Povedená neděle v podání dorostenců!

Velmi pěknou neděli si pro nás připravili naši dorostenci na dalším ligovém turnaji v Bílovci.

Po včerejší bezbodové a bezgólové sobotě přišly bodové a gólové hody. Včera jsme jen počítali branky v naší síti a sami jsme vyšli naprázdno. Dnes to bylo přesně naopak. Dorostenci zvítězili v obou zápasech když vstřelili celkem 14 branek a neinkasovali žádnou! To se nepovede každý den. Nebylo to ale zadarmo, soupeři dlouho vzdorovali ale nakonec podlehli našemu tlaku. V našem dresu se do bodování zapsali úplně všichni hráči, golmani odešli s nulou… ale hlavně se na naši hru dalo dívat a to potěší nejvíc.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba   3 : 0   (0:0,0:0,3:0)

  • G+A: 32´ O.Šimík (M.Genzer), 35´ P.Svoboda (P.Klepáč), 36´ V.Hlista (P.Svoboda)

S: M.Strnadel
M.Genzer – F.Vančo, O.Šimík – V.Stráník – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, A.Zlý – P.Klepáč – P.Svoboda, A.Strnadel

Určitě zatím nejtěžší prověrka v letošní soutěži. Velmi dobrý soupeř odehrál výborný zápas ve kterém si vytvořil spoustu šancí ale skvělý Strny v bráně nás svým jistým výkonem podržel. Nám jakoby zpočátku neseděl povrch Bílovecké haly, míček nám až příliš často odskakoval a taky střely z našich čepelí nebyly ideální. Však taky bezgólový stav vydržel neuvěřitelně dlouho. Nám také trvalo, než jsme dokázali uvést do praxe změnu stylu, prakticky na to padla celá druhá třetina. Až v té třetí se nám to povedlo a byli jsme odměněni. Určitě mě osobně velmi potěšilo, že první gól padl přesně po akci, o kterou jsem jen pár vteřin před její realizací na střídačce Genzyho a Ondru požádal 🙂 . To tedy sedlo jak zadek na hrnec a Ondra si připsal první trefu v našem dresu. Soupeř šel ale tvrdě za vyrovnáním, kterému jsme ale v čele se Strnym dobře vzdorovali a po přenesení hry před branku soupeře se parádně trefil hlavní kotelník Krtek. Soupeř odvolal golmana a šel do šesti, což ještě vyšperkoval svým vyloučením Filip. I tomuto tlaku jsme odolali a pět vteřin před koncem vybojoval míček Krtek, posunul na Vaška a ten střelou do prázdné potvrdil vítězství. Dobrý zápas, kvalitní soupeř se skvělým golmanem a cenné vítězství.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Z.F.K Petrovice   11 : 0   (2:0,4:0,5:0)

  • G+A: 12´ A.Zlý (A.Strnadel), 12´ A.Zlý (P.Klepáč), 16´ A.Strnadel, 17´ A.Zlý (P.Klepáč), 21´ V.Hlista (M.Genzer), 24´ M.Genzer (V.Hlista), 25´ P.Klepáč (P.Pícha), 26´ F.Vančo (M.Genzer), 30´ A.Zlý (A.Strnadel), 30´ O.Šimík (V.Stráník), 30´ Š.Motyka (P.Pícha)

S: M.Strnadel (25´ P.Krpec)
M.Genzer – F.Vančo, O.Šimík – V.Stráník – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, A.Zlý – P.Klepáč – P.Svoboda, A.Strnadel

Dvě věci. Potěší, když poražený soupeř (kluci z Tigers) necítí zášť, naopak, půjčí si buben a celou dobu v dalším zápase svého přemožitele povzbuzuje a fandí. Ať už je to recese nebo pokus o vyplnění volného času, je to hezké gesto a naši kluci jim to jistě při první příležitosti vrátí. Potěší, když trenér poraženého týmu (Petrovic) ocení a pochválí hru soupeře, děkujeme.
Byť to tak nevypadá, tak ani tady kluci nedostali nic zadarmo. Ano, útočnou snahu soupeře jsme v podstatě eliminovali a Strny si za dvě třetiny připsal dva zásahy. Nicméně defenzivu měl soupeř dobře postavenou a nám trvalo celou první třetinu, než se nám ji podařilo překonat. 23 vteřin před jejím koncem přišla parádní akce, kdy od jednoho z beků přišel dlouhý pas na mantinelu postaveného Aldu, který z první prodloužil na střed na Jezevce a ten parádní ránou otevřel svůj účet. Byl to totiž znovu on, který po 14 vteřinách tak dotíral na jinak výtečného golmana soupeře, až si ten nešťastně srazil míček do své branky. To byla jedna z pozitivních věcí tohoto zápasu. I když se nám dlouho nedařilo zužitkovat tlak, kluci nepanikařili a trpělivou hrou si pro ty góly došli. Rovněž se mnohonásobně zlepšil náš pohyb po hřišti a z toho jsme těžili i ve druhé třetině. Nejdříve své parádní sólo před zraky a ku radosti svého mentora 🙂 proměnil Alda, poté se před zraky babičky a bratrance prosadil i Ostravský Vašek. Ten tak načal úspěšnou přesilovkovou sérii, neboť využil naší první přesilovku. Nicméně úplně rozhodcovským věcem nerozumím, neboť někdy se nevylučuje za likvidační zákroky, leckdy i na hlavu a zrovna tady třeba soupeř odskákal hodně přísné vyloučení za řekněme docela běžný souboj. V závěru třetiny pak další přesilovku zužitkoval Genzy. No a v úvodu té poslední zkompletoval přesilovkový hattrick Kuky. ještě před tím jsme do branky k jeho ligové premiéře poslali Přemka a hráči dostali pokyn ke zvýšené obezřetnosti v obraně. Soupeř změnu zaregistroval a od počátku se pokoušel zakončovat ze všech pozic, ovšem dobrými bloky jsme Přemkovi jeho premiéru ulehčili. No a potom velkou radost ze své branky měl určitě Filip. Svůj nejlepší zápas ve své krátké herní historii korunoval svou čtvrtou brankou v zápase Jezevec. Je to borec, není to tak dávno, co držel florbalku jako prase kost a dnes? Na deset zaokrouhlil výsledek přesnou ránou téměř z brankové čáry Ondra a definitivní tečku do zápisu udělal Šíma. Poslední tři branky padly v rozmezí 33 vteřin. Výsledek možná až příliš krutý pro mladý tým soupeře, který svou kůži nedal tak lacino.
Pro nás bylo určitě pozitivní ten progres ve stylu hry. Od prvních letošních zápasů na OV cupu až po teď. Těžké zápasy proti lepším soupeřům na turnajích v Ostravě a Olomouci a chuť kluků se učit, teď v Moravskoslezské lize nesou své ovoce…