Junioři vydolovali ve Stonavě 6 bodů

Junioři přidali k prvnímu zápasu s Orlovou další dva. Ve Stonavské hale se utkali s Bohumínem a Opavou. Oba zápasy dovedli do vítězného konce a do tabulky si tak připsali 6 bodů.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Bohumín 98      8 : 2   (1:0,3:1,4:1)

  • G+A: 7´ P.Klepáč, 16´ P.Svoboda, 19´ Š.Motyka (V.Stráník), 19´ O.Pícha (P.Klepáč), 28´ V.Stráník (P.Svoboda), 28´ P.Klepáč (P.Pícha), 35´ D.Svoboda (P.Klepáč), 36´ P.Pícha (P.Klepáč)

S: M.Kalina
M.Genzer – P.Pícha, P.Klepáč – D.Svoboda – V.Hlista
V.Stráník – F.Vančo, Š.Motyka – P.Svoboda – A.Zlý, O.Pícha

S Bohumínem jsme se v této kategorii potkávali kdysi dávno před sto lety, takže jsme netušili, co nás čeká. Navíc nám opět chyběly zkušenosti nejstarších hráčů, když Beny stále není fit a chyběl i Kulich. Navíc Davča, vracející se po zranění po hloupém faulu na něj z Moravian cupu odehrál pouze první třetinu a závěr té poslední. Od začátku jsme se pustili do dobývání soupeřova hradu a hlavně jsme hledali způsob, jak na Stonavském povrchu vystřelit. Leckdy z toho vyšly střely jako na přípravce. Až se do toho opřel Kuky a uklidnil ruce i hlavy nás všech. Ve druhé třetině to už bylo úspěšnější dobývání. Nejprve Krtek a posléze Šíma bombou ze standartky navýšili náskok. Pohodu jsme si pokazili hned po byly, neboť nesoustředění na hru včetně golmana způsobilo míček v naší síti. Naštěstí velmi brzy trefil gól i Davčův náhradník Mikeš. Poslední třetinu načal sice brankou soupeř, čtyřmi brankami jsme ale komplikace nedopustili a vítězství tak patřilo nám. Dívákům na tribuně se prý náš výkon líbil 🙂 .

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – KTG Bruises Opava        11 : 5     (2:0,5:2,4:3)

  • G+A: 8´ M.Genzer (D.Svoboda), 10´ A.Zlý (D.Svoboda), 14´ P.Pícha (M.Genzer), 17´ P.Klepáč (M.Genzer), 18´ M.Genzer (P.Pícha), 21´ D.Svoboda (V.Hlista), 23´ Š.Motyka (F.Vančo), 29´ D.Svoboda (P.Klepáč), 31´ F.Vančo (A.Zlý), 34´D.Svoboda (P.Pícha), 35´ V.Hlista (P.Klepáč)

S: M.Strnadel
M.Genzer – P.Pícha, P.Klepáč – D.Svoboda – V.Hlista
V.Stráník – F.Vančo, Š.Motyka – P.Svoboda – A.Zlý, O.Pícha

V tomto zápase jsme očekávali zcela jiný průběh než v zápase prvním. Soupeř vyznává aktivní a náročnou fyzickou hru a vzájemné zápasy jsou vždy velmi dramatické. Dnes naštěstí proběhlo vše bez zbytečných excesů a hrál se jen florbal a tak to má být. Nám se dařilo tentokrát střílet branky ale také jsme poměrně snadno nechávali skórovat soupeře. Vždyť na třech brankách soupeře jsme se podíleli nepřesnou rozehrávkou my sami. Naštěstí byl náskok dostatečný a tak nás to mrzet až tak nemuselo. Co nás naopak potěšilo byl fakt, že v dnešních zápasech se gólově prosadilo všech jedenáct hráčů v poli…