Ve 2. kole poháru byl úspěšnější Slovan Havířov

V krátké době jsme se postavili proti třetímu soupeři z národní ligy. I tentokrát jsme tahali za kratší konec ale i tentokrát jsme se přesvědčili, že to naše snažení nemusí být zbytečné.

Soupeř z Havířova po pěti letech sestoupil z druhé nejvyšší soutěže a pokud tedy takhle z dálky mohu soudit, i on se pustil do výstavby nového týmu. V poháru jsme se s tímto soupeřem utkali již potřetí. V roce 2015, rovněž ve druhém kole poháru, to byl pro nás vůbec první zápas na 3 x 20 minut a skončil naši porážkou 1:13. Loni jsme na sebe narazili již v kole prvním a i tento zápas zvládl lépe soupeř v poměru 6:5. Dnes si ale na nás připravil zcela jinou soupisku, zaplněnou prakticky do posledního místa.
My, po sestupu z divize, jsme na tom stejně a tvoříme úplně nový tým. A tady bych to zhodnotil slovy odborníka nad slovo vzatého. Na zápas totiž po delší době zavítala paní trenérová a její první slova byly: to tyhle děcka (my) budou hrát proti těm chlapům (oni)? A kde je Miloš, Filip, Marek a další mě známé tváře…
Nejsou. Řekněme, že i covidový syndrom si vybral svou daň, spousta hráčů té naší střední generace zjistila, že žít se dá dobře i bez tréninků či zápasů a tak nejsou. Nejsou. A tak i dnes jsme vyslali do boje hned 8 juniorů, doplněných šesti, dnes je již tedy zasloužilýmí muži…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Slovan Havířov    2 : 5   (0:2,1:3,1:0)

  • 37´ D.Pícha (M.Křenek), 51´ A.Polách (O.Polách)

S: M.Strnadel (41´ M.Kalina)
J.Skýpala – V.Stráník, O.Polách – D.Svoboda – A.Polách
F.Nádvorník – M.Genzer, M.Ondryáš – P.Klepáč – V.Hlista
M.Vašenda, A.Genzer, M.Křenek, D.Pícha

 

Od prvních minut zápasu bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec provazu. A jako vždy zejména jistota a klid na míčku byla doménou soupeře. A jako vždy bojovnost a nasazení zdobily i náš výběr. První chybu a nedůraz jsme vyrobili my a soupeř šel do vedení. O chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Vašek H a výhodu nájezdu soupeř využil. Víc jsme už ale do naší branky nepropustili, i díky výbornému Strnymu a zodpovědné hře. Soupeř hrál velmi takticky a trpělivě čekal na šance, což vyjadřuje i poměr střel v první třetině, který by 4:7 pro soupeře. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Nám chyběl jeden útočník ke hře na tři útoky a tak místo Ufyho a Vaška dostali příležitost Matty a Dušan. A to ještě z obrany putoval do prvního útoku Adam a tak poprvé za 18 let našeho fungování se na křídlech jednoho útoku potkali Adam s Ondrou. Na tři branky soupeře v naší síti však nejdříve reagovala prvně zmiňovaná dvojice, když nejstarší hráč Dušan tečoval střílenou přihrávku jednoho z nejmladších našich hráčů, Mattyho. V samotném závěru třetiny ještě vytáhl doslova zázračný zákrok Strny, když zlikvidoval jasnou tutovku soupeře. Do poslední třetiny už ale plánovaně pustil do branky Mikiho a ten svým výkonem potvrdil, že brankářské trio máme na dobré úrovni. Za svá záda i díky dobře postaveným tyčím nepustil jedinou střelu soupeře. Naopak my jsme dostali druhou šanci na novou gólovou znělku, když střelu velmi agilního Ondry tečoval před brankou Adam. Pár šancí jsme si ještě dokázali vytvořit ale o žádný souvislý tlak se nejednalo a tak soupeř si své vítězství pohlídal.
I díky němu tak víme, na čem pracovat a co zlepšovat a já opět tvrdím, že to smysl má…