Junioři přivezli z Orlové tři body

Kromě bodů si také přivezli velký ranec zkušeností ze dvou výborných zápasů.

Každý zápas přinesl jiné poznatky po zcela odlišných průbězích. V této době bylo pro nás až neuvěřitelné, že jsme k turnaji mohli odcestovat se třemi pětkami. V podstatě nám chyběli pouze Kulich s Mikim. Letos je to tak, že juniorský tým tvoří z velké části dorostenci. V Orlové jsme do hry vyslali kromě čtyř juniorů hned dvanáct dorostenců. Byť jsme tedy nakonec vybojovali jedno vítězství a jednu nejtěsnější porážku, musíme konstatovat, že se na naši hru dalo dívat 🙂

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba    3 : 0   (1:0,0:0,2:0)

  • G+A: 8´D.Svoboda (M.Genzer), 31´ B.Rašovský (O.Šimík), 33´ F.Vančo

S: M.Strnadel
A.Hovorič – M.Genzer, D.Svoboda – B.Rašovský – O.Šimík
P.Pícha – Š.Motyka, A.Zlý – P.Klepáč – O.Pícha
V.Stráník – F.Vančo, J.Jančálek – M.Křenek – V.Hlista

Skvělý zápas! Výborný soupeř a skvělí rozhodčí. O tom žádná. Vyrovnaný zápas do samotného závěru. Od začátku jsme sice měli více ze hry a byli déle v držení míčku, ovšem soupeř s dobře organizovanou obranou a se skvělým golmanem houževnatě odolával a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Trochu mi to připomínalo naše účinkování v divizi, jen tentokrát v opačném gardu. A fakt musím říct, že se mi naše hra líbila. Trpělivost při zakládání útoků a poctivost při vracení se do defenzivy. A hlavně pěkná kombinační hra. Když v osmé minutě Genzyho náběh ze středu a nabídka Davčovi na křídlo skončila výstavní brankou, netušili jsme, že na další gól budeme čekat až do závěru zápasu. Defenziva a velmi dobrý výkon dorosteneckého brankáře soupeře nám nedával vydechnout. Největší zádrhely jsme si způsobovali v koncích třetin, kdy jsme je neřešili vůbec dobře. Jenže i my měli v brance našeho sebevědomého fantoma, který pochytal vše, co na něj prošlo. Cestu za vítězstvím jsme si zkomplikovali v úvodu poslední třetiny, kdy jsme po dvou zbytečných vyloučeních hráli téměř dvě minuty ve třech proti pěti. Tuhle situaci ale naše trojice na hřišti zvládly přímo ukázkově. Definitivní rozuzlení tak přišlo až pět minut před koncem, po geniální Ondrově přihrávce před branku. To už i Beny musel trefit 🙂 .
Soupeř se ještě vytažením napadání pokusil se zápasem něco udělat ale naopak Filipovi sedla rychlá svižná střela z křídla a když jsme si tentokrát závěr třetiny už lépe pohlídali, vítězství bylo na světě. Ale musím znovu opakovat, že na kvalitě zápasu se stejnou měrou podílely všechny tři strany.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Eagles Orlová    2 : 3   (1:0,1:2,0:1)

  • G+A: 3´ D.Svoboda (O.Šimík), 16´ V.Hlista (M.Křenek)

S: M.Strnadel
A.Hovorič – M.Genzer, D.Svoboda – B.Rašovský – O.Šimík
P.Pícha – Š.Motyka, A.Zlý – P.Klepáč – O.Pícha
V.Stráník – F.Vančo, J.Jančálek – M.Křenek – V.Hlista

Tohle byl zápas o úplně jiných zkušenostech. Skvěle rozehraný, kluci velmi rychle uváděli do praxe změny v herním systému a po brankách Davči a Vaška jsme šli do dvougólového vedení. Jenže soupeř je velmi kvalitní a samozřejmě to nebyl konec. Co jsme nezvládli, byl způsob rozhodování rozhodčích. To je velká výzva pro nás všechny. Nesmíme se nechat rozhodit tak, jako se to stalo v tomto zápase. Lehce se to říká ale chápu, že na tom hřišti to není jednoduché. Ono to není jednoduché ani na střídačce. Naše hra se po několika výrocích rozhodčího úplně rozbila a najednou běhalo po hřišti pět na****ých mladých mužů, kteří nevymysleli vůbec nic. A to je to, v čem by měl být tento zápas pro nás přínosný. Uvědomit si své vlastní chyby a nehledat je jinde. Já věřím, že tihle kluci jsou silní natolik, že to v budoucnu zvládnou lépe. Je třeba se soustředit na hru a na nic jiného… Samozřejmě to není nic proti nikomu, natož třeba proti soupeři, je to je o nás.