Béčko po kvalitních zápasech bere tři body

Stejný problém se skládáním sestavy jako náš první tým má i naše rezerva. Do poslední chvíle jsme bojovali o dvě pětky, což se i díky přístupu Aleše, ale také Dušana s Ondrou a juniorů, povedlo.

Po noční cestě na Šumperk nás čekala brzce ranní pouť do Bystřice. Ještěže jsem měl prazážitky a vzpomněl si na zimu v hale a pořádně se oblékl, jinak bych tam umrzl. Do branky se chystal Čompa, první pětku jsme poskládali z juniorů a stálé dvojky Ondry s Dušanem a ve druhé doplnil zbylé Béčkaře další junior Beny.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbC Coyotes Jablunkov     2 : 3   (0:1,1:0,1:2)

  • G+A: 21´ D.Svoboda (O.Polách), 26´ J.Zeman (D.Svoboda)

S: M.Rusev
J.Zeman – V.Syrovatka, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
A.Genzer – A.Nádvorník, R.Lacina – B.Rašovský – M.Adamec

Skvělý zápas ve velmi pěkném florbalovém tempu. Bohužel pro nás jej výrazně ovlivnily první a poslední minuta zápasu. V té první hned po 7 vteřinách hry rozehrál Čompa (ve zbývajícím zápase nás ale podržel) přímo na florbalku soupeře a ten svou šanci proměnil a ani nepoděkoval. V poslední minutě zase za stavu 2:2 jsme snad jedinkrát v zápase neudrželi postavení, a soupeř tresta. Velká škoda, remíza by byla určitě zasloužená. Hrál se opravdu slušný florbal s férovým přístupem obou týmů a tak se bylo na co dívat. My prostě potřebujeme proměňovat své šance a potom se nebudeme muset  strachovat o výsledek do samotného konce. Povedlo se nám po spolupráci sehrané dvojice Ondra – Davča srovnat a když Davča pro změnu nabil z obrany nabíhajícímu Kulichovi, šli jsme do vedení. Stačilo si ale nepohlídat jednu křížnou a bylo srovnáno. No a o konci jsme už mluvili. Sice tedy bez bodu ale dobrý a přínosný zápas!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbK Horní Suchá B       7 : 1   (2:1,1:0,4:0)

  • G+A: 9´ J.Zeman (V.Syrovatka), 12´ D.Svoboda, 16´ D.Svoboda, 31´ A.Nádvorník (B.Rašovský), 32´ D.Pícha (D.Svoboda), 34´ R.Lacina (M.Adamec), 36´ D.Svoboda (O.Polách)

S: M.Rusev
J.Zeman – V.Syrovatka, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
A.Genzer – A.Nádvorník, R.Lacina – B.Rašovský – M.Adamec

Zdaleka ne se sedmi – osmi lidmi, jak bylo zvykem, ale se dvěma obranami a třemi útoky na nás vyrukoval náš další soupeř. Respekt jsme tedy měli ale brzy bylo znát, že nás čeká další vyrovnaný zápas. Na první branku jsme si museli počkat až do deváté minuty, kdy se prosadil Kulich, který si z obrany hodně rozuměl s naším dnešním prvním útokem. Potom se ale dorážkou na brankovišti prosadil soupeř.  Naštěstí se ještě v samotném závěru první třetiny prosadil Davča. Celá první pětka dnes zahrála výborně a kdyby samotný Davča proměnil alespoň každou druhou tutovku a střelu do prázdné, mohl dát těch gólů třeba sedm… Výborně nás svými zákroky držel i Čompa a když Davča opět jednou neminul, dostali jsme se do dvougólového vedení. Soupeř to ale nevzdával, občas se i lehce zajiskřilo a možná nejdůležitější okamžik pro výsledek zápasu přišel ve chvíli, kdy se nejnebezpečnější a nejproduktivnější hráč soupeře nechal vyloučit na deset minut za nesportovní chování. Nám se povedlo v přesilovce neinkasovat a potom jsme už utkání opanovali. Nejdříve bojovník dne Beny obětoval vlastní tělo k přihrávce na Adama, který nezaváhal. Další povedená akce prvního útoku skončila profesorským až řekněme divizním zakončením z hole Dušana. Svou první letošní trefu přidal i Laci a v poslední minutě se odehrála situace, která tak nějak charakterizuje naše počínání. Přesně podle pokynů a instrukcí jsme se „cpali“ před branku, kde Davča opět minul branku, po souboji se dostal ke druhé střele, která šla jak jinak vedle, napotřetí mu zpracoval odražený míček Ondra a tentokrát už Davča trefit musel. No, neuvěřitelné… ale zaslouženě vybojované tři body!