Ženy v akci

Superfinálový den si naše ženy vyšperkovaly domácím přátelským turnajem na kterém dostaly příležitost vedle několika „zkušených“ hráček i naše mláďata 🙂 .

Kromě tradičních, domácích soupeřek Koček jsme se dnes poprvé utkali v ženské kategorii s děvčaty z Radvanic, které k nám přijely na zkušenou.

Kočky jako tradičně v „nabušené“ sestavě 🙂 si dnes se soupeři pohrávaly jako kočky s myšima (tý jo, jak se to správně skloňuje? myšima, myšmama, myšimama , myšmi… 🙂 🙂 🙂  ) Radvanice dnes hlavně sbíraly zkušenosti no a my jsme se zmítali někde mezi 🙂 . Důležité ale bylo, že jsme si v přátelské a pohodové atmosféře zasportovali a naše školačky nasbíraly první zkušenosti…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát   2 : 8   (2:4,0:4)

  • G+A: M.Strnadlová, L.Zemanová

S: S:Klementová
M.Strnadlová – Z.Opavská, Z.Křenková – K.Nováková
L.Zemanová – T.Ulčáková, L.Kneblová – N.Palová
J.Ťuláková, N.Bačová, H.Montana Drozdová

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice      9 : 1    (3:1,6:0)

  • G+A: K.Nováková, M.Strnadlová, Z.Křenková (M.Strnadlová), L.Kneblová, Z.Křenková (K.Nováková), L.Kneblová, Z.Opavská (K.Nováková), N.Palová (L.Kneblová), Z.Křenková

S: S:Klementová
M.Strnadlová – Z.Opavská, Z.Křenková – K.Nováková
L.Zemanová – T.Ulčáková, L.Kneblová – N.Palová
J.Ťuláková, N.Bačová, H.Montana Drozdová 

 

A když už je ta možnost, koukněme se taky na pár ženských cifer…

Celkem se už v našem dresu objevilo či mihlo 59 děvčat!!! Skoro až neuvěřitelné číslo. Škoda, že u většiny z nich šlo jen o epizodní roli.
Nicméně i pár velmi zajímavých jmen se v našem dresu objevilo… Zuzana Halfarová, Leontýna Gracová, Tereza Hanzlíková, Annie Tran, Vendula Káčová, Klára Kociánová, Lucka Hrubá…

Ale samozřejmě v první řadě nesmíme zapomenout na naše vlastní legendy.
Tou největší je Šárka Vávrová, která odchytala 188 zápasů a v 71 dalších nastoupila jako hráčka v poli. Se 121 body za 74 branek a 47 asistencí samozřejmě vede i produktivitu děvčat.
Na druhém místě je se 239 odehranými zápasy Karolina Šablaturová, která v nich přidala 34 branek a 76 asistencí. Velká škoda, že po svém odchodu od nás, do světa velkého ženského florbalu, si už nenašla cestu mezi nás a nepřijde si s námi někdy pinknout. Co není ale může třeba někdy být…
Téměř stovku zápasů odehrála na třetí pozici se nacházející Tina Šelepová, která v 90 zápasech přispěla 31 brankami a 8 asistencemi.
Na pozici brankářské legendy nahradila Šárku Silvie Klementová, která již nastřádala 76 odchytaných zápasů!

A jak si vedou naše hráčky letos?
Nejaktivnější hráčkou je Tereza Ulčáková, která díky startům v přípravce a v ženách už nastřádala letos 19 startů.
Za ní s plným počtem startů za ženy následují Silvie Klementová a Kristýna Nováková se 12 zápasy.

Nejproduktivnější plejerkou letos je Zuzana Opavská, která v osmi zápasech nasbírala 13 bodů za 11 branek a 2 asistence. O druhé místo se perou naše mladé ofenzivní hvězdy, Zita Křenková se Zuzkou Halfarovou 🙂 . Zita v devíti zápasech nasbírala 10 bodů za 8+2 a Halfi ve čtyřech zápasech 6+4.