Junioři tříbodoví

Možná dnes „jen“ tři body. Ale někdy je porážka víc než vítězství v takovém zápase jako dnes…

Asi je dobře, že jsem dal dnes přednost přípravce a Sokolským přeborům než 3. lize juniorů. Neboť to co bylo k vidění a slyšení v prvním zápase moc do sportu jako je florbal nepatří. Nebo možná podle některých patří. Ale jestli je někdo pyšný na to, že poslal dva lidi do nemocnice… fakt to za to stojí?

Jeden brankář, šest obránců a sedm útočníků… takový byl stav inventury před dnešním zápasem. Bez Benyho, Strnyho i Mikeše jsme byli nuceni v sestavě dost improvizovat ale vzhledem k vývoji soutěže to nebyl zase až takový problém. Problém byl v tom, že si někdo jiný chtěl něco dokazovat…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – KTG Bruises Opava    7 : 6    (0:0,4:2,3:4)

  • G+A: 13´D.Svoboda (F.Vančo), 14´ M.Genzer (J.Zeman), 21´ D.Svoboda (P.Klepáč), 22´ O.Šimík, 26´ F.Vančo (P.Pícha), 27´ P.Klepáč, 35:54 M.Genzer (V.Hlista)

S: M.Kalina
M.Genzer – F.Vančo, A.Hovorič – V.Stráník,
D.Svoboda – P.Klepáč – A.Zlý
M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
Š.Motyka – P.Pícha – J.Zeman

A víte co? Po těch dlouhých letech mám zkušenost, že o některých zápasech je lepší nepsat nic. Nezaslouží si to… Snad jen můžeme ocenit ty, co to zvládli s nadhledem…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – S.K. P.E.M.A Opava   3 : 4    (1:2,0:0,2:2)

  • G+A: 10´ M.Křenek (V.Hlista), 26´ D.Svoboda (O.Šimík), 30´ J.Zeman (D.Svoboda)

S: M.Kalina
M.Genzer – F.Vančo, A.Hovorič – V.Stráník,
D.Svoboda – P.Klepáč – A.Zlý
M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
Š.Motyka – P.Pícha – J.Zeman

Někdy je porážka smysluplnější něž vítězství za takovou cenu jako v prvním zápase. Kdože jen toto moudro pronesl? Já. A stojím si za ním. Prohráli jsme. Ale hrál se florbal. A soupeř byl lepší, dokonale využil naše slabiny a otevřené prostory. My jsme své šance nevyužili a byť jsme po velkém boji dokázali srovnat, inkasovali jsme znovu a už nestihli reagovat. Tak to ve sportu chodí. Hlavně že jsme nemuseli do nemocnice s mohli jsme si se soupeřem podívat do očí a podat si ruce.