Spanilá jízda dorostenců napsala 19 a 20 kapitolu!

Pro další dvě výhry si do Orlové zajeli dorostenci. Za soupeře měli druhý a třetí tým tabulky. Ani to je na jejich cestě nezastavilo a soutěží tak zatím procházejí bez ztráty jediného bodu…

Komplikací bylo zranění Krtka a onemocnění Vaška. Při úzkém kádru nám tak zbyly dvě pětice. Ty ale pokračovaly v nastoupeném trendu a po dobré hře berou dalších šest bodů. Pěkné gesto přišlo po druhém zápase, když se kluci společně vyfotili se svými soupeři z Porubských Tigers. To hned ten sport dostává jiný rozměr, když dva největší konkurenti dokážou najít společnou řeč a navzájem se podpořit. Tímto našim soupeřům ještě jednou děkujeme za jejich podporu v průběhu soutěže!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians   11 : 1   (3:0,6:0,2:1)

  • 1´ A.Zlý (P.Klepáč), 5´ Š.Motyka (P.Klepáč), 9´ O.Pícha (P.Klepáč), 16´ A.Zlý (P.Klepáč), 16´ M.Křenek (V.Hlista), 16´ P.Klepáč, 17´ V.Hlista (M.Genzer), 20´ P.Klepáč (P.Pícha), 21´ A.Zlý (O.Pícha), 28´ M.Křenek (F.Vančo), 36´ P.Klepáč (A.Zlý)

S: M.Kalina
M.Genzer – F.Vančo. M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, O.Pícha – P.Klepáč – A.Zlý

Souběžně s prvním zápase Béčka odstartoval i úvodní zápas dorostenců. Díky Davidovi jsem měl stálé info, jak zápas probíhá. I o střelcích branek. Na asistence jsem se ani neptal, to bylo po pár minutách zbytečné. Jo, to se točí filmy, když máte tak dobrého „režižéra“. Hned po pár vteřinách jsme dostali přesilovku a trefil se Jezevec. Na chvíli jsme si začali myslet, že teď už bude stačit, když budeme hrát každý sám. Naštěstí si Dušan s Alešem hráče srovnali a začal ofenzivní kombinační koncert pod vedením kapelníka Kukyho. Ve druhé třetině se nám podařilo během 40 vteřin vstřelit hned tři branky! Jezevec s Kukym zkompletovali hattricky a tak mínusem bylo jen to, že díky Mattyho nedisciplinovanosti přišel v závěru Miki o čisté konto. Věřím, že Matty pochopil, v čem tyto situace může řešit lépe a pomůže to jemu i nám do budoucna. Nic to ale neměnilo na devatenáctém korálku na šňůře vítězství…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba     5 : 1   (3:0,0:0,2:1)

  • 1´ O.Šimík (M.Křenek), 1´ P.Klepáč (A.Zlý), 6´ M.Křenek (M.Genzer), 32´ M.Křenek (V.Hlista), 34´ M.Křenek (V.Hlista)

S: M.Strnadel
M.Genzer – F.Vančo. M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
P.Pícha – Š.Motyka, O.Pícha – P.Klepáč – A.Zlý

Čtyřicátá devátá vteřina zápasu a na ukazateli skore svítí stav 2:0 pro nás. Opravdu excelentní úvod. Ondra s Kukym opravdu bleskově poslali míček za záda soupeřova golmana. O to lépe se potom hrálo, když soupeř, který nás v sezóně nejvíce potrápil, vystrčil růžky a hra se začala vyrovnávat. Další pojistku přidal výborně hrající Matty. Na dlouhou dobu se hra vyrovnala a v polovině třetiny soupeř dokonce dokázal snížit. Dvěma brankami však zkompletoval hattrick Matty a výborně fungující a jak to nazval Aleš, bezúdržbový tým, si dvacáté vítězství v řadě vzít nenechal. Cenné je, že i když už je o výsledku soutěže dávno rozhodnuto, kluci bojují jako by šlo o postup do superfinále. Zaslouží si naše absolutorium. Včetně dnes absentujících Krtka s Vaškem.
No a po zápase došlo ne pěkné gesto obou soupeřů při společné fotce…

PS: pohled na tabulku se fakt neomrzí…