Parádní domácí tečka za Divizí v podání mužů

A také v podání skvělých fanoušků. Jestli můžeme něčeho litovat tak toho, že jsme divizní zápasy odehráli v pitomé době covidové a tudíž nejen bez mnoha hráčů ale také bez diváků. A ti měli takový hlad po našich zápasech, že někteří z nich dorazili až z Příbrami! 🙂

Ti dnes, na poslední domácí zápas dorazili a byla to po dlouhé době zase pořádní jízda s pořádným nábojem. Ještě u dvou věcí bych se zastavil. Rozhodčí nastavili přísný metr a při pohledu na počet vyloučených si nezúčastněný pozorovatel řekne, co se tam proboha dělo. Přitom jsme zažili mnohem více horších zápasů s minimálním počtem vyloučených. Je ale třeba uznat, že všechny zákroky posuzovali rozhodčí naprosto stejně, ne jako se často stává, že stejný přestupek se pokaždé posoudí jinak a je z toho guláš. Soupeř. Můžeme být rádi, že na poslední domácí zápas dorazil právě tento tým. Bylo to hodně tvrdé, hodně vyhrocené ale co se stalo na hřišti, vyplynulo ze hry a zůstalo tam. A taky jsme pro jednou nemuseli poslouchat urážky o tabulce a pralese. Navíc soupeř po zápase zůstal na hřišti, ocenil potleskem diváky a poslechl si i závěrečné Trenerovo slovo, byť nemusel. Bylo to pěkné gesto, stejně jako podání ruky a přání brzkého návratu do divize. Ne, není to zdaleka běžné. Díky.
Ne, nevyhráli jsme. Ale vydřeli jsme bod za remízu a padli až v samostatných nájezdech

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC ZŠ Uničov    5 :6  po SN   (1:2,3:0,1:3)

  • G+A: 10´ D.Svoboda (SN), 32´ J.Ondryáš (J.Novotný), 35´ D.Svoboda (B.Rašovský), 40´ J.Zeman (P.Káňa), 60´ D.Svoboda (A.Polách)

S: J.Eliáš
J.Skýpala – A.Polách, M.Štěpán – P.Káňa – J.Zeman
V.Syrovatka – A.Hovorič, D.Svoboda – O.Polách – D.Pícha
J.Novotný, M.Ondryáš – B.Rašovský – J.Ondryáš, E.Milata

Ani teď si covid nedal pokoj a sebral nám těsně před zápasem Fildu. Opět jsme tedy nemohli prostřídávat kompletní třetí pětkou a opět jsme na to doplatili při špatném střídání hned v úvodu zápasu, kdy Marek neslyšel. Ale jestli se nám dnes něco dařilo, tak to byla hra v oslabení. Při tom počtu vyloučených jsme inkasovali pouze jednou. Od začátku jsme se dostávali do pro nás nevídané pozice, kdy jsme byli více na míčku a tvořili hru. Jak příjemná změna. Občas nás to ale svádělo k prodlužování střídání a to jsme si museli vysvětlit, že tudy cesta nevede. Na vedoucí branku soupeře dokázal odpovědět ze samostatného nájezdu Davča a rozpumpoval kotel a potom už to jelo. Krásný zápas, krásné drama a pro nás nevídaná druhá třetina, kterou jsme opanovali v poměru 3:0! A všechny tři branky padly v nerovnoměrném poměru sil na hřišti. Znovu vyrovnával Sony, který se od mantinelu v rohu prokličkoval až do gólu. Následovalo využití dvou přesilovek Davčou a Kulichem a my poznávali nepoznané a do poslední třetiny jsme šli s dvoubrankovým náskokem. Už jsem snad začínal věřit, že bychom se radosti mohli dočkat. Jenže soupeř byl proti, zatlačil nás před naši branku a třemi brankami otočil skore. A když minutu a půl před koncem jsme po vyloučení Skypyho a Mary šli do tří, nevěřil už asi nikdo. Jenže my máme Davču a Adama a bojovného ducha. Davča do Vánoc poznával, o čem je mužský florbal a po Vánocích už ho nikdo nezastavil. Chytil svou šanci pořádně za pačesy a byl odměněn. No a Adam nás svým přístupem vytahoval z bláta po celou sezonu. Jeho přerod z útočníka na obránce je dokonalý. I ve třech jsme šli tvrdě po míčku a když jsme jej získali, stáhli jsme golmana ze hry a ve čtyřech vybojovali kousek za půlkou standartku, ze které právě Adam přistrčil Davčovi a ten deset vteřin před koncem srovnal. Neuvěřitelný kousek. Taková radost. Bod, který nic neřeší ale přitom dává velkou naději že to, co děláme, není zbytečné. V prodloužení jsme ubránili zbytek oslabení ale prosadit jsme se už nedokázali. Naopak jsme opět museli dohrávat ve čtyřech ale i toto oslabení jsme urvali. Přišla tedy na řadu loterie nájezdů a ta nám bohužel nevyšla. Mladé pušky Kulich a Davča své šance neproměnili a gól matadora Mary už na vítězství nestačil. Padli jsme tedy až po nájezdech a chvíli byli smutní, ale jen chvíli, protože ovace a potlesk publika nám potvrdil, že to byl dobrý zápas proti dobrému soupeři.
K hodnocení se určitě ještě dostaneme ale už teď bych chtěl hráčům poděkovat za předvedené výkony a ocenit bych chtěl také ty, na kterých stála celá sezóna. Zítra to ještě ukončíme v Olomouci a potom pojedeme nanovo…