Mladší žáci potřetí bronzoví

Ještě než si naši mladší žáci rozbalili Mikulášskou nadílku, absolvovali další turnaj v Ostravě. Po dramatickém průběhu turnaje si vyrovnávací brankou sedm vteřin před koncem posledního zápasu zajistili bronzovou pozici!

V současné době není už sport jen o snaze o nejlepší sportovní výkon. Novou disciplínou se stává složení týmu. Tedy spíše nalezení dostatečného počtu hráčů.
Třeba když jednoho ze tří brankářů máte v karanténě, tak si libujete, že vám zbývají ještě dva. No a den před odjezdem se dozvíte, že už nemáte ani jednoho.
Tak jste potom rádi, že máte v týmu kluka, který do té branky vleze. A tak je to furt. A jak to tak vypadá, zdaleka to nekončí.
Raději se tedy pojďme věnovat nedělnímu turnaji tak, jak jej viděl trenér Honza…

Sestava:
J.Klement
J.Genzer – I.Vojtěch, J.Mikeska -J.Pítr -D.Ťulák
T.Bilský – A.Kuběna, O.Skapka – D.Babczynski -M.Bilský
1. zapas
FBC TJ Sokol Frenštát p. R.–FBC Spartak Bílovec 4:2

  • G: J.Pítr – 2, D.Ťulák – 2
  • A: J.Pítr – 2, J.Klement, J.Mikeska
V prvním duelu nás měl prověřit tým z Bílovce a pohledem na urostlého soupeře jsem měl tušení, že to nebude jednoduchý zápas. Hra se přelévala z levá doprava, ale byli to právě naši borci, kteří otevřeli skóre zápasu. Silně vypadající soupeř měl svou pětiminutovku až ve druhém poločase, kdy nás prakticky moc nepustil k míčku, ale jen díky pohotovosti našeho brankáře se z vítězství radovali naši borci.
2. zápas

FBC TJ Sokol Frenštát p. R.–Tigers Poruba    1 : 7

  • G+A:
Druhý zápas turnaje byl totální fiasko. Zřejmě opojení vítězstvím z prvního zápasu přispělo k absolutnímu propadáku a když už jsme se náhodou dostali k míčku, vytratil se smysl pro týmovou hru.
Na vítězství jsme zdaleka neměli. Absence napadání, nulový pohyb bez míčku a nespočet vlastních chyb způsobilo, že soupeř s námi zatočil po čertovsku. Skóre zápasu se zastavilo na konečných 1:7,když soupeř inkasoval pouze z vlastní branky.
3. zápas
FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – FBC Bartosini Český Těšín Černí      2 : 5
  • G: J.Pítr, I.Vojtěch
  • A: J.Mikeska
Do třetího zápasu vstupovali naší borci mírně „osprchovaní“ a s vůlí zvítězit. Hra byla až do začátku druhého poločasu velmi vyrovnaná, ale díky neproměňování šanci a deficitu ve fyzické kondici jsem to nakonec byli my, kdo dovolili soupeři sebrat nám toužené body.
4. zápas
S.K. P.E.M.A. OPAVA–FBC TJ Sokol Frenštát p. R.  – S.K. P.E.M.A. OPAVA     1:1
G: D.Ťulák
A:
Do posledního zápasu turnaje vstupovali naši borci s úkolem udělat trenérům radost a odehrát poslední zápas tak, jako by to byl ten úplně poslední v kariéře. Opava má z předchozích zápasu bilanci trápit i takové soupeře jako je Slovan Havířov nebo ČPP Ostrava. Opět jsem tušil, že půjde o těžký zápas. Soupeř měl tři velmi vyrovnané pětky což dělalo problémy hlavně naší druhé lajně. Šance byly vidět na obou stranách, ale skóre zápasu otevřela Opava střelou pod horní plexi. Už to vypadalo, že třetí příčku na dnešním turnaji definitivně obsadí soupeř, ale v závěru hry se blýskl Ťulda a deset vteřin před koncem zápasu zmařil naději Opavy na bronzovou příčku.
Všem klukům děkuji za dnešní výkon. Současně děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru, na kterou můžeme být patřičně hrdí.