Žáci vezou z Radvanic zlato

11.06.2022, v Ostravských Radvanicích v rámci sportovního dne, proběhl florbalový turnaj, kterého se zúčastnily dva celky Radvanic, Polanky a Frenštátu.

 

Naše sestava se nerodila vůbec jednoduše, když den před turnajem ohlásil neúčast jeden hráč a v sobotu ráno druhý. Naštěstí máme ve svých řadách borce, kterého v 7 ráno vzbudíte, že jde hrát a v 7:30 už ho nabíráte.

Cestu do Radvanic jsme absolvovali vlakem a tramvají a i když je toto cestování zdlouhavé, myslím, že si to kluci a užili.

Turnaj se odehrál systémem 3+1 a každý zápas trval 2 x 8 minut. Vzhledem k účasti 4 celků na turnaji se hrála základní skupina a následně pla-off.

Sestava:

J. Jalůvka

J. Pítr, D. Kubala, J. Mikeska

O. Skapka, J. Poledník, J. Kasl

Š. Pala, D. Němec, I. Vojtěch

Základní skupina:

Radvanice holky vs. FBC TJ Sokol Frenštát p. R. 3 : 6

Polanka vs. FBC TJ Sokol Frenštát p. R. 2 : 6

Radvanice kluci vs. FBC TJ Sokol Frenštát p. R. 4 : 5 (SN)

Play-off

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. vs. Radvanice holky 16 : 0

FBC TJ Sokol Frenštát p. R. vs. Polanka 11 : 2

Průběh turnaje byl od samého počátku až nečekaně jednoznačný. Malé zaváhání si naši borci dovolili jen v zápase s domácími, ale následné nájezdy rozhodly o tom, že první místo v tabulce patřilo našim klukům. Následné play-off bylo již dominantou našich.

Naše výhoda spočívala určitě v tom, že jsme zvyklí trénovat na malém hřišti. Zároveň nám soupeř dával až příliš mnoho času a prostoru se realizovat. Co však rozhodlo byly individuality v naší první lajně. Od ostatních se stále očekává víc!

Mile překvapili naši dva nejmladší benjamínci Denis a Štěpán, kteří se nezalekli ani dvakrát vyšších hráčů soupeře než jsou oni sami a se svou předvedenou hrou na hřišti byli rozhodně vidět.

Honza Pítr