Skvělý finiš Béčka v Paskově za šest bodů!

Poslední ligový turnaj mělo dnes na programu mužské Béčko. V Paskově nás čekaly dva zápasy, ve kterých jsme se chtěli pokusit potvrdit zlepšené výkony a zajistit si pozici na klidnějším místě tabulky.

Neboť dle propozic sestupuje ze soutěže sice jen poslední tým ale prakticky se až do přihlašování nových soutěží nikdy neví, kolik z té padající pyramidy sestoupí nad námi i pod námi. A naším cílem bylo sedmou ligu udržet.
Sestava se sice opět nerodila lehce, naštěstí ale z 12 nominovaných hráčů odpadli „jen“ dva, což slibovalo možnost dvou pětek. Zajistit dopravu taky žádný med a tak jsem si vzal raději koloběžku, tak že budu mít dopravu jistější. V této souvislosti putuje velké a neskonalé díky Zumbovi za jeho neuvěřitelnou ochotu.

Je třeba si říct, že dnes to bylo dobré. Herně možná až tak úplně ne, tam ty rezervy a možnosti zlepšení jsou pořád velké ale co se týká přístupu k zápasům i přípravě na ně to bylo v pořádku. Možná pomohlo nastavení mantinelů hned v úvodu.
Nebyly to dnes vůbec jednoduché zápasy. O to víc je cennější, že jsme oba zvládli vyhrát a zajistit si tak nakonec velmi pěkné osmé místo v tabulce. Vždyť dlouho jsme se pohybovali na samotném chvostu tabulky s jedním bodem. Ale závěr sezóny přinesl změny v sestavě i zlepšené výkon. Těch bodů mohlo být nakonec i víc, kdybychom občas nebojovali s poloprázdnou soupiskou.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBK Štajgřy Ostrava     7 : 3   (1:1,3:2,3:0)

  • G+A: 10´ M.Adamec, 13´ B.Rašovský (D.Svoboda), 14´ M.Adamec (V.Syrovatka), 15´ B.Rašovský (D.Svoboda), 27´ D.Svoboda (B.Rašovský), 34´ A.Hovorič (D.Svoboda), 36´ R.Lacina (M.Adamec)

S: M.Rusev
A.Hovorič – P.Koutný, D.Svoboda – B.Rašovský – O.Polách
A.Nádvorník – J.Novotný, V.Syrovatka – R.Lacina – M.Adamec

Do zápasu jsme tedy vyslali dvě pětky, které praktikovaly dva různé styly. V té první jsme zkoušeli variantu s Ondrou před brankou. Nebylo to vůbec špatné. Svým pohybem a nabízením se vytvořil spoustu prostoru a možností pro své spoluhráče. Jen škoda, že obránci nebyli úplně schopni jeho pozic využívat. Spoluhráči z útoku však ano a tak se dostávali do mnoha šancí. V podstatě se dá říct, že dvojice Davča – Ondra byla v letošní sezóně tou nejstabilnější. A byť jsou jako voda a oheň, tak jejich spolupráce fungovala. Ať už ve většině zápasů divize, tak vždy, když se sešli na Béčku či na PFLce. A Beny to je bojovník, který i když z něj krev stříká na všechny strany, tak neustoupí. Dnes ale výborně fungovala i druhá pětka, která měla vzhledem k fyzické kondici naordinovaný jiný program 🙂 . I Kecka tentokrát zapadl do systému a těžil z toho on i celý tým. V úvodu jsme si ještě nedokázali poradit se systémem hry soupeře, který využíval jednoho z bratrů Moravců před naší brankou a mysleli jsme si, že když o něm víme, že to stačí. Nestačí. Přesně tak jsme inkasovali první branku. Naštěstí ještě do přestávky se dalekonosnou bombou zasloužil o vyrovnání Kecka. Vstup do druhé třetiny byl parádní a Beny dvěma brankami a Kecka svou druhou trefou nás poslali do tříbrankového vedení. Jenže jako bychom získali pocit, že je hotovo, nechali jsme soupeři iniciativu, i svými chybami jsme se dostali pod tlak a soupeř v závěru třetiny snížil na rozdíl jediné branky! Davča se dnes sice nemohl srovnat s povrchem ale už je natolik zkušený, že se převtělil do role asistenta a míčky rozdával svým spoluhráčům opravdu jedna radost. Přece jen se ale alespoň jednou trefil a byla to důležitá branka na 4:2. Důležité bylo, že jsme opět převzali iniciativu, tvořili hru a závěr patřil nám. Nejprve Alan korunoval parádní souhru Ondra – Davča střelou do prázdné a v samotném závěru našel místo v brance Laci. Zápas, který dost bolel, vždyť fyziognomií mohl soupeři konkurovat talk leda Kuba se Syrdou jsme tedy zvládli a proměnili ve tři důležité body…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Spartak Bílovec B     5 : 2   (1:0,2:1,2:1)

