„Zlatí“ dorostenci jsou zlatí!!!

Moravskoslezská liga dorostenců nabídla našim hráčům jedenadvacet zápasů. Ani v jednom z těchto zápasů naši borci nezaváhali a proměnili je ve 21 vítězství! Nemohlo to tedy skončit jinak, než vítězstvím v celé soutěži a právem postupu do druhé ligy!!!

Byla to neskutečná jízda tohoto skvělého kolektivu. Přitom předsezónní turnaje nic takového nenaznačovaly. Spíše naopak. I na první, domácí, turnaj jsme se jen horko těžko dávali dohromady. I tak se nám povedlo oba zápasy vyhrát a potom už se to rozjelo. Přišel Ondra, vrátil se Mikeš a to při skvělé disciplíně všech borců znamenalo jistotu dvou pětek. A nejen to. V brance jsme měli „neprůstřelnou“ dvojici Strny – Miki. To byl základ. Ale hlavní a nejdůležitější zbraní našeho týmu byla chuť, ochota a vůle všech kluků trénovat a zlepšovat se. Pro nás, pro trenéry to byla óda na radost, pracovat s tímto týmem. Když mluvím o trenérech, nemyslím jen své kolegy Dušana a Aleše, ale také Adama. Klukům totiž pomohlo také to, že jeden trénink týdně absolvovali společně s muži. Nebylo to pro ně hlavně zpočátku lehké, ale vytrvali a kvalitní přípravu zúročili. Samozřejmě, nijak zvlášť tento úspěch nepřeceňujeme, víme, že šlo o „3.ligu“ to však neznamená, že bychom na tento úspěch nemohli být hrdí. Je to týmový úspěch výborného kolektivu a já věřím, že si to kluci budou pamatovat…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Eagles Orlová     9 : 0    (4:0,4:0,1:0)

  • G+A: 4´ V.Hlista (M.Křenek), 10´ M.Křenek, 10´ V.Hlista (M.Genzer), 12´ V.Hlista (O.Šimík), 20´ O.Šimík (M.Genzer), 22´ O.Šimík (M.Genzer), 24´ Š.Motyka, 24´ V.Hlista, 28´ M.Křenek (V.Hlista)

S: M.Strnadel
M.Genzer – F.Vančo, M.Křenek – O.Šimík – V.Hlista
P.Pícha – V.Stráník, Š.Motyka – P.Klepáč – A:Zlý

Byli jsme hodně zvědaví, jak si s tímto zápasem kluci poradí. Byla před nimi výzva projít soutěží bez porážky. Navíc přišel tento zápas po měsíční pauze. K tomu všichni absolvovali ranní juniorský zápas v Orlové. Do tohoto zápasu se naše sestava změnila jen tak, že Beny s Kulichem už byli na cestě domů a Davča fandil za mantinelem, jinak zůstal tým stejný. A začátek zápasu se nám úplně nepodařil. Jako bychom byli ještě někde na cestě mezi Orlovou a Paskovem. Úvod jsme ale přežili a zbytek zápasu už patřil nám. A začal to svou dorážkou ze svého místa před brankou Vašek. A na to jsem docela pyšný. Protože když k nám Vašek přišel, bylo těžké najít pro něj místo na hřišti. Já ho našel, Vašek mě poslechl a celou letošní sezónu z toho těžil.. Závěr třetiny byl excelentní a rozhodl, že si pro to vítězství dojdeme. Nejprve se prosadil Matty, který v sezóně prošel obrovskou proměnou a je z něho skvělý týmový hráč no a potom díky nabídkám svých spoluhráčů dokonal hattrick Vašek. A z tábora našich skvělých fans kamarádů z Tigers (kterým gratulujeme ke stříbru) přilétla na hřiště i čepice 🙂 . Čtvrtý gól padl z přesilovky a musím se o něm rozepsat. Řešili jsme, kdo půjde v první lajně na praváka, když tam žádného nemáme. Vyřešil to Ondra řka, že tam půjde a že to bude jenom rozehrávat. Šel tam, rozehrál křížem milimetrově přesně na Vaška a bylo 🙂 . Nejen ale střelci jsou hrdiny tohoto týmu. Zdokumentovat to můžeme třeba na dalším Vaškovi, tentokrát obránci. Své osobní ambice je ochoten obětovat ve prospěch týmu a při útočném pojetí se ujme role posledního, který sice z tribun není vidět ale bez jehož poctivých zákroků by soupeř chodil do přečíslení… A tak bychom mohli mluvit o každém. Druhá třetina okopírovala zcela tu první, po krátké mezihře přišla střelecká exploze. Dvakrát se trefil Ondra a my můžeme jen věřit v to, že jeho 51 ligových bodů ve 31 zápasech nebudou úplně posledními. Jsme hrdí na to, že jsme takového hráče u nás měli. Prosadil se i ze svého nového místa Šíma a svou čtvrtou branku vstřelil Vašek. V poslední části vše uzavřel Matty a kluci mohli poděkovat Porubskému kotli a převzít pohár za tuto velkou jízdu… HOŠI DĚKUJEM!!!

Hned pět hráčů absolvovalo celou porci zápasů. Byli to Kuky, Vašek H, Genzy, Šíma a Filip. Nejvíc branek nastřílel soupeřům Kuky, 34. Nejvíc asistencí zaznamenal Genzy, 23. nejproduktivnějším hráčem nejen u nás ale v celé soutěži se stal Kuky za 52 bodů. strny si dnes v brance přidal třetí vychytanou nulu, Miki přidal dvě a Strny byl zároveň jednoznačně nejlepším brankářem soutěže…

Brankáři:

Zápasy minuty obdržené branky vychytané 0
Marek Strnadel 15 492 15 3
Mikuláš Kalina 6 209 6 2

 

Hráči:

Zápasy Góly Asistence Body TM
Patrik Klepáč 21 34 18 52 2
Václav Hlísta 21 31 17 48 0
Matty Křenek 16 26 12 38 12
Matěj Genzer 21 15 23 38 8
Ondřej Šimík 17 21 13 34 8
Adam Zlý 20 17 13 30 0
Petr Svoboda 17 12 18 30 0
Šimon Motyka 21 9 7 16 2
Patrik Pícha 19 3 11 14 0
Filip Vančo 21 5 6 11 6
Václav Stráník 13 3 5 8 0
Aleš Strnadel 6 1 4 5 0
Ondřej Pícha 6 2 2 4 0