Mladší žáci si v PFLce spravili chuť

Po dvou porážkách z minulého turnaje přidali žáci tentokrát sedm bodů. Sobota pohledem Tonyho…

Sobotní dopoledne nelze trávit jinak, než florbalem….no alespoň někteří to tak mají. Třeba ti, co mají chuť si zahrát PFLku. Což byla vlastně jen desítka borců, kteří se vydali bojovat o lepší umístění. Původní myšlenka byla, že budou hrát neligoví hráči. No jo, ale kdo vlastně? Buď jsou nemocní, po nemoci, bez testů a nebo i takoví, kteří se vůbec neozvou. A tak dostali opět možnost si zahrát naši ligoví hráči. Hráli to co se od nich očekávalo a my mohli být právem spokojeni. Šikovní kluci to jsou, ale nesmí usnout na vavřínech a musí stále na sobě pracovat.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – TJ Sokol Frýdlant n.O. „C“               6 : 0

G: Pítr – 3, Ťulák – 2, Genzer

A: Ťulák – 3, Pítr – 2, Genzer

S: J. Pícha, D. Kubala

  1. Babczynski – M. Potůček –T. Socha–J. Poledník
  2. Pítr–D. Ťulák–J. Genzer–J. Klement

Tohle byl zápas, který jsme potřebovali nutně vyhrát. Na posledním turnaji jsme totiž ztratili cenné body do tabulky a tak bylo potřeba pár těchto bodů ukořistit. Papírově nejslabší soupeř, nás ale pěkně potrápil. Po první půli byl stav jen o dvě branky v náš prospěch, ale pak zavelel ke střelbě Hugo a zrodil se pěkný výsledek.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK RADVANICE                      8 : 3

G: Babczynski – 2, Potůček  – 2, Ťulák – 2, Pítr, Socha

A: Pítr – 2, Babczynski, Potůček, Kubala, Ťulák

S: J. Pícha, D. Kubala

  1. Babczynski – M. Potůček –T. Socha–J. Poledník
  2. Pítr–D. Ťulák–J. Genzer–J. Klement

Další z důležitých zápasů, ale tentokrát více vyrovnaný. Až druhá půle rozhodla, že majitelem třech cenných bodů, bude náš Sokol. Je třeba podotknout, že až v tomto zápase, se začala prosazovat i druhá lajna v zápise označená jako první 🙂 . Což je skvělé a pokud přidají na rychlosti, tak těch gólů budou dávat daleko více.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – LUNA Příbor                           4 : 4

G: Socha, Potůček, Ťulák, Pítr

A: Pítr, Babczynski, Ťulák

S: J. Pícha, D. Kubala

  1. Babczynski – M. Potůček –T. Socha–J. Poledník
  2. Pítr–D. Ťulák–J. Genzer–J. Klement

Tak tohle byl zápas se smutným koncem. Dva vlastní góly, ztracené vedení o dvě branky a neproměňování šancí.
Přitom člověk by si řekl, že vlastně proč, proč jsme smutní ? Neprohráli jsme, nýbrž naopak, dvě výhry a remiza, no jo, ale měli jsme v tomto duelu navíc a kluci to moc dobře věděli. Však to zklamání šlo taky dost poznat. Ticho v šatně, nikdo se neradoval a zpočátku jim ani bonbóny moc nechutnaly. Naštěstí jsme jim vysvětlili, že se to občas stává a tak se mohli v klidu posilnit bonbóny a vyrazit na cestu domů.