Žákům se další turnaj PFLky moc nepovedl

A na mysli nemám výsledky, ale předvedenou hru. Nebo spíš nepředvedenou…

Myslím, že po vší té chvále, která se na naše žáky snáší, nebude na škodu podívat se na naši hru trochu kritičtěji. I když se to dnes moc nenosí a zakazuje se dětem říkat, že prohráli. Já si ale myslím, že nezdary ke sportu a také k životu patří a je třeba se s nimi poprat. Zvlášť, když jde o takové malichernosti, jako je proběhnutí se po hřišti…

Pojďme tedy postupně…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Polanka n.O.    2 : 5    (0:2,2:3)

  • G+A: J.Mikeska (I.Vojtěch), J.Mikeska

D.Kubala
J.Genzer – J.Klement, D.Ťulák – M.Potůček
Š.Blabla – J.Kasl, M.Fojtík – T.Neuwirth
I.Vojtěch – D.Babczynski, J.Mikeska – E.Merenda

Neuvěřitelně špatný výkon. Tam nebylo vůbec nic. Od brankáře po poslední křídlo. Golman nechával bez povšimnutí vše co šlo kolem něj, obránci házeli míček někam do prostoru a útočníci s vystrčeným pozadím na soupeřova golmana, stojíce u hráčů soupeře, čekali co se bude dít. Pohyboval se pouze hráč s míčkem a to ještě jen občas, ostatní stáli… jedna přihrávka na střed přímo na hokejky soupeřů za druhou…dvě střely na branku soupeře za zápas…ani vystřídat jsme neuměli a soupeř taková pochybení trestal…jediným světlým zjevem byl Janek, který si docela slušně nacházel volnou pozici na hřišti a taky byl jediný, kdo ohrozil branku soupeře. A to nás bylo na střídačce tolik, že jsme se tam ani nevlezli.
Za zmínku stojí tak jen fair play gesto trenéra soupeře, který odvolal gól, který vstřelil hráč Polanky stojíce v brankovišti.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Frýdlant n.O. B   2 : 1    (1:1,1:0)

  • G+A: D.Babczynski, M.Tkáč

D.Kubala
J.Genzer – J.Klement, D.Ťulák – M.Potůček
Š.Blabla – J.Kasl, M.Fojtík – T.Neuwirth
I.Vojtěch – D.Babczynski, J.Mikeska – E.Merenda

Přestávku mezi zápasy jsme využili k popovídání si. Docela to pomohlo. Alespoň v některých aspektech hry. Především golmana. Hokejka si nechal poradit a byl skutečně nejen velkou oporou při šancích soupeře ale zároveň dalším hráčem, když sbíral všechny možné míčky v dosahu. Zlepšil se pohyb. Zejména rychlá křídla si dala říci. Nejaktivnější byl určitě Eda, ovšem na něm je znát malá zápasová praxe, když v letošní sezóně toho odehrál pramálo. I malý velký Tobi ukázal potenciál. Majk jako jediný pochopil, co je to dostat přihrávku do pohybu. Nicméně fakt, že jsme se vůbec nedokázali prosadit do šancí je smutný. Kolikrát, tak 3x jsme ohrozili branku soupeře? A vyhráli jsme jen proto, že soupeřův golman pustil dva nahozené míčky prakticky přes celé hřiště. Nicméně ten zápas měl náboj, bylo to drama, bylo to ubojované a odbojované a šťastné vítězství.

 

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Frýdlant n.O. A   0 : 4    (0:1,0:3)

  • G+A:

D.Kubala
J.Genzer – J.Klement, D.Ťulák – M.Potůček
Š.Blabla – J.Kasl, M.Fojtík – T.Neuwirth
I.Vojtěch – D.Babczynski, J.Mikeska – E.Merenda

Tak nějak jsme se rychle vrátili ke hře z prvního zápasu. Všichni. Škoda, ani soupeř neměl úplně svůj den a mohli jsme jej víc potrápit. Nepovedlo se a nula na kontě vstřelených branek jen podtrhuje naši dnešní nemohoucnost. a taky to, že náš výkon roste a padá s přítomností Huga. Dnes chyběl a bylo to sakra poznat.
No, máme na čem pracovat, jak hráči tak my, trenéři. Ale já věřím, že perspektiva tam je a že všichni vnímáme rozdíl mezi zájmovým kroužkem a sportovním oddílem…