Dorostenecký „Dream team“ opět v akci

Tak totok je fakt neuvěřitelné! Ani po dvanáctém a třináctém zápase Moravskoslezské ligy neodcházeli naši kluci ze hřiště v roli poraženého týmu! Ba doposud neztratili jediný bod!

A to už se hraje nádstavbová část, kde se mezi sebou utkává pouze šest nejlepších týmů po základní části. Já se ale na úvod zastavím u jedné věci, která mi dává naději, že florbal nemusí být tak úplně prohnilý. Ve druhém zápase se utkaly dva vedoucí týmy tabulky. A přes to, že se na hřišti odehrával lítý boj, který rozhodlo až posledních osm minut zápasu, bylo až neuvěřitelné, jak se oba soupeři k sobě dokázali chovat. Pro někoho prkotina, pro sportovní komentátory nuda, neboť dokud si nejdou borci po krku není co komentovat, pro mě osobně však důkaz, že tohle do sportu prostě patří. Své kluky znám a vím, co od nich můžu čekat ale chtěl bych poděkovat i soupeřům z Poruby, jsou skvělí.

Ale nyní už předejme slovo Alešovi, neboť mé oko dnes patřilo na naše nejmladší ve Frýdlantu…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians    9 : 2   (2:1,4:1,3:0)

  • G+A: 7´P.Klepáč (Š.Motyka), 10´ P.Klepáč (P.Pícha), 13´ P.Svoboda (A.Zlý), 14´ M.Genzer (V.Stráník), 15´ M.Genzer (O.Pícha), 18´ P.Klepáč (P.Svoboda), 26´ M.Křenek (O.Šimík), 32´ M.Křenek (O.Šimík), 36´ M.Genzer

S: M.Strnadel
M.Genzer, F.Vančo, Š.Motyka, P.Pícha, V.Stráník
M.Křenek, O.Šimík, V.Hlista, P.Svoboda, P.Klepáč, A.Zlý, O.Pícha

Vítězství v prvním zápase se nerodilo vůbec jednoduše. Soupeř sice vysoko nenapadal, takže jsme měli spoustu času si nahrávat na vlastní půlce, ale přechod do útoku váznul, jelikož jsme byli mnohdy zbytečně statičtí a chvílemi jsme to zkoušeli brát sami na sebe, ale tudy cesta nevedla. Naštěstí nás v 6 minutě nasměřoval správným směrem, když otevřel skóre. Ale bohužel už za minutu bylo srovnáno, když prošla skákavá střela za Strnyho záda. Opět  musel přijít kapitán a strhnout vedení na naši stranu. Asi nejpěknější gólová akce dne přišla ve 13 minutě, kdy přišla Tatranská přihrávka od Jezevce a Krtek pěkně ze vzduchu zakončil. Od té doby jsme měli zápas pevně v rukou a už jsme až na pár chyb dokráčeli pro důležité vítězství.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Tigers Poruba    6 : 1   (1:0,0:0,5:1)

  • G+A: 5´ V.Stráník, 28´ V.Hlista (P.Klepáč), 29´ O.Šimík (P.Klepáč), 30´ V.Stráník (M.Genzer), 32´ P.Svoboda (O.Šimík), 33´ V.Hlista (M.Strnadel)

S: M.Strnadel
M.Genzer, F.Vančo, Š.Motyka, P.Pícha, 
M.Křenek, O.Šimík, V.Hlista, P.Svoboda, P.Klepáč, A.Zlý, O.Pícha, V.Stráník

Ve druhém zápase jsme měli za soupeře Tigers Poruba, který nás stíhá ze druhého místa a opravdu hrají velmi dobře. V tomto zápase se jednalo o úplně jiný přístup soupeře, jelikož vysoko napadali, a proto jsme neměli příliš času na rozehrávku. Chvíli nám trvalo než jsme začali nacházet skulinky pro přesnou nahrávku, ale hlavně nás v brance držel Strny, jelikož občas jsme zapomněli na precizní obranu a někdy si zbytečně přihrávali nepřesně nebo dokonce naslepo. Malé uklidnění přišlo v 5 minutě kdy si Vašek Straník poradil s Abigale, kdy si ji posadil na zadek a potom nekompromisně umístil střelu k tyči a bylo to 1:0. Ve druhé třetině to byla často hra nahoru a dolů, kdy jsme se občas přizpůsobili jejich běhavému stylu a mnohdy zapomněli, že máme i spoluhráče. Tak přišla 3. třetina a my jsme ve 28 minutě dostali facku v podobě vyrovnávacího gólu a bylo to zasloužené. Od té doby nám narostly křídla a krásně jsme hráli v obrané fázi a přechod do útoku byl nádherný. Zase jsme pochopili, že přihrávka není cizí slovo a hráli jsme týmový florbal a byli jsme za to po zásluze odměněni. Postupně jsme zvýšili skóre na 5:1 a potom se chtěl zviditelnit i Strny, tak si nalákal soupeře, že bude vyhazovat za branku, ale krásně viděl nabíhajícího Vaška Hlístu a ten nabídnutou šanci proměnil a Strny byl odměněn asistencí za krásný výkon v brance. Chci poděkovat Šímovi, kdy se rozhodl, že raději obětuje brýle (když kolem nich šaman Krtek tančil zaříkávací tanec) a raději zabrání protiútoku. Děkuji klukům za výborný týmový výkon a hlavně, že jim není férovost cizí, kdy se většina při jakémkoli kontaktu proti pravidlům hned soupeři omluví. Jen tak dál kluci a divize se na vás už těší.

Jsem rád, že mi pan šéftrenér Z. Polách a hlavní trenér dorostu D. Pícha dali šanci u tohoto týmu být a podílet se na tomto tažení, kdy po 13 zápasech mají dorostenci 13 výher, 0 remíz, 0 proher při skóre 123:16.