.Rusev
J.Novotný – A.Genzer, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
M.Ondryáš – A.Nádvorník, V.Zemánek – L.Muras – J.Jančálek, B.Rašovský

I druhý zápas sliboval hodně vyrovnaný souboj proti podobnému soupeři jako v prvním zápase. Sestava zůstala stejná, kluci se pěkně protáčeli a přesně podle předpokladů se odehrával vyrovnaný souboj, jen onlajnový zápis byl o něco chudší. Oproti prvnímu zápasu se tento obešel bez vyloučeného hráče (my i ten první zvládli bez vyloučení, jen soupeř dostal dvě dvojky za hrubost, nicméně v přesilovkách jsme neinkasovali, takže cajk 🙂 ) A tak se zápis hýbal jen pomalu. V první třetině padly tři branky v rozmezí tří minut. Na soupeřovo vedení jsme dokázali velmi rychle odpovědět, když nejprve Dušan a posléze Beny po Davčových asistencích otočili skore! Následovalo dalších 26 minut lítého boje o každý metr palubovky. Bohužel na konci druhé třetiny přišla nemilá zpráva o srovnání stavu. A lítý boj se stal ještě lítějším, Palce v kapsách byly sevřené prakticky celou poslední třetinu s přáním neinkasovat a pokusit se vstřelit branku. No a když pořádáte hon na body, měli byste mít v týmu myslivce, nimroda nebo aspoň pytláka. My dne měli myslivce s dobře nabitou kulovnicí. Stejně jako v prvním zápase minutu před koncem zmáčkl Jony spoušť a vypustil projektil, který nikoho nezranil a ještě přinesl úlovek v podobě tří bodů! Krásná práce a gratulace všem účinkujícím!!!