Junioři doma berou jedno vítězství…

… a také jednu porážku a v podstatě tak naplnili svůj letošní standart.

Určitě nás ale může těšit, že na rozdíl od jiných týmů jsme dnes neměli problém se sestavou. Také jsme se museli vypořádat s několika absencemi ale přesto jsme dnes do bojů mohli vyslat 16 hráčů. Byť je třeba zdůraznit, že hned 11 z nich patří ještě do dorostenecké kategorie. Nám to samozřejmě nevadí a slouží nám to jak urychlovač růstu. Dnes po boku dvou covidových nula dvojkových výjimek a tří pravověrných juniorů nasbírali v zápasech proti kvalitním, starším ale početně ne tak obsazeným týmům spoustu zkušeností. A to je to hlavní.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FBK Eagles Orlová    3 : 6    (1:1,1:1,1:4)

  • G+A: 5´ V.Šimík, 23´ O.Šimík (V.Šimík), 31´ V.Šimík

S: M.Kalina
V.Syrovatka – F.Vančo, O.Šimík – V.Šimík – A.Zlý
A.Hovorič – V.Stráník, D.Svoboda – P.Klepáč – B.Rašovský
P.Pícha – Š.Motyka, M.Genzer – (Klepáč/V.Šimík) – V.Hlista

Událostí dne bylo první ligové společné utkání pro bratry Šimíkovy. Je pěkné, že k tomu došlo v našem dresu a že tak rozšířili tu naši početnou skupinu bratrských dvojic na hřišti. Jinak naše dojmy po zápase byly velmi rozpačité. Protože jsme nezahráli špatně, herně si kluci plnili co jsme po nich chtěli ale chybělo k tomu větší štěstí při zakončení a také Miki už určitě pamatuje lepší zápasy. Ale to se může stát, že někdo nemá svůj den a v té chvíli je třeba pomoc od týmu. My jsme dnes našemu golmanovi v jeho trápení moc nepomohli. Při prvním gólu byli překvapeni úplně všichni. My, soupeři i rozhodčí… všem bylo jasné, že míček je na boční síťce… a on ne, on si nějak našel cestu do branky. Na tento gól odpověděl gólem po samostatné akci starší z obou vzpomínaných bratrů, Vojta. I na druhou branku v naší síti jsme dokázali odpovědět, když se oba bratři bok po boku rozběhli po mantinelu k soupeřově bráně, aby se před ní Ondra odpojil a Vojtovu přihrávku pověsil do sítě. Pěkný moment, ze kterého měli oba, i táta na tribuně, velkou radost. ještě třetí branku v naší síti dokázal kontrovat opět Vojta, jenže na další dvě snadné trefy do naší sítě už jsme odpověď nenašli. Zvlášť, když naši snahu eliminovalo zbytečné vyloučení. A ani následná hra bez brankáře nám nepomohla, naopak soupeř do prázdné pečetil výsledek šestým gólem. Takové rozpačité pocity potom převládly ve všech, nebylo to herně špatné, ale…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Z.F.K Petrovice    6 : 1    (1:0,3:1,2:0)

  • G+A: 8´ O.Šimík (F.Vančo) , 20´ O.Šimík (A.Zlý), 21´ D.Svoboda (P.Klepáč), 22´ O.Šimík (P.Klepáč), 31´ P.Klepáč (V.Stráník), 36´ P.Klepáč (D.Svoboda)

S: M.Strnadel
V.Syrovatka – F.Vančo, O.Šimík – V.Šimík – A.Zlý
A.Hovorič – V.Stráník, D.Svoboda – P.Klepáč – B.Rašovský
P.Pícha – Š.Motyka, M.Genzer – (Klepáč/V.Šimík) – V.Hlista

Další neuvěřitelný zápas. Až jednou začneme dávat branky stejně lehce jako většina našich soupeřů napříč kategoriemi, tak budeme k nezastavení… Proti početně oslabenému soupeři jsme vyrukovali s velmi aktivní hrou s vysokým napadáním a neustálým tlakem. Soupeře jsme pustili v první třetině k jediné střele na Strnyho. A co jsme z tlaku vytěžili my? Jedinou přesnou trefu z florbalky Ondry. Těch šancí jsme zazdili… ale také těch nepřipravených střel do prvního blokujícího hráče… Trápení pokračovalo i ve druhé třetině a to ještě v její polovině soupeřův nejnebezpečnější hráč zužitkoval přesnou „bombou“ pod víko výhoz svého brankáře. A my stále bušili do soupeře jako hluchý do vrat. Samozřejmě musíme ocenit skvělý výkon soupeřova golmana i dobře zorganizovanou defenzivu. Když už jsme se nemohli prosadit my, pomohl nám soupeř. Po dalším závaru před brankou, ve kterém měli prsty Jezevec s Ondrou, si soupeřův obránce nešťastně srazil míček za záda vlastního golmana. To nás jakoby nakoplo a během minuty jsme přidali další dvě branky. Nejdříve se konečně o tomto víkendu prosadil Davča a poté zkompletoval takový trošku ušpiněný hattrick Ondra. Možná to nebylo úplně čisté vzhledem k onomu vlastnímu gólu, nicméně za aktivitu zasloužené. Ze zápasu se trochu začaly stávat dostihy a tak jsme v úvodu poslední třetiny přehodili výhybku na ne tolik akční styl, abychom v závěru opět zkusili potrénovat aktivní hru až za brankou soupeře. Vedlo to ke dvěma brankám v soupeřově síti, když se ku radosti svého dívčího fanklubu prosadili Kuky, aby tentýž hráč s číslem 11 v 11 minutě a 11 vteřině poslední třetiny dal definitivní podobu výsledku. Bylo to ale střelecké trápení jako Brno. Těch nevyužitých tutovek, netrefených prázdných branek… uff. Je třeba ale znovu si připomenout, že především pro naše dorostence to dnes byl velmi užitečný a prospěšný turnaj!