Muži přebrali pohár od starosty Ostravy – Radvanic

Je dobře, že nezapomínáme na kořeny, ze kterých jsme vyrostli a tak jsme se dnes zúčastnili pěkné akce v Radvanické Sokolovně. Bez mantinelů, bez střídaček ale se stejným zápalem jako v lize…

Není žádným tajemstvím, že náš mužský tým prochází po divizní anabázi velkou rekonstrukcí. Ne všichni zkušení borci mají čas, chuť a zájem trénovat a tak na scénu musí nastoupit nová generace. Bylo to znát i na dnešním turnaji. Vždyť věcnou cenu za vítězství v turnaji si mohli mezi sebe rozdělit tak maximálně dva hráči a jeden vedoucí 🙂

Ale nyní již dejme slovo Alešovi, který pevnou rukou dohlížel na pořádek, disciplínu a samozřejmě výkon týmu…

Dnes jsme se vydali na turnaj do dalekých Radvanic. Jelikož máme dobré vazby a také jsme v minulosti ulovili z tohoto týmu dva hráče, takže to bylo skoro jako domácí turnaj. Zdejší sokolovna je podobná té naší, ale hlavní je nadšení lidí pro náš milovaný florbal. Sešly se zde 4 týmy, a to Radvanice A, Radvanice B, Stalkers Dobrá (půjčili si „našeho“ Vojtu Šimíka), Sokol Frenštát. Ve skupině si zahrál každý s každým a po-té bylo semifinále, o 3. místo a následovalo finále, a to vše na 2 x 10 min.

Sestava našeho týmu: M. Strnadel

O. Polách, D. Svoboda, D. Pícha

Genzer, P. Klepáč, P. Pícha

Š. Motyka, V. Hlísta, V. Stráník

 

Sokol Frenštát – Radvanice A   7:1

  • Góly: D. Svoboda 2, O. Polách 2, M. Genzer, Š. Motyka, V. Hlísta
  • Asistence: D. Pícha 2, P. Klepáč, O. Polách, Vašek H., Š. Motyka

Před začátkem utkání jsme byli ujištěni, že všichni chtějí hlavně hrát florbal, a také Dušan klukům promluvil do duše ať jdou opatrně do případných soubojů, ale nejlépe ať žádné nevznikají, jelikož se hrálo zcela bez mantinelů. Hra se nesla v duchu PFLky, takže sem tam se stalo, že se něco nepísklo, ale naštěstí to kluky nevykolejilo. Může se zdát, že se jednalo o jednoduchý zápas, ale skutečnost byla úplně jiná, jelikož asi tak do 6 minuty byl vyrovnaný stav 0:0. Potom jsme si začali více nahrávat a konečně se trefil Genzy po nahrávce Kukyho a už se kluci rozjeli jak namazaný stroj. V závěru, aby to Strnymu nebylo líto Radvanice sice po faulu, ale snížily na konečných 7:1

 

Sokol Frenštát – Stalkers Dobrá           4:2

  • Góly: M. Genzer 2, D. Pícha, D. Svoboda
  • Asistence: D. Svoboda, P. Klepáč

Druhé utkání byl ještě větší oříšek, jelikož proti nám nastoupili staří známí z PFL podpořeni Vojtou Šimíkem. Bylo to utkání o mnoho florbalovější, ale také náročnější. Ale i když máme mladý tým, tak se s výzvami rád potýká. Strny se ještě pořádně v brance nerozehřál a už jsme prohrávali 0:1, ale zkušenost (Davča) a mládí (Dušan) nás přesvědčilo, že jim to spolu svědčí a po přihrávce od Davči nám Dušan stav srovnal. Potom jsme šli po Genzyho ráně do vedení, ale za chvíli opět bylo srovnáno. Potom Dobrá trochu polevila, ale jak jsme později zjistili, tak se šetřili na finále. Takže i díky tomu jsme zvítězili 4:2.

 

Sokol Frenštát – Radvanice B   9:1

  • Góly: Š. Motyka 2, O. Polách 2, D. Pícha 2, M. Genzer, D. Svoboda, P. Klepáč
  • Asistence: D. Svoboda 3, Vašek S., Vašek H., P. Pícha, D. Pícha, O. Polách

V tomto zápase bylo důležité soupeře nepodcenit a potrénovat nabíhání, nahrávku a zakončení. Soupeř hrál spíše zaďoura, ale i tak občas zahrozil, ale hlavně to bylo přátelské utkání bez zbytečných faulů.

 

Sokol Frenštát – Radvanice B   11:2

  • Góly: Š. Motyka 3, P. Klepáč 2, D. Svoboda, V. Stráník, O. Polách, P. Pícha, D. Pícha, M. Genzer
  • Asistence: D. Svoboda 2, M. Genzer 2, V. Stráník, V. Hlísta, D. Pícha, Š. Motyka, P. Pícha

Semifinále se neslo v podobném duchu jako zápas ve skupině, akorát někdy kluci zvolili místo nahrávky sólování, ale tak to nechceme hrát.

 

Sokol Frenštát – Stalkers Dobrá           5:4 po SN

  • Góly: D. Svoboda 2, Š. Motyka, M. Genzer
  • Asistence: D. Pícha 2, Vašek H.

Finále, tak to bylo úplně jiné kafe. Sice jsme šli do vedení po hezké akci Dušana a zakončujícího Davči, ale Dobrá nám dala lekci z produktivity a otočila stav na 1:3. Ale nás to nepoložilo. Zrychlili jsme hru, zpřesnili přihrávky a najednou to bylo 3:3. Bohužel 2 minuty před koncem jsme zapomněli, že PFL se hraje 1 na 1, a tak bohužel Dobrá našla skulinku a zase otočila skóre. Znovu jsme zamakali a 40 sekund před koncem odvolali gólmana, ale málem se nám to nevyplatilo, jelikož Dušan kontroloval trajektorii míčku, ale zapůsobilo kouzlo Sokolovny, kdy se od futer míček odrazil doprostřed hřiště a jen díky Ondrově rychlé reakci nebylo vymalováno. Získali jsme míček a Dušan si všiml, že tam Genzy jen zbytečně postává, a tak mu přihrál a Genzy vystřelil až protrhl i síťku, ale hlavně 14 sekund před koncem bylo vyrovnáno 4:4. Do konce se již nic nestalo, a tak následovaly nájezdy.

Začala Dobrá a šaman Strny vychytal. Za nás proměnil Genzy. Po-té si Strnyho vychutnal Vojta Šimík. Za nás nám Davča trochu pocuchal nervy, kdy po jeho zakončení se míček sotva došoural do branky, a jelikož 3 nájezd Dobrá neproměnila, tak mohla propuknout radost z vítězství.

Závěrem chci poděkovat panu Hlístovi za pozvání a za skvělý turnaj. Také děkuji klukům, že si udělali čas a reprezentovali náš milovaný klub. Děkuji Dušanovi, že si udělal čas a s klidem a rozvahou kluky posouvá vstříc lepším zítřkům.

Dnešek ukázal, že kluci na sobě udělali kus práce, ale stále je na čem pracovat, a proto máme krásnou dlouhou letní přípravu.