Muži po skvělém finiši jsou v PFLce stříbrní!

Poslední „ostrý“ víkend v této sezóně měli na programu muži. Z průběžného čtvrtého místa chtěli na posledním turnaji finálové skupiny zaútočit na medailové pozice.

A povedlo se. Vítěz z Frýdlantu byl jistý už před posledním turnajem ale bronz byl v dosahu a stříbro se pohybovalo v teoretické rovině uvažování. Nakonec to tedy vyšlo na to druhé místo, byť tomu dopomohlo i to, že průběžně druzí borci z Palkovic se po prvním zápase sbalili a odjeli domů… zbývající zápasy tak prohráli kontumačně. Ale nebylo to vůbec jednoduché a opět se potvrdila velká kvalita PFLky. My to máme v průběhu sezóny se skládáním týmu hodně těžké, prakticky vždy některý z našich týmů hraje i ligové zápasy a tak nás na jednom turnaji dokonce reprezentoval kompletní tým dorostenců. Dnes se ale povedlo složit velmi kvalitní tým, ve kterém dorostenci hráli důležitou roli. Celkem se ve dvaceti zápasech PFLky vystřídalo v našem dresu hned 30 hráčů!!! Úctyhodné číslo.
Dnešek se nesl ve znamení loučení s Marou…skvělým člověkem, skvělým hráčem, výborným kapitánem, perspektivním trenérem, skvělým politologem a v neposlední řadě skvělým matematikem. Profesní život volá a kariéra v zahraničí je blízko. Přejeme Markovi a Tereze hodně štěstí do života a jak jsme pravil, kdykoli půjde Marek kolem, má náš dres připravený…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Stalkers Dobrá    5 : 4   (3:1,2:3)

  • G+A: V.Šimík, P.Káňa (V.Šimík), V.Šimík (P.Káňa), M.Štěpán (P.Káňa), D.Svoboda (O.Polách)

S: M.Kalina
P.Káňa – V.Šimík – M.Štěpán
F.Nádvorník – O.Polách – D.Svoboda
M.Genzer – P.Klepáč – J.Zeman

Celkově třetí tým soutěže nás minule vyškolil v produktivitě. Má skvělého golmana z Frýdku a oplývá velkou bojovností. I dnešní zápas byl extrémně náročný. Vstup do utkání byl v našem podání impozantní a první trojka řádila na hřišti jako bratrstvo kočičí pracky. Jenže to ke klidnému zápasu nestačilo. Soupeř snížil a po našich chybách dokonce otočil zápas ve svůj prospěch! Naštěstí jsme ale dnes měli dost sil a vůle se o dobrý výsledek poprat a velkou radost z vyrovnávacího gólu si užil Mara. No a dvě minuty před koncem se prosadila trojice, která spolu odehrála prakticky celou sezónu a po Ondrově přihrávce se prosadil Davča. Rozhodl tak o prvním důležitém vítězství.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Kozlovice    7 : 2   (5:1,2:1)

  • G+A: M.Genzer (P.Klepáč), P.Káňa (M.Štěpán), F.Nádvorník (D.Svoboda), D.Svoboda (O.Polách), J.Zeman (P.Klepáč), M.Genzer (P.Klepáč), M.Štěpán (J.Zeman)

S: M.Kalina
P.Káňa – V.Šimík – M.Štěpán
F.Nádvorník – O.Polách – D.Svoboda
M.Genzer – P.Klepáč – J.Zeman

Další, ne úplně snadný zápas proti tradičnímu soupeři. Byť výsledek vypadá jasně, soupeř se nedal jen tak. Velkou roli v tomto zápase sehráli naši dorostenci. Od skvělého Mikiho v brance přes velké přísliby v poli v podobě Genzyho a Kukyho. To celé dohromady nám zajistilo pozici na stupních vítězů a další zápas měl rozhodnout, zda bude bronzová či stříbrná…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Motyčky Frýdlant   20 : 2   (11:1,9:1)

