Mladší žáci v PFLce 4x vítězní

PFLka odstartovala dnes i pro mladší žáky a to byla příležitost i pro ty, kteří třeba ještě neodehráli jediný zápas. Dnes tedy tu šanci dostali a jak je vidět z výsledků, stálo to za to…

Reportáž psaná na předzahrádce hotelu Beskyd. Ostré pero svíral Tony…

Sestava

J. Jalůvka
J. Genzer , J. Klement , M. Štvrtňa , M. Potůček
D. Ťulák , J. Magdoň , J. Mikeska , J. Kasl
I. Vojtěch , T. Bilský , O. Skapka , D. Babczynski
M. Bilský
Dnešní sestava se nerodila vůbec lehce . Opět nám do toho promluvil covid a tak jsme vzali vlastně úplně všechny , kdo mohl hrát
Nakonec se nám sešlo 13 hráčů a jeden brankář . Z toho tři úplní nováčci , kteří mají za sebou jen pár tréninků . Ale nutno podotknout , že se jim nevedlo vůbec špatně . Hráli co měli , dokázali se i prosadit a je fajn vědět , že s nimi můžeme dál počítat . Musím poděkovat samozřejmě i  rodičům ! Nejen za to , že nemají problém vzít své auto a odvézt pár sportu chtivých kluků , ale hlavně za tu atmosféru , kterou jim dělají na všech turnajích . Taková se nikde nevidí a doufám , že tato fans parta vydrží co nejdéle .
Frenštát – Frýdlant C    6:3
G.: Potůček – 2x, Babczynski , Vojtěch , Mikeska , Skapka
A.: T. Bilský , Genzer , Skapka , Magdoň
První zápas byl spíš takové hledání se , oťukávání , ale byli to naši kluci , kteří otevírali skore zápasu . Trochu jsme se hledali na tom menším hřišti , občas chybovali , ale první vítězství jsme si nenechali vzít .
Frenštát –  Frýdlant B    8:1
G.: Genzer -2x , Ťulák – 2x , Mikeska , Babczynski , Skapka , Potůček
A.: Štvrtňa – 2x , Mikeska – 2x , Ťulák , Genzer
Do tohoto zápasu jsme šli už patřičně rozkoukaní a tak to vypadalo i na hřišti . Dokázali jsme si i občas pěkně přihrát , zvednout hlavu a vystřelit a za stavu 4 : 0 po první půli ,  jsme si to v té druhé pěkně pohlídali a nedovolili žádné velké drama .
Frenštát –  Luna Příbor     5:4
G.:Kasl , Babczynski , Skapka , Ťulák , Potůček
A.: Mikeska , Babczynski , Klement
Tak tohle byl náš dnešní nejtěžší soupeř . Také jediný , který nám dal dnes nejvíce branek a dokázal nad námi i chvíli vést . Bylo to těžké nejen pro hráče samotné , ale i pro trenéry a fanoušky . Protože ještě minutu před koncem byl stav zápasu nerozhodný , ale pak si vzal míček na florbalku Klemča , přihrál Mikinovi a ten nekompromisně pod víko zavěsil . Velká radost a opravdu vydřené vítězství .
Frenštát – FK Radvanice    7 : 1
G.: Kasl – 2x , Ťulák – 2x , Genzer , Vojtěch , Štvrtňa ,
A.: Klement -2x , Babczynski
Poslední utkání dnešního dne bylo takové rozpačité . Mohli jsme vyhrát , daleko větším rozdílem , ale naše nemohoucnost trefit soupeřovu branku a pokusy o pěknou přihrávku rozhodly , že skore není nikterak vysoké .
Nezbývá než klukům poděkovat za přístup , bojovnost a za krásný předvánoční zážitek .