Neuvěřitelné ženy opět na scéně!

16.2. 2020 a 19.12.2021. Co mají společného tyto nezapamatovatelná data? Kromě spousty čísel také to, že ohraničují herní pauzu našeho ženského týmu.

A co si budeme povídat, už jsme ani nevěřili… spousta děvčat do toho v mezičase „hodilo vidle“, moc tomu nepřidala ani rozbombardovaná Sokolovna a covidová opatření taky moc nepomohla. Stal se ale zázrak a dnes se do Frýdlantu na první turnaj PFLky vydalo celých neuvěřitelných osm děvčat! Stálice v podání Anet, Janči, Silvie, Máji, Zity doplnila navrátivší se Lucka, v před covidové době jeden turnaj absolvující Kristýna a úplný debut v našem dresu zaživší Zuzka. A jak se jim proti tradičním soupeřkám vedlo? No přímo famózně!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát    5 : 3   (3:0,2:3)

  • G: K.Nováková – 2, A.Šturalová – 2, Z.Opavská
  • A: M.Kleckerová

S: S.Klementová
Z.Opavská – A.Šturalová – J.Böhm
L.Zemanová – M.Kleckerová – Z.Křenková, K.Nováková

Já myslím, že hrát to před mistrovstvím, tak si Sascha Rhyner určitě vybere! V obou týmech. Kočky se známými tvářemi oplývaly běhavostí, rychlostí a dravostí. Každá lajna vyšperkovaná hvězdnou osobností! Ale ani my se nedali zahanbit. První formace pod krycím jménem „kreativistky“ vytvářela neskutečné kombinace zatímco druhá formace vyznávala zcela odlišný styl v duchu plácni a běž! A ono to fungovalo náramně! Jako první se krásnou bombou pod víko prosadila snajperka Anet. Poté přišel čas pro čerstvou debutantku Olivku. Nařízené trestné střílení totiž neomylně a suverénně proměnila. Po dvanácti letech poprvé hrála zápas a ukázala, že ruce nezapomínají! Neuvěřitelně správný výběr místa dnes prokázala i Kristýna, která byla vždy tam, kde měla a do konce poločasu svou první brankou v životě nás poslala do tříbrankového vedení! Ovšem Kočky nejsou žádné koťátka ale opravdové dračice! Famózní nástup do druhého poločasu a drtivý tlak proměnily ve vyrovnání! Drama jako blázen, polovina zápasů na majstrovstvách se může schovat. Rozhodující branka přišla z hole nečekané. Kristýna v dresu č.16 se jmenovkou Polách opět našla správnou pozici a svým druhým gólem rozpoutala peklo. Definitivní razítko na úžasné vítězství přidala Anet, která tak pěkně orámovala celý zápas. Krásný zápas plný bojovnosti ale i úsměvů!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    7 : 1   (3:0,4:1)

  • G: Z.Opavská – 4, Z.Křenková, K.Nováková, A.Šturalová
  • A: J.Böhm – 2, Z.Opavská

S: S.Klementová
Z.Opavská – A.Šturalová – J.Böhm
L.Zemanová – M.Kleckerová – Z.Křenková, K.Nováková

Jak říkal božský Kája. Tak toto jsem nečekal. Že se nám tak náramně povede i ve druhém zápase proti tradičním rivalkám a v zápase plném emocí a dívčího entuziasmu, který ohrožoval ušní bubínky všech aktérů 🙂 . V utkání plném bojovnosti tak byly k vidění zcela nevídané věci. Třeba postavení asi čtyř až pěti hráček najednou a z obou týmů v malém brankovišti nebo obsazování soupeřek i při vlastní standartce. I do tohoto zápasu se zapsala novicka, když svou první branku v našem dresu neoslavila Zita. Ano neoslavila. Neboť to byla taková „bomba“ že míček ještě rychleji než vletěl do branky tak zní vyletěl. Druhou branku přidal Kroměřížský expres Kristýna a třígolovou normu na první poločasy naplnila dočasná Olomoucká špionka Anet. Poučeni z krizového vývoje jsme s velkou Vervou vlétli i do druhého poločasu. Jarůšek a spol by se mohli učit, jak se bojuje za tým. Ubránili jsme i oslabení za dřevorubecké představení Lucky a začal ohňostroj radosti. Po krásných kombinacích našich kreativkyň se čtyřikrát prosadila naše Olivka! Famózní představení naší golmanky, která občas vytahovala zákroky jako Hašan v Naganu, dovolily soupeřkám jen jedinou branku! Na dotaz, v čem jede, pravil Hašan v sukních, že v kafi. Nervozita od pěti ráno, tři kafe a je to tam!!!

Myslím, že holky si dnes udělaly hezkou předvánoční nadílku…