Dorostenci si připsali další dvě výhry!

Po neuvěřitelně dlouhém, sedm hodin trvajícím turnaji, si naši dorostenci připisují na své konto šest bodů a nadále sídlí na prvním místě v tabulce Moravskoslezské ligy s plným počtem 24 bodů v osmi zápasech.

V hale na Varenské nás přivítalo hřiště jako z kanadsko americké NHL, tedy taková dlouhá nudle, kde navíc většina mantinelů postrádala spojovací gumcuky. A také tři rozhodčí, mladí kluci, kteří celou tu sedmihodinovou šichtu řídili a já bych chtěl před nimi smeknout klobouk, protože pískali výborně, i když to vždy neměli lehké. Prostě a jednoduše si nepřišli jen pro peníze, ale přišli pískat florbal. Dobrá práce.
Nám se v této pro sport opět přetěžké době podařilo dát dohromady dvě pětky a jednoho golmana a takto jsme nastoupili proti Bílovci, patřícímu do horní poloviny tabulky a Ostravě Jih, která naopak patří do druhé poloviny tabulky…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Spartak Bílovec    9 : 3    (4:2,3:0,2:1)

  • G+A: 3´ O.Šimík (V.Hlista), 6´ O.Šimík (F.Vančo), 9´ V.Hlista, 11´ M.Genzer (M.Křenek), 15´ A.Zlý (P.Klepáč), 16´ P.Klepáč (A.Zlý), 22´ M.Křenek (O.Šimík), 24´ O.Šimík (M.Genzer), 27´ P.Svoboda (P.Klepáč)

S: M.Strnadel
F.Vančo – M.Genzer, M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, P.Svoboda – P.Klepáč – A.Zlý

Po šesti minutách hry, po vytrvalém tlaku na branku soupeře, při nule na kontě počtu zásahů našeho brankáře, svítil na ukazateli skore stav 2:2. Jen 2x jsme totiž pustili soupeře před naši branku a 2x si Strny sáhl na míček až když jej lovil v brance. Nicméně i tuto nejtěžší zkoušku dnešního turnaje zvládli kluci s chladnou hlavou a golmanovi pomohli. Vrátili mu tak chvíle, kdy zase držel on je. Ještě do konce třetiny jsme dvěma góly uklidnili lehce roztřesené emoce a až na chvilky, kdy jsme hráli příliš zbrkle, jsme měli zápas pod kontrolou. Strny ještě dostal několik příležitostí ke zviditelnění ale v zápase převažovalo naše útočné snažení, které jsme přetavili v devět branek a zasloužené vítězství.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FK Ostrava Jih    27 : 1    (6:1,11:0,10:0)

  • G+A: 3´ Š.Motyka, 5´ Š.Motyka (P.Klepáč), 6´ M.Křenek (O.Šimík), 8´ M.Genzer (V.Hlista), 9´ V.Hlista (M.Křenek), 11´ M.Genzer (F.Vančo), 14´ P.Klepáč, 18´ F.Vančo (M.Křenek), 18´ P.Pícha (P.Svoboda), 21´ O.Šimík, 21´ V.Hlista, 21´ A.Zlý (Š.Motyka), 21´ Š.Motyka (P.Pícha), 22´ O.Šimík (V.Hlista), 22´ P.Pícha (P.Svoboda), 23´ V.Hlista (O.Šimík), 24´ M.Křenek (O.Šimík), 25´ A.Zlý (P.Pícha), 29´ A.Zlý (P.Svoboda), 26´ O.Šimík (M.Genzer), 28´ O.Šimík (M.Genzer), 29´ P.Pícha (P.Svoboda), 30´ P.Klepáč (P.Pícha), 31´ M.Křenek, 31´ P.Klepáč (P.Pícha), 34´ V.Hlista (M.Křenek), 36´ V.Hlista (M.Genzer)

S: M.Strnadel
F.Vančo – M.Genzer, M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, P.Svoboda – P.Klepáč – A.Zlý

Nerovný souboj prvního s posledním a já se přiznám, že za 16 let ve florbalu jsem takhle dlouhý zápis o utkání nepsal. Vůbec to nebylo o nějaké snaze zesměšnit soupeře ale po těch čtyřech hodinách čekání byli kluci natěšení na hru a jestliže po nich chceme, aby naplno hráli za jakéhokoli nepříznivého stavu, musí hrát naplno i naopak. Chtěli jsme po nich ještě více kombinační hry, ještě více přesných přihrávek… ne vždy to vyšlo, občas to byla zbytečně zbrklá divočina. Za zmínku tak určitě stojí alespoň hattricky svátečních střelců Šímy a Pepého. U druhého jmenovaného není bez zajímavosti, že na všechny branky mu přihrál Krtek 🙂 . Dnes se do střelecké listiny zapsalo všech deset hráčů, což svědčí o pěkném týmovém výkonu.

I po osmém zápase v sezóně zůstávají tak dorostenci neporaženi a teď je jen otázka, co příští dny přinesou…a nejen v halách a na sportovištích…