  • G+A: V.Šimík (P.Káňa), D.Svoboda (O.Polách), O.Polách (D.Svoboda), M.Genzer (J.Zeman), P.Klepáč (J.Zeman), V.Šimík (O.Polách), P.Klepáč (J.Zeman), P.Káňa (M.Štěpán), M.Štěpán (V.Šimík), J.Zeman (M.Genzar), M.Genzer (J.Zeman), D.Svoboda (O.Polách), D.Svoboda (F.Nádvorník), D.Svoboda (O.Polách), P.Klepáč (J.Zeman), J.Zeman (M.Gezer), P.Káňa (M.Štěpán), V.Šimík (P.Káňa), D.Svoboda (F.Nádvorník), F.Nádvorník (O.Polách)

S: M.Strnadel
P.Káňa – V.Šimík – M.Štěpán
F.Nádvorník – O.Polách – D.Svoboda
M.Genzer – P.Klepáč – J.Zeman

Opravdu výjimečný zápas. Snad jediný v letošní PFLce s takovýmto průběhem pro nás. Je ale třeba vzdát hold soupeři, který bojoval za jakéhokoli stavu, neházel do toho vidle a svůj druhý gól v samotném závěru si náležitě užil. My ale byli v laufu a trefovali se tak, jak bychom to potřebovali vždy. O branky se rovnocenným dílem podělily všechny tři trojice a stříbro bylo doma!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Frýdlant 1     4 : 3   (2:1,2:2)

  • G+A: F.Nádvorník (O.Polách), O.Šimík (P.Káňa), D.Svoboda, V.Šimík (P.Káňa)

S: M.Strnadel
P.Káňa – V.Šimík – O.Šimík
F.Nádvorník – O.Polách – D.Svoboda
M.Genzer – P.Klepáč – J.Zeman

V tomhle zápase už o nic nešlo. Pořadí bylo již jasné. Jenže proti sobě nastoupili dva tradiční soupeři, kteří se spolu v PFLce utkávají již třináct let. A vždy jsou to souboje o příčky nejvyšší a vždy jsou to souboje velmi hektické a dramatické. Nejinak tomu bylo i dnes. My již bez Marka, který se převtělil do role trenéra a na jeho místo jsme z riflí vysvlékli a do Kukyho kraťasů a Ondrova dresu oblékli doposud přihlížejícího nejmladšího z rodu Šimíků, Ondru. Skvělé finále celé soutěže. Dlouho vydržel stav 0:0, i díky skvělým golmanům. Jako první se prosadila na naší straně dvojice, která se zase tak často nezapisuje do střeleckých listin. Ale celosezónní spolupráce nesla ovoce a Filda nás poslal do vedení. Stačil ale jeden prohraný souboj za naší brankou a bylo srovnáno. Jenže Ondra Šimík ve vypůjčených botách, dresu i s vypůjčenou florbalkou ještě do přestávky opět otočil skore pro nás. Ve druhém poločase se odehrálo obrovské drama. V rychlém a tvrdém zápase soupeř nejdříve srovnal ale prakticky vzápětí sebral míček soupeři Davča a svou šanci nepromarnil. Čtvrtou branku přidal Vojta a začalo se jiskřit. Zvlášť, když soupeř opět snížil. Je třeba uznat, že na rozdíl od některých minulých vzájemných zápasů jsme tentokrát nedokázali udržet chladnou hlavu hlavně my. A to zejména naši nejmladší, kteří to v soubojích s opravdovými muži mají hodně těžké. Dvakrát jsme neudrželi nervy na uzdě a soupeře u mantinelu zbytečně dohráli, což pochopitelně vyvolalo velkou nevoli. Snad to ale našim mladým klukům pomůže do budoucna, oplácení není dobré, je vidět mnohem víc a týmu to fakt nepomůže. Tihle kluci si ale myslím dají říct. Na druhou stranu to ale bylo velké finále se vším všudy… i když už o nic nešlo.
Musím ale říct, že dnešní tým fungoval moc pěkně, od rozcvičky…

Všem, kteří se na zisku krásné stříbrné pozice podíleli, patří velký dík…

Čompa, Strny, Kutis, Miki, George, Adam, Pítrs, Vojta Š, Kuba, Ondra, Davča, Kuky, Dušan, Vašek H, Pepé, Šíma, Genzy, Filda, Aleš, Krtek, Ondra Š, Vašek S, Matty, Kulich, Miloš, Sona, Ufy, Beny aaa Mara.