Junioři zakončili sezónu vítězstvím

Po měsíci pauzy čekal na naše juniory poslední zápas, který už ale nemohl ovlivnit konečnou čtvrtou příčku v soutěži.

I přes tento fakt k tomu přistoupili naši tři junioři a jedenáct dorostenců zodpovědně a poslední zápas si náležitě užili. A bylo se opravdu na co dívat. Moc povedený a pěkný zápas, který potvrdil naši čtvrtou příčku v soutěži, ve které jsme za 21 zápasů zaznamenali 11 vítězství, 1 remízu a 9 porážek při skóre 93 : 57. Myslím, že se náš velmi mladý tým nemá za co stydět a kluci si za své výkony zaslouží naše uznání!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Eagles Orlová    3 : 2   (0:0,0:1,3:1)

  • G+A: 25´ D.Svoboda (M.Genzer), 32´ B.Rašovský (P.Pícha), 35´ V.Hlista (O.Šimík)

S: M.Strnadel
M.Genzer – F.Vančo, P.Pícha – V.Stráník
D.Svoboda – B.Rašovský – J.Zeman, M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista, Š.Motyka – P.Klepáč – A.Zlý

Nebylo jednoduché se motivovat na jeden zápas, ve kterém už ani o nic nešlo. My si ale našli motivaci v tom, že si chceme poslední zápas užít a že chceme předvést dobrý výkon. A to se v maximální míře povedlo. Fakt se na naši hru dalo moc hezky dívat. Od počátku jsme měli tlak a převahu a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Skvělý golman soupeře a naše střelecká nemohoucnost ale stále utkání dramatizovala. Je to až k nevíře, co dokážeme neproměnit. Takový ostrostřelec Davča, který ještě včera na tréninku piloval střelbu s Adamem, Ondrou a Ufym celou hodinu a půl, jen nevěřícně kroutil hlavou, co všechno je možné. To byla jediná vada na kráse, jinak je znát, že tahle skupina opravdu nemá s tréninky problémy a Adamovy požadavky dostává do krve.
Když jsme nedali gól my, prosadil se soupeř, který v závěru třetiny využil naši chybu při zpracování míčku a šel do vedení. Kluci se ale nenechali rozhodit a do poslední třetiny vstoupili velkým tlakem ze kterého se jim podařilo srovnat. A byl to právě Davča, který si mohl oddechnout a střelou ze středu po Genzyho akci zaznamenal svůj dvoustý ligový bod. Podařilo se mu to jako sedmému borci v našem dresu a potřeboval na to 131 zápasů. Soupeř samozřejmě zlobil a snažil se opět strhnout vedení na svou stranu. Výborná obrana a skvělý Strny jim to ale nedovolili a poctivou a trpělivou hrou jsme šli štěstí naproti. Někdy musí hráči zkousnout to, že trenéři s nimi mají jiné plány. I dnes jsme udělali nějaké změny s jasným cílem. Jednou z těchto změn bylo přiřazení defenzivního Vaška k Pepému do obranné dvojice tak, aby Pepé mohl více využívat své výběhy z obrany. Povedlo se to například před druhou brankou, kde Pepé krásně našel před brankou Benyho, který přeloboval výborného golmana soupeře. Další věc, ve které jsme udělali od počátku sezóny obrovský pokrok, byla situace před naší třetí brankou. Matty v tlaku soupeře na naši branku vybojoval míček a zvolil přesně to řešení, které po něm chceme. Rychlý pas na nabíhajícího Ondru, který geniální přihrávkou našel Vaška, který zakončoval do prázdné. Nádhera. Závěr jsme si ještě ale zkomplikovali, když se za sekání nechal vyloučit Filip a soupeř odvolal golmana a šel do šesti. Další naši chybu, když se kluci nechali zblbnout vidinou prázdné branky a po získání míčku se místo jednoho na soupeřovu branku rozběhli všichni čtyři. Samozřejmě přišla ztráta a druhý gól v naší síti. Přišel už ale pro nás naštěstí pozdě a závěr už jsme zvládli a rozloučili se tak se sezónou moc pěkným výkonem…

Do všech jedenadvaceti zápasů juniorů nastoupili dorostenci Kuky, Vašek H, Genzy a Jezevec. Nejproduktivnějším hráčem se stal Davča s 29 body. Nejlepším střelcem opět Davča za 22 branek. Nejvíc asistencí si připsal Kulich, 11. Zlým mužem za 14 trestných minut byl Kuky.

Brankáři

Zápasy Minuty Obdržené branky
Marek Strnadel 11 392 20
Mikuláš Kalina 11 364 38

 

Hráči:

Zápasy Góly Asistence Body Tresty
David Svoboda 19 22 7 29 2
Ondřej Šimík 15 10 7 17 2
Patrik Klepáč 21 9 8 17 14
Vojtěch Šimík 8 13 2 15 12
Jakub Zeman 9 4 11 15 0
Matty Křenek 15 10 3 13 0
Václav Hlista 21 6 6 12 5
Matěj Genzer 21 6 5 11 2
Beny Rašovský 15 5 2 7 4
Filip Vančo 17 2 4 6 8
Václav Stráník 15 0 5 5 2
Patrik Pícha 17 0 5 5 0
Adam Zlý 21 2 2 4 2
Alan Hovorič 14 2 1 3 4
Šimon Motyka 19 1 1 2 2
Vojtěch Syrovatka 4 0 2 2 2
Jonáš Jančálek 10 0 1 1 4