  • G+A: 12´ B.Rašovský (A.Hovorič), 15´ M.Adamec (B.Rašovský), 24´ R.Lacina (D.Svoboda), 35´ B.Rašovský (M.Adamec), 36´ B.Rašovský (D.Svoboda)

S: M.Rusev
A.Hovorič – P.Koutný, D.Svoboda – B.Rašovský – O.Polách
A.Nádvorník – J.Novotný, V.Syrovatka – R.Lacina – M.Adamec

Ve druhém zápase jsme očekávali úplně jiný florbal a to se potvrdilo. Soupeř hrál výborně týmově, kombinačně, s vysokým napadáním. I fyzicky na tom byl o poznání lépe. I proto jsme vrátili Ondru zpět na centra a Benyho na křídlo a opět to byl dobrý tah. Ten zápas odmakali všichni, o tom žádná, přesto hlavní hvězdou byl Beny. Ten kluk je neutahatelný. Když si vzpomenu, jak jsme šli před léty na Bečvy a on cestou brblal, proč nejedeme autobusem, že kdyby chtěl vidět přírodu, tak se koukne na internetu a dnes? Byl to on kdo pár sekund před koncem první třetiny propálil vše a poslal nás do vedení. Byl to on, kdo nahrál Keckovi na druhou branku. Soupeř sice dokázal snížit ale závěry třetin nám dnes šly parádně a těsně před sirénou našel Laci skulinku mezi nohou golmana a tyčkou. Úvod poslední třetiny však přinesl velkou komplikaci. Jeden ze soupeřů sestřelil Syrdu, což viděli všichni, i nezávislí zapisovatelé u stolku, jen rozhodčí ne. Nejenže jsme po takto ztraceném míčku inkasovali ale také jsme přišli o Syrdu, pro kterého zápas pro zranění kotníku skončil.Nastal čas pro bojovnost atu dnešní tým měl. A když se zranil ještě Peťan, zbylo nás na závěr dramatického zápasu osm a k tomu dnes několika výbornými zákroky tým podrživší Čompa. Beny utřel krev z pusy po další srážce a šlo se do finále. Pár minut před koncem už někteří mleli z posledního a tak jsme zakázali střídat Davčovi 🙂 . Krásný a dramatický zápas s dobrými výkony z obou stran tak nakonec rozhodl bojovník dne, Beny. Na poslední dvě minuty si schoval dvě důležité trefy a po zápase tak mohl radostně smskovat zprávu (komu, to se mi nepodařilo zjistit 🙂 ) o třech brankách i třech získaných bodech.

Pěkné zakončení nelehké sezóny!!!
Návrat domů byl pro mě takový malý survivor 🙂 . Krásnou cyklostezku z Paskova jsem sice našel hned, ale v Místku mě vyplivla do situace, kdy kolem mě prosvištěly tři policejní vozy s majáky, ze kterých vyběhli ozbrojení policisté s beranidlem, následovaly dva hasičské vozy krosující po trávníku. Nejsem čumil a nezavazel jsem a raději jsem hledal cestu na Frýdlant… skončil jsme někde v hlubokém lese, kde jsem směr určoval jen pomocí lišejníku a ještě přitom sledoval online zápis z druhého zápasu našich dorostenců. Naštěstí jsme se v Bašce zase našel a zbytek už byl za odměnu. Až na ten vítr… a na další dva blikající hasičské vozy, zřejmě chata na Morávce…