Junioři vstoupili do sezóny vítězně

Na poslední chvíli odložený zápas s Frýdkem Místkem způsobil, že junioři odcestovali na Čeladnou jen k jednomu zápasu. O to víc si jej vychutnali nejen díky vítězství ale zejména také díky pohledné hře, kterou předváděli.

A soupeř to nebyl jednoduchý, vždyť jsme se utkali s Orlovou, v poslední době častým a velmi silným soupeřem hned v několika kategoriích. Navíc nám z „Kulichova gangu“, tedy dorazového ročníku 04, pro tento zápas zbyl jen jeho vedoucí, byť jej v poslední době moc často nevídáme. Alan přestoupil do života bez pohybu a povinností, Beny stále bohužel doléčuje zranění a Davča odjel doléčit zranění z Moravian Cupu do Barcelony.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FbK Eagles Orlová   4 : 1   (0:0,2:0,2:1)

  • 22´ M.Genzer (M.Křenek), 22´ J.Zeman (V.Hlista), 25´ J.Zeman (F.Vančo), 26´ A.Zlý (V.Hlista)

S: M.Strnadel
M.Genzer – P.Pícha, Š.Motyka – P.Klepáč – M.Křenek
V.Stráník – F.Vančo, A.Zlý – J.Zeman – V.Hlista, P.Svoboda

Více než polovinu zápasu se hrálo bez branek. Ne, že by se ale nebylo na co dívat. Naopak, oba týmy ukázaly slušné florbalové umění. Zlomový okamžik zápasu přišel v okamžiku, kdy na trestnou za sekání putoval Filip. A dosud bezbrankový zápas nabral gólové tempo. A kupodivu jsme to byli, kdo ve vlastním oslabení hned 2x skóroval!! Nejdříve Pepé vybojoval míček, poslal na Mattyho, který se s ním doslova prodral za polovinu a dělovkou nastřelil tyč, odražený míček přeběhl Kuky a čtvrtý do party Genzy už se nemýlil! Vystřídali jsme bránící čtveřici na hřišti a po další půlminutě propadla golmanovi soupeře dalekonosná střela Kulicha. I nástup po přestávce byl excelentní a už po dvaceti vteřinách se podruhé trefil Kulich. Za další minutu přidal čtvrtou pojistku Jezevec. Hra se nám opravdu dařila a musela se fanouškům líbit. Soupeři se v závěru sice podařilo překonat výborného Strnyho v bráně, ale komplikaci v cestě za body to neznamenalo. Mladý tým tedy začal sezónu vítězně.