OV cup – junioři

V rámci pokračující strategie těžkých zkoušek jsme naše dorostence doplnili třemi juniory a na OV Cup je vyslali do kategorie juniorů.

Dobrá volba. Dvě skupiny po pěti týmech. Kvalitní družstva. To dohromady zaručovalo minimálně pět těžkých zápasových prověrek. Narozdíl od kategorie žáků byl k nám program turnaje milostiv, všechno šlo ráz na ráz a na Sareze se hrálo dobře. Trojhalí stojí za starou belu (pro florbal), ještě že nás tam čekal jediný zápas.
Ještě než se podíváme na zápasy, navážu tam, kde jsem u mladších žáků skončil. Kluky jsme se v sezóně nachválili dost. Nyní bych chtěl vyzdvihnout práci našeho trenérského triumvirátu. Tento tým ryzích amatérů pracuje naprosto profesionálně a je radost s Dušanem a Alešem spolupracovat 🙂 díky borci!

Nejvíc se nám nepovedl úvod turnaje. čekal nás budoucí finalista z Blue Devils, kde například kanonýr Vodica ze Zlína pěkně proháněl naše muže v letošní divizi. Ale samozřejmě, celý tým byl velice kvalitně poskládaný. Hned v tomto zápase se ukázalo, proč je dobře, že jsme tady a v této kategorii. Nějak jsme si totiž mysleli, že dětský florbal z Moravskoslezské ligy dorostenců bude stačit. První půle ještě šla, ale potom jsme začali dětsky ukazovat prstem kolem sebe a to nefungovalo. Takže po zápase jsme si dali v nejmenší šatně pořádnou čočku. Nebyl ale čas plakat nad rozlitým mlékem. Navíc čočka a mléko nejdou moc dohromady a tak jsme raději po krátké pauze vyrukovali na starého známého soupeře…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Blue Devils    1 : 7   (1:2,0:5)

  •  G+A: J.Zeman (B.Rašovský)

B: M.Strnadel
O: P.Pícha – O.Šimík, V.Stráník – M.Genzer
C: B.Rašovský, P.Klepáč,
K: D.Svoboda – J.Zeman, Š.Motyka – M.Křenek, A.Zlý – O.Pícha


A tím soupeřem byl tým z Orlové. V juniorské soutěži jsme s tímto týmem uhráli výsledky 3:6,2:3 a 3:2. Vzhledem k turnajovým posilám z Vítkovic v dresu soupeře nám bylo jasné, že nás čeká velmi těžký soupeř. A to se potvrdilo. Naštěstí se nám rychle podařilo zapomenout na dětství a přerodit se v mladé muže. V brance se po dlouhé zdravotní pauze představil Miky a my pokračovali ve hře na dvě obrany, dva centry a tři dvojice křídel. Víc nám náš skromně početný kádr nedovolil. Na vedoucí branku soupeře jsme dokázali reagovat a do poločasu otočit skóre. Jenže to samé se ve druhé půli podařilo i soupeři. Naštěstí po krásné trefě ze vzduchu brzy srovnal náš kapitán a vyrovnané utkání dospělo k zasloužené remíze.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FBK Eagles Orlová    3 : 3   (2:1,1:2)

  •  G+A: P.Klepáč (O.Šimík), D.Svoboda (J.Zeman), P.Klepáč (D.Svoboda)

B: M.Kalina
O: P.Pícha – O.Šimík, V.Stráník – M.Genzer
C: B.Rašovský, P.Klepáč,
K: D.Svoboda – J.Zeman, Š.Motyka – M.Křenek, A.Zlý – O.Pícha

 


První den pro nás skončil stejně rychle jako začal a v sobotu dopoledne jsme se těšili na dalšího pozdějšího finalistu turnaje, Hattrick Brno. Měli jsme možnost v pátek tento tým sledovat a tak jsme věděli, do čeho jdeme. Složení týmu potřebovalo malinko doladit, tak jsme do obranu přesunuli Kulicha, Ondru vrátili na centra a z Kukyho udělali nově křídlo. Ten zápas byl naprosto dokonalý. Pro nás. Byť jsme prohráli. Kluci se ale hezky vymáčkli a svým mladším kolegům na tribuně ukázali, jak má vypadat správné nasazení. Žádný zanďour jsme nepraktikovali, naopak jsme se snažili přece jen kvalitnějšímu soupeři stíhat i před jeho brankou. Což se nám i dařilo. Zejména se nám povedl konec prvního a začátek druhého poločasu, kdy Davča dvěma přesnými zásahy srovnal dvougólový náskok soupeře. Nebyli jsme tedy bez šancí i na nějaký ten bodový úspěch ale kvalita soupeře přece jen rozhodla. Definitivně si vítězství soupeř pojistil až v samotném závěru soutěže. Ale z naší strany moc dobrý výkon…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBŠ Hattrick Brno  2 : 4   (1:2,1:2)

