Muži jako padlí andělé

Padlí andělé se špinavým peřím, co s nadějí vzhlížejí k zamčeným dveřím…

I dnes zůstaly body za zamčenými dveřmi, přesto bojovnost a chuť se učit dává tu naději. Možná ne u všech, ale zdravý základ by tu byl.
Je velká škoda, že prohráváme i tu předzápasovou bitvu při skládání sestavy. Nejinak tomu bylo i dnes a tak došlo k tomu, že v úvodu sezóny třetí lajna se dostala do pozice první pětky. Došlo i na jednu divizní premiéru, jejímž aktérem byl Zbyňa.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Eagles Orlová     1 : 9     (0:1.1:5,0:3)

  • G+A: 34´ J.Skýpala (D.Svoboda)

S: M.Rusev (39´ J.Kutěj)
F.Nádvorník – J.Novotný, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
J.Skýpala – A.Polách, V.Syrovatka – B.Rašovský – J.Zeman
M.Karban, M.Ondryáš, Z.Zejda

Rychlé, tvrdé a bojovné utkání, tentokrát ale bez zbytečných zákroků za hranou či mimo hru. Tak, jak to má být. Opět pod taktovkou dobrých rozhodčích. Soupeř s přeplněnou soupiskou a třemi různými pětkami měl samozřejmě od počátku více ze hry. My pomalu nacházíme ten správný kompromis mezi taktikou a bojovností a dlouho jsme se drželi v naději na slušný výsledek. Především díky opět velké bojovnosti ale také díky výbornému Čompovi v bráně. Nesmíme ale zapomenout také na Kutise a jeho přínos v úvodu zápasu, kdy zlikvidoval samostatný nájezd nejproduktivnějšímu hráči domácích! Ale nám prostě chybí střelci!!! To je problém. Těch šancí nedostaneme moc a když netrefujeme odkryté branky, těžko se myslí na lepší výsledek. Naše hvězdná chvilka přišla v polovině zápasu, kdy se z dorážky před brankou ve svém devatenáctém zápase poprvé prosadil Skypy. A radost měl velkou. Evidentně mu svědčí spolupráce s jeho novým parťákem na beku. Bohužel, místo abychom se dostali na dostřel slušnému výsledku nějakou další povedenou střelou, znovu inkasujeme. Posun je však i v tom, že nás to už všechny nezlomí a dál se pereme. Dokonce jsme snad poprvé po dlouhé době v závěru stupňovali tempo a snažili se o další čestný úspěch. To i díky dostatečnému počtu prostřídávajících hráčů. Je třeba se radovat i z maličkostí a když jsme si řekli, že další desítku už nechceme, tak se nám to i povedlo. Samozřejmě opět porážka, takže žádná radost, ale nemusíme chodit kanály a stydět se za sebe. Naopak. Tenhle zápas byl i díky soupeři hodně dobrý a mohli jsme si z něj hodně odnést. A třeba se nám jednou podaří složit i sestavu, která by obsahovala vše co bychom si přáli. Asi to na titul už nebude touhle sezónou florbalový svět nekončí.