Mladší žáci stříbrní!

Mladší žáci překonávají všechna očekávání a na dalším turnaji končí po třech vítězstvích a jediné porážce stříbrní.

Přes všechny problémy, karantény, absence, se kterými se samozřejmě vyrovnávají všichni, nejen náš tým, se nám daří zvládat tyto překážky a po dvou bronzech, jedné bramboře si dnes připisujeme první stříbro. Je to velké ocenění nejen pro ty kluky, ale povzbuzení i pro všechny, kteří se o ně s péčí a láskou starají!!!

Hodnocení turnaje z úst trenéra J.Pítra:

Po týdenní pauze se do hry znovu vrátili naši mladší žáci a nutno říct, že po posledním turnaji si doslova spravili chuť, když po dlouhém dni stráveném v okrajové části Ostravy zvané Krásné Pole uhráli v krásné, a ještě novotou vonící hale nádherné druhé místo.

Sestava:

J.Pícha 

J.Genzer-J.Klement, D.Ťulák – J.Pítr – M.Potůček

A.Christodulos – I.Vojtěch, T.Bilský -D.Babczynski- J.Poledník

M.Bilský -T.Socha – M.Káňa

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – 1. Fbk Rožnov p.R.      6 : 0

G: M. Potůček – 2, J.Pítr – 2, D.Ťulák – 2

A: J.Pítr – 4, D.Ťulák, M.Potůček

Náš vstup do turnaje proběhl nad očekávání hladce a z Podradhošťského derby vyšli lépe naši borci.
Pohybově dobře vybavený soupeř s osmi hráči se často trápil s míčkem neposedou a do šancí se před naši branku téměř nedostával, což dokládá i Jamesovo konstatování, že si ani moc nezachytal… 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p. R.–1. SC BOHUMÍN 98    1 : 3

G: J.Pítr

S posíleným sebevědomím vstoupili naší borci do dalšího zápasu turnaje a jestli si James naříkal, že si v prvním duelu moc nezachytal, tak to stejné nemohl tvrdit o druhém zápasu. Bohumín nás zaskočil pohotovou a důraznou hrou doprovázenou hrdelním hlasem svého trenéra :D, na což jsme jen těžko reagovali. Za mě Bohumín hratelný a vyrovnaný soupeř, ale naše někdy až příliš složité pojetí hry a také představa některých, že na hřišti jsou sami, nám ovoce nemohlo přinést.

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – FBC Bartosini Český Těšín Bílí    4 : 3

G: I.Vojtěch, J.Pítr, D.Ťulák, M.Potůček,

A: D.Ťulák, J.Poledník

Tento zápas přinesl několik zvratů, na které si v budoucnu budu muset ještě zvykat…, ale jsou to právě tyto zápasy, které nenechávají nikoho v hale ani na vteřinu chladným a naší borci asi poprvé poznali, co to znamená nepolevit do posledních vteřin zápasu.
Vývoj utkání nebyl příliš optimisticky, protože to byl právě soupeř, který si vytvořil dvoubrankové vedení. Naději ještě do poločasu vykřesal Kiwi „střelou“ z půlky a zřejmě tato situace nastartovala naše borce k dosud nevídanému výkonu i obratu. Série neproměněných šanci na naší straně dospěla až do situace, kdy soupeř minutu před koncem zápasu srovnal na 3:3. Už to vypadalo, že si pomyslné body za toto utkání bratrský rozdělíme, kdyby proti nebyl Mikyn, když deset vteřin před koncem utkání samostatnou akcí zazdil soupeřovu naději na bodový příděl.

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. –1. MVIL Ostrava      14 : 3

G: D.Babczynski – 3, J.Pítr – 3, M.Potůček – 3, D.Ťulák – 2, J.Genzer – 2, T.Bilský

A: J.Pítr – 4, M.Potůček – 4, A.Christodulos, J.Poledník

Závěr turnaje patřil jednoznačně naším borcům. Početně skromný pořadatel dnešního turnaje se po třech vyčerpávajících zápasech na mnoho nezmohl, a tak pohodově a klidně jako začali, tak i dohráli naši borci tento turnaj.

 

Po dnešním turnaji jsem nad očekávání spokojený. Kluci dokázali, že když chtějí, tak umí zabrat. Torpédo asi ještě dlouho porážet nebudeme, ale pokud se v dalších zápasech pokusíme předvádět podobnou hru jako dnes proti Těšínu, tak věřím, že budeme tým, který žádný soupeř nebude předem brát na lehkou váhu.