  •  G+A: D.Svoboda (B.Rašovský), D.Svoboda (A.Zlý)

B: M.Strnadel
O: J.Zeman – M.Genzer, P.Pícha – V.Stráník
C: B.Rašovský, O.Šimík,
K: D.Svoboda – A.Zlý, P.Klepáč – M.Křenek, Š.Motyka – O.Pícha

 


Po krátké pauze nás čekalo stěhování do florbalového vyhnanství na Trojhalí, kde nás čekala další výzva v podobě týmu Vítkovic. Byť nešlo o ten nejsilnější výběr, bylo jasné, že žádný soupeř s takovýmto jménem nebude jednoduchý. S kolegy jsme se shodli, že klukům už není moc co říkat. Snad jen upozornit, že když naváží na výkon ze zápasu s Hattrickem, mohou mít šanci. Pokud k tomu přistoupí jinak, mohou mít problém. To kluci ale nechtěli. I jim se líbíla verze s Hattrickem a tak jsme sledovali další povedený zápas z naší strany. V brance si sebevědomí zvedal Miky a kluci zahráli opět parádně. Celé to začal nečekenou „bekendovkou“ neúnavný Genzy. Obzvlášť namotivovaný Kulich přidal dva gólově zakončené výlety z obrany a tahle obranná dvojice se tak postarala o všechny branky v první půli. Ale soupeř se nevzdával, byly chvíle, kdy nás zavřel před naší brankou ale tyhle situace jsme zvládli na výbornou. Včetně dvou oslabení, kdy se Davča z nějakého důvodu rozhodl, že k tradičnímu titulu nejproduktivnějšího našeho hráče na akci přidá i titul nejtrestanějšího hráče. Nebo si jen chtěl odpočinout. Na oplátku ale přidal Davča čtvrtou branku a skóre uzavřel parádní tečí Jezevec. Povedený zápas.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Vítkovice   5 : 0   (3:0,2:0)

  •  G+A: M.Genzer, J.Zeman (M.Genzer), J.Zeman (B.Rašovský), D.Svoboda, A.Zlý (M.Genzer)

B: M.Kalina
O: P.Pícha – O.Šimík, V.Stráník – M.Genzer
C: B.Rašovský, P.Klepáč,
K: D.Svoboda – J.Zeman, Š.Motyka – M.Křenek, A.Zlý – O.Pícha

 


Na účast v nedělních bojích nejsme moc zvyklí. A tak i to poslední naše utkání na turnaji nebylo to nejlepší. Ne že bychom propadli, to ne, ale trošku tomu chyběl ten lesk či švunk. Moc nám nepomohlo brzké Benyho zranění, což vyvolalo nutnost změnit sestavu. A už vůbec nám nepomohly dvě zbytečné vyloučení. Zvlášť Davča si na tomto turnaji vyzkoušel trestnou lavici tak na dvě sezóny dopředu. Taky soupeř k tomuto zápasu přistoupil trochu jinak než v některých předchozích zápasech. Však mu to taky jeho početná soupiska, včetně „našich“ Filipa s Vaškem, kteří zkoušejí své štěstí, umožňuje. První lajna nás přibila před naši branku. Na první gól v oslabení ještě dokázal Ondra svým gólem reagovat. Další gól z přesilovky a třetí pojistku už jsme přes enormní snahu nekontrovali. Po statečném ale marném boji jsme tak podlehli domácímu favoritovi a s turnajem se rozloučili. Byl to dobrý turnaj…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava    1 : 3   (1:3,0:0)

  •  G+A: O.Šimík (M.Křenek)

B: M.Strnadel (16´ M.Kalina)
O: P.Pícha – O.Šimík, V.Stráník – M.Genzer
C: B.Rašovský, P.Klepáč,
K: D.Svoboda – J.Zeman, Š.Motyka – M.Křenek, A.Zlý – O.Pícha