Dorostenci zakončili letošní PFLku titulem

A ani dnes nenašli přemožitele a celou soutěží prošli bez porážky.

Ale ani dnes nebyly ty tři zápasy zdaleka jednoduché. I dnes pro nás znamenaly velmi kvalitní přípravu a každý navíc po úplně jiné stránce. Přesně takhle to vnímám, jako tu nejlepší přípravu a proto i tihle naši kluci museli přijmout, že i když je soutěž dávno rozhodnutá, nejedeme tam exhibovat ale připravovat se na věci příští.
Jsme moc rádi, že na závěrečný zápas za námi dorazil i Krtek a že mohl společně s námi absolvovat závěrečný ceremoniál a osobně si převzít zeleno zlaté medaile s velkou jedničkou. Když jsme se měli před turnajem rozhodnout, které tři hráče z našeho středu oceníme jako nejužitečnější, shodli jsme se my trenéři, že by nebylo dobře vyzvednout pouze tři hráče. Tenhle titul ale také celou sezónu nám vyhrála skvělá parta všech kluků. A že jsme tedy hodně různorodý ansámbl. Ne, že by vše bylo jen zalité sluncem a my se jen poplácávali po ramenou jak jsme úžasní. Ale vždy jsme dokázali problémy zvládnout a posunout se díky nim i dál. A myslím si, že poslední dění naprosto jasně ukazuje, že na tom, jaký jsme tým a jak vystupujeme, má nemalou zásluhu vedení týmu. Takže tu medaili za celou sezónu si zaslouží i celý trenérský triumvirát…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice    10 : 2   (3:1,7:1)

  • G+A: O.Šimík (M.Genzer), Š.Motyka (P.Pícha), M.Genzer (A.Zlý), F.Vančo (V.Stráník), P.Klepáč (Š.Motyka), Š.Motyka (P.Pícha), P.Klepáč (P.Pícha), A.Zlý (O.Šimík), O.Šimík (A.Zlý), P.Pícha (P.Klepáč)

S: M.Strnadel
M.Genzer – O.Šimík – A.Zlý
V.Stráník – F.Vančo – V.Hlista
P.Pícha – Š:Motyka – P.Klepáč

Zkouška první, psychologická. Po včerejších událostech z Opavy jsme k tomuto zápasu přistupovali velmi obezřetně. Ke cti soupeře a hlavně jejich trenéra je potřeba říct, že se tento zápas odehrál bez jakýchkoli problémů, za což jsme samozřejmě velmi rádi. Nám chyběl ze včerejšího zápasu zraněný Matty, dále Mikeš a samozřejmě dlouhodobě mimo hru je Krtek. I tak se nám ale dnes podařilo velmi pěkně nakombinovat kluky k sobě a tak bylo jedno, která trojka je zrovna na hřišti.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    12 : 2   (5:2,7:0)

  • G+A: P.Pícha (P.Klepáč), P.Klepáč (M.Strnadel), F.vančo (V.Hlista), V.Hlista (V.Stráník), M. Genzer (A.Zlý), O.Šimík, P.Pícha (Š.Motyka), Š.Motyka, M.Genzer (O.Šimík), V.Hlista (M.Kalina), P.Klepáč (P.Pícha), F.Vančo (V.Stráník)

S: M.Strnadel (15´ M.Kalina)
M.Genzer – O.Šimík – A.Zlý
V.Stráník – F.Vančo – V.Hlista
P.Pícha – Š:Motyka – P.Klepáč

Zkouška druhá, zkouška pozornosti. Neboť v úvodu zápasu si kluci nevzali k srdci moje slova, že ještě nikdy se žádný soupeř neporazil sám. Vlažný začátek a první dvě naše střídání znamenaly vedení soupeře 2:0. Ale právě o tom tento tým je. Že se s ním dá pracovat a že si dá říct, kluci se začali soustředit na hru, ke slovu se dostala i pěkná veteránská a druhá půle už byla jednoznačná. Opět velmi vyrovnaný kolektivní výkon včetně obou skvělých brankářů…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Red Bull    10 : 4   (4:4,6:0)

  • G+A: Š:Motyka (P.Klepáč), F.Vančo (V.Stráník), M.Genzer (O.Šimík), M.Genzer (O.Šimík), O.Šimík (A.Zlý), M.Genzer (O.Šimík), A.Zlý, M.Genzer (O.Šimík), F.Vančo (V.Hlista), Š.Motyka (P.Pícha)

S: M.Kalina
M.Genzer – O.Šimík – A.Zlý
V.Stráník – F.Vančo – V.Hlista
P.Pícha – Š:Motyka – P.Klepáč

Zkouška třetí, zkouška kvality. Výběrový tým Red Bull když se poskládal, vnesl do PFLky hodně kvality. Nejinak tomu bylo i dnes. Ti kluci vážně umí dobře vystřelit a tak bylo základem nedat jim prostor. V úvodu se to opět ne zcela dařilo, občas jsme ještě byli hlavami v zápase s Frýdlantem. A když jsme dokonce ve vlastním oslabení při hře dva na tři díky spolupráci Genzyho s Ondrou zvýšili na 4:2, mysleli jsme si, že je hotovo. Nebylo, například stejná dvojice podcenila obsazování soupeře a brzy bylo srovnáno. Jenže druhá půle se už ale nesla zcela v naší režii a hodně kvalitní zápas jsme tedy dokázali vyhrát a nakonec i výrazným rozdílem. Takovou perličkou tohoto zápasu byly chvíle, kdy si naši hráči po některých fakt pěkných trefách plácali i se střídačkou soupeře 🙂

 

Brankáři:

Strny 9 zápasů 238 minut 21 gólů
Přema 5 zápasů 140 minut 17 gólů
Miki 2 zápasy 42 minut 4 góly

 

Hráči:

Šíma 15 zápasů 24 branek 10 asistencí 34 bodů
Genzy 15 21 11 32
Kuky 15 14 16 30
Vašek H 15 17 12 29
Pepé 15 13 14 27
Ondra 12 15 10 25
Krtek 12 15 10 25
Vašek S 15 8 9 17
Filip 12 10 4 14
Jezevec 12 3 9 12
Mikeš 9 7 4 11
Matty 3 4 2 6